Česká televize ve svojí nové tvorbě bude pokračovat v osvědčených krimi a historických pořadů

Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou klasiku, která se jí v posledních letech vyplácela – na zpracování české historie i kriminální série. Dle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka televize během minulého roku přijala 365 různých námětů a do výroby schválila 458 pořadů.

Pořady z převážně české historie

Z pořadů vyprávějících o historii nabízí Česká televize především pokračování divácky oblíbené Marie Terezie. Dva nové díly se budou odehrávat v letech 1741 až 1745 a tak navazují na konec druhé epizody a kromě osobních vztahů se budou také značně zabývat politickými tématy. Z českých dějin zase zaujme portrét osobnosti zpracovaný do snímku Emanuel Moravec – Anatomie zrady. Režisérem je BiserArichtev, z jehož tvorby, můžete znát seriály jako:

  • První republika
  • Vyprávěj
  • Horákovi

Do minulých let diváky zavede i životopisný film Jiřině Štěpničkové s názvem Past vyprávějícím o jejím pokusu o emigraci, následném procesu po zadržení, při kterém byla odsouzena k deseti letům vězení, nebo seriál Zločiny Velké Prahy a Četníci ze Znojma, jenž navazuje na minulý projekt České televize Četníci z Luhačovic.

Oblíbené kriminálky

Ze soudobých snímků jednoznačně vede žánr kriminálek, který se České televizi již v delším časovém období osvědčuje. Příkladem je Vysoká hra, která byla inspirována románem Václava Lásky z prostředí protikorupčního útvaru s Richardem Krajčem v hlavní roli. Za zmínku pak určitě stojí ze skutečných událostí vycházející seriál Místo zločinu Ostrava, který má třináct dílů a představí dvojici zdánlivě sobě nepodobných vyšetřovatelů. Další kriminální série Hlava medúzy v režii Filipa Renče a s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli nás pak zavede do Jihomoravského kraje.

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019