Český slavík se vrací do veřejného prostoru i na obrazovky

V pátek 19. listopadu odvysílá televize Nova ve svém prime-timu vyhlášení ankety Český slavík. Slavné hudební ceny se tak vracejí po pauze, která trvala od roku 2017, a snaží se jednak navázat na úspěšnou tradici, jednak se vyvarovat kontroverzí, které byly s anketou před její pauzou spojovány.

Agentura Musica Bohemica, která anketu vyhlašuje, se rozhodla její obnovení využít a obléknout ji do nového kabátu. Český slavík tak spolupracuje s matematikem Karlem Janečkem a využívá k hlasování jeho metodu D21, která má zajistit spravedlivější výsledky a samozřejmě také přitáhnout k anketě mediální pozornost a ukázat ji jako moderní projekt.

Hlasování probíhalo na platformě Decision21 do 5. listopadu a fanoušci mohli mezi umělce z hudební branže rozdělovat 5 hlasů, přičemž nevolili jen první místo v kategorii, ale vybírali i Stříbrného a Bronzového slavíka a ovlivňovali tak pořadí na dalších místech. Podle hlasování byla v každé kategorii (zpěvák, zpěvačka, hudební skupina a hip hop & rap)  vybrána finální dvanáctka zpěváků nebo subjektů a právě mezi nimi se ukrývají vítězové, kteří budou 19. listopadu vyhlášeni. O snaze modernizovat Českého slavíka svědčí právě i zmíněná nová kategorie hip hop & rap, která zve do světla pozornosti i žánry, které nejsou v rámci české popmusic považovány za mainstream.

Hlavními partnery ankety jsou kromě Karla Janečka a skupiny Nova i společnost Korunní a Rádio Impuls.

Slavík má v české, respektive československé populární hudbě dlouhou tradici – první Zlatý slavík byl vyhlášen už v roce 1962 a anketa probíhala každoročně až do roku 1991, kdy na ni navázal Český slavík, jenž pokračoval až do roku 2017, kdy byla pravidelná anketa přerušena kvůli řadě kontroverzí spojených s hlasováním i vyhlašováním.

Vyhlášení proběhne v Hudebním divadle Karlín, role moderátorské dvojice se ujmou Ondřej Sokol a Aleš Háma a diváci jej budou moci zhlédnout v přímém přenosu na TV Nova od 20:21.

Aktuálně v tv světě
V posledních dnech zahájila Nova poměrně výraznou kampaň ke své chystané minisérii Případ Roubal. Pro skupinu Nova se ..
25.11.2021
V pátek 19. listopadu odvysílá televize Nova ve svém prime-timu vyhlášení ankety Český slavík. Slavné hudební ceny se ..
21.11.2021
I na obrazovky RTSV dorazila mutace britské soutěže The Great British Bake Off a podařilo se jí zaujmout slovenské diváky ..
17.11.2021
Skupina Nova přinesla v minulých dnech  na český televizní trh poněkud překvapivě novou stanici, kterou představila pod ..
14.11.2021
Televize Prima chystá v roce 2022 zaujmout své diváky novým seriálem – pojmenovala ho ZOO a půjde o oddechový seriál se ..
10.11.2021
Česká televize na svém druhém programu přináší od 11. listopadu sedmidílnou sérii Svět v plamenech (v anglickém ..
05.11.2021

Televizní stanice Nova se chystá natočit další řadu úspěšného modelu reality show pod názvem Survivor ..

21.10.2021

Jaké pořady nebo televizní filmy se dostaly do čela uplynulého týdne? Diváci si potrpí ..

19.10.2021

Nejrozšířenější televizní skupina Prima oznamuje zrod nového tematického kanálu, který bude ..

15.10.2021
Máme za sebou další týden plný zábavy, akce, napětí a poznání, které nám televizní stanice pravidelně předkládají ..
10.10.2021