Česká televize v Cannes nakupovala i prodávala

Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně koná. Je místem, kde mohou svou tvorbu předvést také televize. A to za účelem prodeje svých pořadů. Pravidelně se festivalu v Cannes účastní také Česká televize. A výjimkou nebyl ani letošní rok. To se jí povedlo nejenom to, že řadu svých zajímavých pořadů prodala, ale povedlo se jí také řadu novinek koupit. A na ně se tak můžete jako diváci těšit ve vysílání.

Co Česká televize prodala?

Nejprve se podívejme na to, co se televizi podařilo prodat. Tedy co může být označeno za povedený počin, jelikož je o něho zájem v zahraničí. Prvním pořadem je Herbář, a to hlavně z Francie, která má k mnohým bylinám vzhledem ke gastronomii velmi blízko

Zapomínat bychom rozhodně neměli ani na klasické seriály. A tím prvním je Labyrint, který je spojený s celkem zajímavým mysteriózním tématem. Nedávno byla odvysílána třetí řada a je to právě na, která míří do světa k dalším, tedy zahraničním divákům.

Dobře si stále také První republika. I v souvislosti s tímto seriálem musíme říci, že celkem nedávno došlo k odvysílání třetí série. A právě ona udila velká zájem a tak došlo k prodeji vysílacích h práv. Toho stejného se dočkala ještě Clona, ale i Nejlepší přítel, nebo Přání k mání.

Co Česká televize koupila?

Tady mluvíme tvorbě, kterou díky tomu bude možné na obrazovkách ČT v budoucnu vídat. Mezi největší lákadla rozhodně patří osmidílná série s názvem McMafia. Za tou stojí televize BBC. Unikátní je nejenom téma, ale také James Norton v hlavní roli, nebo Karel Roden v jedné z rolí vedlejších.

Dále nelze zapomenout ani na nákup další tvorby. Třeba na sérii Tohle jsme my, nebo na dílo Příběh služebnice. Vše doplní také řada dokumentů. konkrétně je to třeba Dynastie, Tajemství nacistů, Tajemství bermudského trojúhelníku, Zkáza Challengeru  další.

 

Aktuálně v tv světě
Poldové a nemluvně je nový komediálně detektivní seriál, který právě natáčí Česká televize podle scénáře ..
20.03.2019
Po úspěšném vysílání stand-up show Comedy Club, přichází Prima ComedyCentral s dalším komediálním pořadem ..
15.03.2019
Česká televize mezi velkým počtem diváků zabodovala s miniseriálem Most, který si jako téměř jediný vícedílný ..
13.03.2019
Od roku 2012, kdy se podnikatel Jaromír Soukup stal majitelem i generálním ředitelem televize Barrandov, se její program ..
10.03.2019
Seriál Most! doslova trhal divácké rekordy. Stal se jedním z nejúspěšnějších komediálních seriálů České televize ..
05.03.2019
Každou sezónu bojují televize o diváky a ne jinak tomu je i teď na jaře. Každá ze stanic tak nabízí nově natočení ..
03.03.2019
Také každý páteční večer přemýšlíte, na co se budete dívat v televizi. Před nedávnem tento souboj vyhrál seriál ..
28.02.2019
Talentové soutěže boří rekordy sledovanosti po celém světě. Zisky z reklam se jednotlivým stanicím jen hrnou, a tak ..
24.02.2019
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019