Česká televize ve svojí nové tvorbě bude pokračovat v osvědčených krimi a historických pořadů

Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou klasiku, která se jí v posledních letech vyplácela – na zpracování české historie i kriminální série. Dle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka televize během minulého roku přijala 365 různých námětů a do výroby schválila 458 pořadů.

Pořady z převážně české historie

Z pořadů vyprávějících o historii nabízí Česká televize především pokračování divácky oblíbené Marie Terezie. Dva nové díly se budou odehrávat v letech 1741 až 1745 a tak navazují na konec druhé epizody a kromě osobních vztahů se budou také značně zabývat politickými tématy. Z českých dějin zase zaujme portrét osobnosti zpracovaný do snímku Emanuel Moravec – Anatomie zrady. Režisérem je BiserArichtev, z jehož tvorby, můžete znát seriály jako:

  • První republika
  • Vyprávěj
  • Horákovi

Do minulých let diváky zavede i životopisný film Jiřině Štěpničkové s názvem Past vyprávějícím o jejím pokusu o emigraci, následném procesu po zadržení, při kterém byla odsouzena k deseti letům vězení, nebo seriál Zločiny Velké Prahy a Četníci ze Znojma, jenž navazuje na minulý projekt České televize Četníci z Luhačovic.

Oblíbené kriminálky

Ze soudobých snímků jednoznačně vede žánr kriminálek, který se České televizi již v delším časovém období osvědčuje. Příkladem je Vysoká hra, která byla inspirována románem Václava Lásky z prostředí protikorupčního útvaru s Richardem Krajčem v hlavní roli. Za zmínku pak určitě stojí ze skutečných událostí vycházející seriál Místo zločinu Ostrava, který má třináct dílů a představí dvojici zdánlivě sobě nepodobných vyšetřovatelů. Další kriminální série Hlava medúzy v režii Filipa Renče a s Jitkou Čvančarovou v hlavní roli nás pak zavede do Jihomoravského kraje.

Aktuálně v tv světě
V posledních letech se s novými seriály v rámci českých televizí doslova roztrhl pytel. Vedení televizních stanic ..
19.05.2019
Diváci v České republice jsou pravidelně zásobováni skvělými kriminálními seriály, z nichž nad ostatními bezesporu ..
16.05.2019
Generální ředitel Petr Dvořák podal návrh, aby ředitelem Ostravského studia ČT zůstal dosavadní ředitel Tomáš ..
12.05.2019
Skupina Prima v loňském roce učinila zásadní rozhodnutí. Kromě upravení programu Prima Love spustila i vysílání ..
11.05.2019
Česká televize se poslední roky poměrně intenzivně zaměřuje na kvalitní seriálovou tvorbu. A to jak v podobě té, ..
06.05.2019
Již několik let slaví TV Prima úspěch se svou improvizační show, která nese název Partička. Ta dlouhodobě baví diváky ..
05.05.2019
Režisér a producent Tomáš Magnusek představil úplně nový vznikající seriál s názvem Čechovi. Třináctidílná sága ..
28.04.2019
Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou ..
24.04.2019
Jestliže jste v minulosti sledovali pořady se Zdeňkem Pohlreichem, jistě pro vás máme dobrou zprávu. Právě se totiž ..
21.04.2019
Pokud sledujete ranní Snídani s Novou na televizi Nova, asi jste si všimli, že od pondělí 15. Dubna jste mohli vidět novou ..
17.04.2019