Český hokej vévodí obrazovkám

Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od začátku celé akce vidělo první zápas zhruba milion a 70 tisíc diváků starších patnácti let. Diváci ve věkovém rozmezí 15 – 54 let se na sledování českých hokejistů s Ruskem podíleli 59 procenty. Druhý zápas se Švýcarskem se pak stal nejsledovanějším pořadem dne. Vidělo jej zhruba stejný počet diváctva jako první zápas. V kontextu výše zmíněného věkového rozmezí zaznamenaly všechny kanály České televize za pátek 21. května sledovanost 37,21 %, čímž výrazně překonal druhou Nova Group z necelými 24 procenty. V závěsu za oběma programovými skupinami stála Prima Group. Podobná čísla – 36 % diváků ČT za celý den – byla znát z grafů vztahujících se i na sobotu. Jenom pořadí Novy a Primy se pro tento den obrátilo.

Ohledně pátku se ve večerních hodinách stal nejsledovanějším kriminálně komediální seriál Četní z Luhačovic. Jako další pak následovaly dlouhodobé stálice televizní obrazovek a obecně jedny z nejsledovanějších show. Nejvíce diváků zůstalo pozorností viset na Všechnopárty na ČT1, Prima zdatně sekundovala se svou show Máme rádi Česko. Hned za ní následoval na Nově film Jak se krotí krokodýli a na dalších místech se umístili legendární Profesionálové a neméně proslulá komedie Na samotě u lesa. V sobotu se pak po 20. hodině po vévodícím hokeji umístily na čelních místech opět komediální kriminálka Einstein – případy nesnesitelného génia z produkce České televize, Primový Polda III a opět Všechnopárty. Následoval oblíbený animovaný film na Nově Já padouch 3 a mrazivý thriller Zmizelá režiséra Davida Finchera. S jistotou tak lze říci, že i nadcházející zápasy české hokejové reprezentace bude sledovat relativně velké množství lidí – zejména i díky zrušenému šampionátu z loňského roku.

Aktuálně v tv světě
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021
Slovenská televize JOJ nechce zůstat v zadních liniích pokroku a hodlá spustit vlastní sportovní kanál; mimoto bude ..
30.05.2021
Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od ..
28.05.2021
Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a ..
23.05.2021
Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci ..
21.05.2021
O velké překvapení se zřejmě jednat nebude, pokud se seznámíme se sdělením kanálu ČT Sport. Ten, stejně jako už ..
16.05.2021
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021