Čeští lvi jsou rozdáni. Kdo si odnesl prestižní filmové ocenění?

Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují nejlepší filmy, herce, scénáře a další počiny ze světa kinematografie. Letošní, už 27. ročník, byl opět plný skvělých nominací, ze kterých jistě nebylo snadné vybírat vítěze.

Dycky Most!

Kdo si ceny nakonec odnesl a může se radovat z tohoto nejprestižnějšího českého ocenění? Nejlepším dramatickým televizním seriálem loňského roku se stal seriál České televize Most!. Tento vítěz možná zas tolik nepřekvapil, zvážíme-li diváckou oblibu, které se těšil, i to, že seriál pozitivně hodnotila i televizní kritika. Seriál byl režírován Janem Prušinovským a vtipný scénář doplnil Petr Kolečko. Po skončení seriálu se hodně spekulovalo o možném pokračování, ale zatím se nezdá, že bychom se měli těšit na druhou sérii. Oblíbená dvojice Prušinovský a Kolečko ale jistě brzy přijdou s dalším projektem, od kterého se dá jistě hodně očekávat. Ocenění za nejlepší televizní film nebo minisérii dostala detektivní minisérie Vodník od režiséra Viktora Tauše. Ta byla v loňském roce vysílána také na České televizi.

Vítěz nepřekvapil

Asi nikoho nepřekvapilo, že filmem roku 2019 se stal dramatický černobílý snímek o krutostech války Nabarvené ptáče. Snímek sbíral ocenění již na řadě mezinárodních festivalů a svých netradičním pojetím i velkou surovostí záběrů rozhodně poutal pozornost. Snímek byl nafilmován podle stejnojmenného románu Jerzyho Kosińského a do finálového klání kráčel s 11 nominacemi. Podařilo se mu proměnit celkem osm z nich, což lze rozhodně považovat za mimořádný úspěch. Obdržel Českého lva nejen za nejlepší film, ale i nejlepší režii a nejlepší kameru. Za zmínku rozhodně stojí i tři proměněné nominace divácky úspěšného filmu Vlastníci, který pojednává o domovní schůzi.Za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli získala sošku i herečka Tereza Ramba, takže Vlastníci se mohli radovat i podruhé.

Aktuálně v tv světě

Příznivci hudebních reality show se opět dočkali. ..

01.08.2021
Pro odborníky a zaujaté zájemce o technickou podobu digitálního vysílání přinášíme zajímavou zprávu. Jejím ..
28.07.2021
Video contentu není nikdy dost, řekla si zřejmě televize Prima a spustila nový web pod názvem Prima Pauza. Její populární ..
25.07.2021
Ačkoliv jsme nedávno zmínili fakt, že se skupině Prima v posledních týdnech dařilo na poli video platforem, stále je ..
17.07.2021
Několik novinek chystá v nadcházejících týdnech TV Nova. Pokud jsme ale v dřívějších článcích mluvili o změnách, ..
11.07.2021
Chystanou kulinářskou show Peče celá země čeká práce v postprodukční fázi a míří do střižny. ..
04.07.2021
Na televizi Nova se v létě vrátí některé tradiční projekty z jejich domácí výroby. V první řadě je třeba ..
27.06.2021
Již v pátek začalo fotbalové mistrovství Evropy a je na místě připomenout, že ČT Sport zajistí divákům veškerou ..
20.06.2021
TV Nova se ve spolupráci s Národním parkem Šumava rozhodla spustit kampaň, která by měla podnítit větší starost o ..
13.06.2021
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021