Česká televize se pustila do nového seriálu ze školského prostředí

Natáčení zbrusu nového pořadu nyní ohlásila Česká televize. Pod jejími křídly vzniká desetidílný televizní seriál s názvem Ochránce. Jeho hlavním hrdinou se stane známý herec Lukáš Vaculík coby školský ombudsman, který řeší ožehavé problémy současného českého školství.

Všechno má pod palcem zkušený producentský tým

Příběhy, které se budou v jednotlivých dílech seriálu řešit, jsou inspirovány skutečnými událostmi, které se v minulých letech v Čechách skutečně odehrály. Typicky jde třeba o sexuální obtěžování žáků nebo vraždu učitelky. Zrod seriálu má starosti zběhlý a ostřílený producentský tým pracující pod vedením Michala Reitlera. Tato producentská tvůrčí skupina se už může pochlubit několika významnými úspěchy, protože je podepsaná například pod projekty jako Dukla 61 či Metanol, nebo také seriály Případy 1. oddělení a Most! Tyto počiny jsou jistě pro všechny dostatečnou zárukou, že se tým zhostí svého úkolu zodpovědně a s důrazem na pravdivost a kvalitu celkového vyznění.

Ukážou nenápadné hrdiny

Podle Reitlera je cílem projektu upozornit na příběhy žáků, studentů i učitelů, které se hýbaly společností. Chce poukázat na jejich nenápadné hrdinství, řešení náročných situací, se kterými je obtížné se vypořádat. Školský ombudsman má v každém díle za úkol odhalit viníka případu a příčiny proč k němu došlo. Pod režií bude podepsána Tereza Kopáčová a Tomáš Mašín jako druhý režisér. Scénář vytvořil Matěj Podzimek. Kromě zmiňovaného Lukáše Vaculíka se v seriálu objeví ještě celá řada známých hereckých jmen, například Jaroslav Plesl, Jan Čenský a Miroslav Vladyka, v ženských rolích potom například Barbora Kodetová Šporclová, Vanda Hybnerová nebo Martha Issová,  Kdy se diváci dočkají uvedení seriálu na televizních obrazovkách, ale ČT zatím neprozradila.

Aktuálně v tv světě
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021
Na detektivní žánr znovu sází Česká televize. Připravuje se další z řady seriálových kriminálek, to nová se zrodí ..
11.04.2021
Nemoc Covid-19 bohužel zasahuje i do vysílacích plánů. Poznali to i týmy televize Prima, které kvůli onemocnění museli ..
08.04.2021
V posledních týdnech se hodně hovořilo o tom, zda bude nadále pokračovat program ČT3, protože skončila roční lhůta, ..
01.04.2021
Na TV Nova se bude vysílat nová řada SuperStar, i když za trochu jiných podmínek. ČT1 nyní žije obměnou svojí ..
28.03.2021
Druhá řada Kukaček, nový program Karla Šípa, nové kriminálky, to vše připravuje Česká televize. Zároveň ..
24.03.2021
Jak probíhal covidový rok v televizích? Pandemie zasáhla televize jako jedno z mála odvětví pozitivně. ..
20.03.2021