Česká televize se stará i o zábavu

Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a dokumentární tvorbě i složku čistě zábavní. Už zanedlouho můžeme očekávat přímý přenos tradiční – a jedné z nejstarších – pěveckých soutěží „Eurovision Song Contest“, resp. známé pod zjednodušeným názvem „Eurovize“. Semifinále půlkulatého 65. ročníku osvítila obrazovky ČT2 již ve čtvrtek 20. května, a to i se samozřejmou českou účastí v podobě pop a R&B zpěváka Bena Cristovaa. Diváci mohou tuzemskou účast sledovat přesně jako třetí v pořadí. Ze strany Dvojky to ale určitě nebude všechno. Vzdor úspěšnosti či neúspěšnosti českého zástupu před branami finále, bude závěrečná fáze každoroční show vysílána v sobotu 22. května od 21 hodin. Komentář obstará herec, zpěvák či dabér Jan Maxián, jehož můžete znát například v roli pianisty bývalé kapely Nightwork. K Janu Maxiánovi se ještě přidá odborník na slovo vzatý a interpret vysloveně zkušený: Albert Černý, zpěvák skupiny Lake Malawi, jež došla do finále a skončila jen těsně pod TOP deseti interprety. Netřeba zdůraznit i doplňující součást eurovizního programu. V pátek večer uvede Česká televize hudební komedii Eurosong: Příběh skupiny FireSaga, vyprávějící příběh outsiderů z Islandu, pro něž i finále bude malým výsledkem.

Ne všechno je ale o Eurovizi: vhodně bychom se měli porozhlédnout i do budoucnosti. Jak je tradiční Eurovize, tak nedílnou součástí podzimního programového vybavení ČT bude od září i taneční soutěž celebrit z vícera oborů StarDance. Z herecké branže nebude chybět například Simona Babčáková, Jan Cina nebo Marika Šoposká. Z oblasti sportu zatančí například tenistka Andrea Sestini Hlaváčková nebo krasobruslař Tomáš Verner. Pořadem budou provázet jako vždy těžké moderátorské váhy Tereza Kostková a Marek Eben. Veškeré novinky ohledně svébytného fenoménu můžete již teď sledovat na sociálních sítích na nichž Vás již na konci června seznámí s finální podobu tanečních dvojic.

Aktuálně v tv světě
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021
Slovenská televize JOJ nechce zůstat v zadních liniích pokroku a hodlá spustit vlastní sportovní kanál; mimoto bude ..
30.05.2021
Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od ..
28.05.2021
Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a ..
23.05.2021
Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci ..
21.05.2021
O velké překvapení se zřejmě jednat nebude, pokud se seznámíme se sdělením kanálu ČT Sport. Ten, stejně jako už ..
16.05.2021
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021