České televize bude v létě čerpat ze svého bohatého fondu

Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je také zřejmě jedním z důvodů, proč televize v letním období nevysílají nové filmy či seriály a své vysílání zaplňují především reprízami oblíbených pořadů. Nejinak tomu bude i letos v létě v České televizi.

Léto s Chalupáři

Spousta lidí tráví léto na chalupě, což může být i důvodem, proč bude jedním z reprízovaných pořadů i oblíbený komediální seriál, odehrávající se ve vesnici Třešňová – Chalupáři, s nezapomenutelným Jiřím Sovákem a Josefem Kemrem z poloviny sedmdesátých let. Diváci se s ním od srpna budou moci setkávat každou neděli večer, a to hned se dvěma epizodami za sebou. Kromě Chalupářů se v letním období svých repríz dočká i oblíbený povídkový cyklus, inspirovaný příběhy, které zažili televizní diváci, Nejlepší Bakaláři nebo také zábavný cyklus pořadů 3 plus jedna s Miroslavem Donutilem.

Léto s detektivkou

Podobně jako konkurenční televize Nova a Prima, sáhne i Česká televize do svého bohatého fondu detektivních seriálů, svým divákům tak nabídne klasické starší detektivní seriály z konce šedesátých a začátku osmdesátých let Hříšní lidé města pražského a Malý pitaval z velkého města. Navíc každé pondělí pozdě večer bude Česká televize vysílat některý z mnoha původních českých detektivních filmů, které se nalézají v jejím archivu.

Letní víkendy s Českou televizí

Páteční večery budou patřit především dětem, televize je totiž vyplní českými pohádkami, sobota bude poté ve znamení kultury a zábavy. Příkladem mohou být například pořady související s padesátým čtvrtým ročníkem slavného Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech či pořady věnované osmdesátým narozeninám Karla Gotta. Oblíbeným a zábavným Zázrakům přírody budou poté patřit srpnové sobotní večery.

Aktuálně v tv světě
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019
Společnost CentralEuropean Media Enterprises (CME) potvrdila v neděli večer, že uzavřela definitivní smlouvu o akvizici s ..
31.10.2019
Televizní festival v Cannes byl pro Českou televizi úspěšný. Veze si z něj hned několik nových zahraničních ..
27.10.2019
Málokdy jsou další díly a série úspěšných seriálů oblíbenější než ty předchozí. Přesto se i v českém ..
23.10.2019
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019