Česká televize v Cannes nakupovala i prodávala

Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně koná. Je místem, kde mohou svou tvorbu předvést také televize. A to za účelem prodeje svých pořadů. Pravidelně se festivalu v Cannes účastní také Česká televize. A výjimkou nebyl ani letošní rok. To se jí povedlo nejenom to, že řadu svých zajímavých pořadů prodala, ale povedlo se jí také řadu novinek koupit. A na ně se tak můžete jako diváci těšit ve vysílání.

Co Česká televize prodala?

Nejprve se podívejme na to, co se televizi podařilo prodat. Tedy co může být označeno za povedený počin, jelikož je o něho zájem v zahraničí. Prvním pořadem je Herbář, a to hlavně z Francie, která má k mnohým bylinám vzhledem ke gastronomii velmi blízko

Zapomínat bychom rozhodně neměli ani na klasické seriály. A tím prvním je Labyrint, který je spojený s celkem zajímavým mysteriózním tématem. Nedávno byla odvysílána třetí řada a je to právě na, která míří do světa k dalším, tedy zahraničním divákům.

Dobře si stále také První republika. I v souvislosti s tímto seriálem musíme říci, že celkem nedávno došlo k odvysílání třetí série. A právě ona udila velká zájem a tak došlo k prodeji vysílacích h práv. Toho stejného se dočkala ještě Clona, ale i Nejlepší přítel, nebo Přání k mání.

Co Česká televize koupila?

Tady mluvíme tvorbě, kterou díky tomu bude možné na obrazovkách ČT v budoucnu vídat. Mezi největší lákadla rozhodně patří osmidílná série s názvem McMafia. Za tou stojí televize BBC. Unikátní je nejenom téma, ale také James Norton v hlavní roli, nebo Karel Roden v jedné z rolí vedlejších.

Dále nelze zapomenout ani na nákup další tvorby. Třeba na sérii Tohle jsme my, nebo na dílo Příběh služebnice. Vše doplní také řada dokumentů. konkrétně je to třeba Dynastie, Tajemství nacistů, Tajemství bermudského trojúhelníku, Zkáza Challengeru  další.

 

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019