Česká televize se představuje v Karlových Varech

Každým rokem se Česká televize producentsky podílí na několika českých filmech, o jejichž pozdějším – byť ne nikterak vzdáleným – televizním i internetovým uvedením. Několik z významnějších projektů už etablovaných filmařů se premiérově objeví na festivalu v Karlových Varech; vzhledem k tomu, že dozajista budou součástí programové skladby na podzim a v zimě, hodí se některé z nich představit.

V sekci soutěžních filmů se objeví například Václav Kadrnka se svým autobiograficky laděným filmem Zpráva o záchraně mrtvého. Kadrnka již dříve zaujal svým kontemplativními filmy Osmdesát dopisů a Křižáček, jež jsou v úzkém kontaktu se současným uměleckým filmem. Mimo něj se uvede i již festivaly políbený Olmo Omerzu (Rodinný film, Všechno bude) se svým novým počinem Atlas ptáků. A ani dokumentární tvorba rozhodně nezůstává pozadu. Slovenský režisér Miro Remo uvede svou neobvyklou romanci z prostředí rychlých aut Láska pod kapotou. Dokumentaristka Erika Hníková se pak zaměří na rodiče, již skrze cizí výchovnou metodu plánují celý potomkův život ve filmu Každá minuta života.

I čistě televizní projekty zaujmou svou premiérou v Karlových Varech. Speciální projekci bude mít i na naší stránce zmiňovaný projekt České televize a scenáristy Štěpána Hulíka pod názvem Podezření, vedle něj svou minisérii o několika párminutových dílech RapStory uvede i Štěpán Šafránek, známý zejména svým filmem o osmdesátkové skateboardingové kultuře King Skate. Ke všemu můžeme skrze tuto festivalovou zprávu i to, že se přímo v dějišti objeví i tvůrci nových televizních seriálů, o nichž se můžete taktéž dočíst na naší stránce v dřívějších novinkách a které budou mít svou premiéru již zkraje podzimu: jedná se o komediální Osadu (pod níž je podepsaný renomovaný scenárista Petr Kolečko) a dále pak Ochránce, která se bude zabývat tematikou školských kauz.

Aktuálně v tv světě
Programová skupina Nova prošla prochází tento rok již několikátou změnou. Od začátku tohoto týdne rebrandovala kanál ..
20.09.2021
Seriálová produkce České televize zaznamenala neskromný úspěch. Čtyřdílná minisérie Božena, kde hlavní roli ..
12.09.2021
S blížícími se volbami do poslanecké sněmovny bude Česká televize jako obvykle vysílat tradiční debaty. Celkem budou ..
06.09.2021
Televize Prima už sice letos na jaře zahájila vysílání dalšího tematického kanálu Prima Star, hodlá ale dále ..
26.08.2021

Každým rokem se Česká televize producentsky podílí na ..

22.08.2021
Kriminální žánr je bez přehánění prakticky zcela nevyčerpatelným a každé jednotlivé období  vzniká na každé z ..
18.08.2021

Jak tomu ke konci prázdninového období bývá, jednotlivé ..

16.08.2021
Programové skupině Nova přibude opět další kanál. Portfolio svých stanic rozšíří o nový kanál Nova Lady, jenž by ..
08.08.2021
Střet rozdílných povah a zároveň podprahová blízkost aktérů vůči sobě samým v úzké komunitě je stále živým a ..
07.08.2021

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021