Česká televize se pustila do nového seriálu ze školského prostředí

Natáčení zbrusu nového pořadu nyní ohlásila Česká televize. Pod jejími křídly vzniká desetidílný televizní seriál s názvem Ochránce. Jeho hlavním hrdinou se stane známý herec Lukáš Vaculík coby školský ombudsman, který řeší ožehavé problémy současného českého školství.

Všechno má pod palcem zkušený producentský tým

Příběhy, které se budou v jednotlivých dílech seriálu řešit, jsou inspirovány skutečnými událostmi, které se v minulých letech v Čechách skutečně odehrály. Typicky jde třeba o sexuální obtěžování žáků nebo vraždu učitelky. Zrod seriálu má starosti zběhlý a ostřílený producentský tým pracující pod vedením Michala Reitlera. Tato producentská tvůrčí skupina se už může pochlubit několika významnými úspěchy, protože je podepsaná například pod projekty jako Dukla 61 či Metanol, nebo také seriály Případy 1. oddělení a Most! Tyto počiny jsou jistě pro všechny dostatečnou zárukou, že se tým zhostí svého úkolu zodpovědně a s důrazem na pravdivost a kvalitu celkového vyznění.

Ukážou nenápadné hrdiny

Podle Reitlera je cílem projektu upozornit na příběhy žáků, studentů i učitelů, které se hýbaly společností. Chce poukázat na jejich nenápadné hrdinství, řešení náročných situací, se kterými je obtížné se vypořádat. Školský ombudsman má v každém díle za úkol odhalit viníka případu a příčiny proč k němu došlo. Pod režií bude podepsána Tereza Kopáčová a Tomáš Mašín jako druhý režisér. Scénář vytvořil Matěj Podzimek. Kromě zmiňovaného Lukáše Vaculíka se v seriálu objeví ještě celá řada známých hereckých jmen, například Jaroslav Plesl, Jan Čenský a Miroslav Vladyka, v ženských rolích potom například Barbora Kodetová Šporclová, Vanda Hybnerová nebo Martha Issová,  Kdy se diváci dočkají uvedení seriálu na televizních obrazovkách, ale ČT zatím neprozradila.

Aktuálně v tv světě
Už během vysílání 11.listopadu 2020 odvolala Rada České televize dozorčí komisi, která má pět členů. Měla totiž ..
22.11.2020
Seriálový trumf chystá do vysílání TV Prima.  Nedávno dotočila svoji novinku.  Ve vysílacím schématu by se měla ..
19.11.2020
Česká televize nyní prozradila první novinku, kterou ve svém vysílání chystá pro příští rok. Diváci se mohou těšit ..
15.11.2020
Iniciativu na posílení ekologických projektů Moje země připravila TV Nova. Pod heslem „Pečujeme společně o přírodu ..
11.11.2020
U Štědrovečerního stolu si velká část Čechů zvykla sledovat v premiéře vždy zbrusu novou pohádku pocházející ..
08.11.2020
Přísnější opatření související s pandemií covid-19 mnoho lidí opět přikovalo k televizním obrazovkám. Promítá ..
06.11.2020
Česká televize aktuálně reaguje na druhou vlnu koronaviru. Rozhodla se prodloužit vysílání programu ČT3, a to minimálně ..
01.11.2020
V pondělí 26. října 2020 odstartovala na HBO a HBO Go nová minisérie s názvem Mělas to vědět. Šestidílný seriál ..
29.10.2020
Jak se projevuje druhá vlna pandemie koronaviru na sledovanosti televizního vysílání? Podle očekávání roste sledovanost ..
25.10.2020
Natáčení zbrusu nového pořadu nyní ohlásila Česká televize. Pod jejími křídly vzniká desetidílný televizní seriál ..
20.10.2020