Česká televize v Cannes nakupovala i prodávala

Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně koná. Je místem, kde mohou svou tvorbu předvést také televize. A to za účelem prodeje svých pořadů. Pravidelně se festivalu v Cannes účastní také Česká televize. A výjimkou nebyl ani letošní rok. To se jí povedlo nejenom to, že řadu svých zajímavých pořadů prodala, ale povedlo se jí také řadu novinek koupit. A na ně se tak můžete jako diváci těšit ve vysílání.

Co Česká televize prodala?

Nejprve se podívejme na to, co se televizi podařilo prodat. Tedy co může být označeno za povedený počin, jelikož je o něho zájem v zahraničí. Prvním pořadem je Herbář, a to hlavně z Francie, která má k mnohým bylinám vzhledem ke gastronomii velmi blízko

Zapomínat bychom rozhodně neměli ani na klasické seriály. A tím prvním je Labyrint, který je spojený s celkem zajímavým mysteriózním tématem. Nedávno byla odvysílána třetí řada a je to právě na, která míří do světa k dalším, tedy zahraničním divákům.

Dobře si stále také První republika. I v souvislosti s tímto seriálem musíme říci, že celkem nedávno došlo k odvysílání třetí série. A právě ona udila velká zájem a tak došlo k prodeji vysílacích h práv. Toho stejného se dočkala ještě Clona, ale i Nejlepší přítel, nebo Přání k mání.

Co Česká televize koupila?

Tady mluvíme tvorbě, kterou díky tomu bude možné na obrazovkách ČT v budoucnu vídat. Mezi největší lákadla rozhodně patří osmidílná série s názvem McMafia. Za tou stojí televize BBC. Unikátní je nejenom téma, ale také James Norton v hlavní roli, nebo Karel Roden v jedné z rolí vedlejších.

Dále nelze zapomenout ani na nákup další tvorby. Třeba na sérii Tohle jsme my, nebo na dílo Příběh služebnice. Vše doplní také řada dokumentů. konkrétně je to třeba Dynastie, Tajemství nacistů, Tajemství bermudského trojúhelníku, Zkáza Challengeru  další.

 

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018