Čeští lvi jsou rozdáni. Kdo si odnesl prestižní filmové ocenění?

Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují nejlepší filmy, herce, scénáře a další počiny ze světa kinematografie. Letošní, už 27. ročník, byl opět plný skvělých nominací, ze kterých jistě nebylo snadné vybírat vítěze.

Dycky Most!

Kdo si ceny nakonec odnesl a může se radovat z tohoto nejprestižnějšího českého ocenění? Nejlepším dramatickým televizním seriálem loňského roku se stal seriál České televize Most!. Tento vítěz možná zas tolik nepřekvapil, zvážíme-li diváckou oblibu, které se těšil, i to, že seriál pozitivně hodnotila i televizní kritika. Seriál byl režírován Janem Prušinovským a vtipný scénář doplnil Petr Kolečko. Po skončení seriálu se hodně spekulovalo o možném pokračování, ale zatím se nezdá, že bychom se měli těšit na druhou sérii. Oblíbená dvojice Prušinovský a Kolečko ale jistě brzy přijdou s dalším projektem, od kterého se dá jistě hodně očekávat. Ocenění za nejlepší televizní film nebo minisérii dostala detektivní minisérie Vodník od režiséra Viktora Tauše. Ta byla v loňském roce vysílána také na České televizi.

Vítěz nepřekvapil

Asi nikoho nepřekvapilo, že filmem roku 2019 se stal dramatický černobílý snímek o krutostech války Nabarvené ptáče. Snímek sbíral ocenění již na řadě mezinárodních festivalů a svých netradičním pojetím i velkou surovostí záběrů rozhodně poutal pozornost. Snímek byl nafilmován podle stejnojmenného románu Jerzyho Kosińského a do finálového klání kráčel s 11 nominacemi. Podařilo se mu proměnit celkem osm z nich, což lze rozhodně považovat za mimořádný úspěch. Obdržel Českého lva nejen za nejlepší film, ale i nejlepší režii a nejlepší kameru. Za zmínku rozhodně stojí i tři proměněné nominace divácky úspěšného filmu Vlastníci, který pojednává o domovní schůzi.Za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získala sošku i herečka Tereza Ramba, takže Vlastníci se mohli radovat i podruhé.

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020