Česká televize v Cannes nakupovala i prodávala

Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně koná. Je místem, kde mohou svou tvorbu předvést také televize. A to za účelem prodeje svých pořadů. Pravidelně se festivalu v Cannes účastní také Česká televize. A výjimkou nebyl ani letošní rok. To se jí povedlo nejenom to, že řadu svých zajímavých pořadů prodala, ale povedlo se jí také řadu novinek koupit. A na ně se tak můžete jako diváci těšit ve vysílání.

Co Česká televize prodala?

Nejprve se podívejme na to, co se televizi podařilo prodat. Tedy co může být označeno za povedený počin, jelikož je o něho zájem v zahraničí. Prvním pořadem je Herbář, a to hlavně z Francie, která má k mnohým bylinám vzhledem ke gastronomii velmi blízko

Zapomínat bychom rozhodně neměli ani na klasické seriály. A tím prvním je Labyrint, který je spojený s celkem zajímavým mysteriózním tématem. Nedávno byla odvysílána třetí řada a je to právě na, která míří do světa k dalším, tedy zahraničním divákům.

Dobře si stále také První republika. I v souvislosti s tímto seriálem musíme říci, že celkem nedávno došlo k odvysílání třetí série. A právě ona udila velká zájem a tak došlo k prodeji vysílacích h práv. Toho stejného se dočkala ještě Clona, ale i Nejlepší přítel, nebo Přání k mání.

Co Česká televize koupila?

Tady mluvíme tvorbě, kterou díky tomu bude možné na obrazovkách ČT v budoucnu vídat. Mezi největší lákadla rozhodně patří osmidílná série s názvem McMafia. Za tou stojí televize BBC. Unikátní je nejenom téma, ale také James Norton v hlavní roli, nebo Karel Roden v jedné z rolí vedlejších.

Dále nelze zapomenout ani na nákup další tvorby. Třeba na sérii Tohle jsme my, nebo na dílo Příběh služebnice. Vše doplní také řada dokumentů. konkrétně je to třeba Dynastie, Tajemství nacistů, Tajemství bermudského trojúhelníku, Zkáza Challengeru  další.

 

Aktuálně v tv světě
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018
TV Nova nezařazuje do svého vysílání jenom osvědčenou klasiku v podobě nekonečné Ulice, nebo také nekonečné ..
04.11.2018
Kuchařské show jsou stále velkým tahákem. Zvláště potom v případě, kdy jsou spojeny s někým známým. A to je ..
03.11.2018
Dlouhodobě je tuzemská komerční, ale i tuzemská nejlepší televize zcela jasná. Jedná se o TV Nova, která dlouhodobě a ..
28.10.2018
Kdo sleduje zpravodajství TV Prima, ten velmi dobře zá dvojice moderátorů, kteří se starají  uvádění jednotlivých ..
24.10.2018
Detektivní seriál Profesor T je jeden ze zajímavých trumfů TV Nova. Mimo jiné i z toho důvodu, že jeho odtajnění ..
21.10.2018
Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky ..
18.10.2018
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018