Česká televize se představuje v Karlových Varech

Každým rokem se Česká televize producentsky podílí na několika českých filmech, o jejichž pozdějším – byť ne nikterak vzdáleným – televizním i internetovým uvedením. Několik z významnějších projektů už etablovaných filmařů se premiérově objeví na festivalu v Karlových Varech; vzhledem k tomu, že dozajista budou součástí programové skladby na podzim a v zimě, hodí se některé z nich představit.

V sekci soutěžních filmů se objeví například Václav Kadrnka se svým autobiograficky laděným filmem Zpráva o záchraně mrtvého. Kadrnka již dříve zaujal svým kontemplativními filmy Osmdesát dopisů a Křižáček, jež jsou v úzkém kontaktu se současným uměleckým filmem. Mimo něj se uvede i již festivaly políbený Olmo Omerzu (Rodinný film, Všechno bude) se svým novým počinem Atlas ptáků. A ani dokumentární tvorba rozhodně nezůstává pozadu. Slovenský režisér Miro Remo uvede svou neobvyklou romanci z prostředí rychlých aut Láska pod kapotou. Dokumentaristka Erika Hníková se pak zaměří na rodiče, již skrze cizí výchovnou metodu plánují celý potomkův život ve filmu Každá minuta života.

I čistě televizní projekty zaujmou svou premiérou v Karlových Varech. Speciální projekci bude mít i na naší stránce zmiňovaný projekt České televize a scenáristy Štěpána Hulíka pod názvem Podezření, vedle něj svou minisérii o několika párminutových dílech RapStory uvede i Štěpán Šafránek, známý zejména svým filmem o osmdesátkové skateboardingové kultuře King Skate. Ke všemu můžeme skrze tuto festivalovou zprávu i to, že se přímo v dějišti objeví i tvůrci nových televizních seriálů, o nichž se můžete taktéž dočíst na naší stránce v dřívějších novinkách a které budou mít svou premiéru již zkraje podzimu: jedná se o komediální Osadu (pod níž je podepsaný renomovaný scenárista Petr Kolečko) a dále pak Ochránce, která se bude zabývat tematikou školských kauz.

Aktuálně v tv světě
Ve filmu Ztratili jsme Stalina z roku 2017, který byl natočený v koprodukci Velké Británie, Francie a Belgie, se divák ..
25.09.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ..

16.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Až si budete chtít odpočinout od shonu a starostí běžného dne, tak si nezapomeňte pustit televizní stanici JOJ Cinema, ..
12.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především ..
04.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022
Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže ..
28.08.2022
Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci ..
24.08.2022