Česká televize vypomůže kultuře

Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá již druhým rokem a zásadně ohrožuje pravidelné kulturní vyžití, vyhlásila možnost podpory pro pořadatele kulturních akcí. Již od prvního červnového dne mohou všichni, kdo se chystají jakoukoliv akci tohoto typu pořádat pod širým nebem, požádat Českou televizi o podporu ve vysílání. Rozhodovat o podpoře bude klasicky odborná porota; z porady vzniklé úspěšné projekty, resp. jejich manažeři budou pak hlavními aktéry krátké pozvánky prostřednictvím video rozhovoru.

Kampaň, na níž bude otevřeně televize upozorňovat, poběží celé prázdniny. Během července a srpna podpoří ČT každý týden přesně sedm pořadatelů skrze zmíněné pozvánky, resp. skrze mini pořady s přehledem vybraných kulturních akcí na příští týden. Výkonný ředitel ČT Art Tomáš Mottl se zmínil o hlubokém nárazu a útlumu kultury, který si nikdo po loňské kampani nedokázal představit. Dále pak apeloval na veškeré pořadatele, kteří to nevzdali. Vloni se přihlásilo do kampaně zhruba 600 zájemců a vlivem krize, jakou nejen kultura nezažila několik desítek let, by nemělo být o podobném – ne-li navýšeném počtu větších či menších nadšenců pořádajících festivaly, koncerty či projekce – nikterak velkých pochyb.

Česká televize webové stránky Česká Tleská otevírá již počátkem června a pro zájemce je na nich připravený jednoduchý formulář. První pozvánky budeme moci zaznamenat na obrazovkách již poslední červnový týden. Sledovat se bude vyplácet i sledování YouTube kanálu České televize. Seznam všech přihlášených akcí bude pak k dispozici na internetu.

Aktuálně v tv světě
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021
Slovenská televize JOJ nechce zůstat v zadních liniích pokroku a hodlá spustit vlastní sportovní kanál; mimoto bude ..
30.05.2021
Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od ..
28.05.2021
Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a ..
23.05.2021
Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci ..
21.05.2021
O velké překvapení se zřejmě jednat nebude, pokud se seznámíme se sdělením kanálu ČT Sport. Ten, stejně jako už ..
16.05.2021
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021