Čeští lvi jsou rozdáni. Kdo si odnesl prestižní filmové ocenění?

Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují nejlepší filmy, herce, scénáře a další počiny ze světa kinematografie. Letošní, už 27. ročník, byl opět plný skvělých nominací, ze kterých jistě nebylo snadné vybírat vítěze.

Dycky Most!

Kdo si ceny nakonec odnesl a může se radovat z tohoto nejprestižnějšího českého ocenění? Nejlepším dramatickým televizním seriálem loňského roku se stal seriál České televize Most!. Tento vítěz možná zas tolik nepřekvapil, zvážíme-li diváckou oblibu, které se těšil, i to, že seriál pozitivně hodnotila i televizní kritika. Seriál byl režírován Janem Prušinovským a vtipný scénář doplnil Petr Kolečko. Po skončení seriálu se hodně spekulovalo o možném pokračování, ale zatím se nezdá, že bychom se měli těšit na druhou sérii. Oblíbená dvojice Prušinovský a Kolečko ale jistě brzy přijdou s dalším projektem, od kterého se dá jistě hodně očekávat. Ocenění za nejlepší televizní film nebo minisérii dostala detektivní minisérie Vodník od režiséra Viktora Tauše. Ta byla v loňském roce vysílána také na České televizi.

Vítěz nepřekvapil

Asi nikoho nepřekvapilo, že filmem roku 2019 se stal dramatický černobílý snímek o krutostech války Nabarvené ptáče. Snímek sbíral ocenění již na řadě mezinárodních festivalů a svých netradičním pojetím i velkou surovostí záběrů rozhodně poutal pozornost. Snímek byl nafilmován podle stejnojmenného románu Jerzyho Kosińského a do finálového klání kráčel s 11 nominacemi. Podařilo se mu proměnit celkem osm z nich, což lze rozhodně považovat za mimořádný úspěch. Obdržel Českého lva nejen za nejlepší film, ale i nejlepší režii a nejlepší kameru. Za zmínku rozhodně stojí i tři proměněné nominace divácky úspěšného filmu Vlastníci, který pojednává o domovní schůzi.Za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získala sošku i herečka Tereza Ramba, takže Vlastníci se mohli radovat i podruhé.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020