Charles Aznavour v Paříži: Záznam koncertu jednadevadesátiletého francouzského šansoniéra na televizní stanici ČT Art

Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také koncert francouzské zpěváka šansonů s arménskými kořeny – Charlese Aznavoura. Ti, kteří mají rádi opravdu dobrou muziku, by si neměli nechat ujít jeho záznam z pařížského Paláce sportů. Mohou se totiž těšit na 90 minut opravdu dobré zábavy.

Práce pro Edith Piaf

Charles Aznavour se narodil 22. května 1924 v Paříži arménském uprchlíkům před tureckou genocidou. Svou lásku k hudbě zdědil po své matce Kédar, která si vydělávala na živobytí zpěvem v pařížských kabaretech, barech a šantánech. Otec Michal vedl restauraci. Zajímavý je život rodiny během druhé světové války, kdy ve svém bytě ukrývala židovské uprchlíky. Pokud by na tuto činnost přišlo gestapo, hrozil by jejím členům trest smrti.

Mladý Charles Aznavour chodil do baletních a divadelních kurzů, aby se mohl stát hercem a zpěvákem. Psal texty písní pro Edith Piaf, která mu po skončení války pomohla k jeho první turné po USA a Kanadě. Tím se začala jeho umělecká dráha, díky které získal popularitu po celém světě.

Samostatná dráha

Na počátku padesátých let minulého století se Charles Aznavour umělecky osamostatnil jako textař. Teprve později se odhodlal zpívat sám. Trpěl nedomykavostí hlasivek, což způsobilo jeho jedinečně zabarvený hlas, podle kterého ho posluchači ihned poznali. Proslavil se nejen jako šansoniér, ale také jako herec. Během své umělecké kariéry natočil na 60 filmů a složil přes 1 000 písní. Nejznámějším jeho filmem byl snímek Střílejte na pianistu.

Na koncertních pódiích vystupoval Charles Aznavour do vysokého věku, o čemž svědčí i záznam jeho koncertu z Paláce sportu v roce 2015. To mu bylo 91 let. V té době dokonce ještě vydal další album – Encores. Během zmíněného koncertu zazněly jeho nejoblíbenější písně, díky kterým si vysloužil ovace ve stoje.

Aktuálně v tv světě
Je na televizní obrazovce dostatek humoru? Některé pořady se jako humorné tváří, přitom ho v nich příliš nenajdete. To ..
04.06.2023
Už jsme si zvykli, že televizní stanice Nova Cinema pravidelně vysílá filmy různých žánrů. Mezi stabilně oblíbené ..
03.06.2023

Filmy pro pamětníky si drží trvalou oblibu. Diváci se rádi ..

28.05.2023
ČT2 se rozhodla do svého vysílacího programu zařadit film Motýlek z roku 2017. Jedná se o filmové drama o útěku ..
26.05.2023
Napínavé thrillery, ve kterých jde o záchranu ohrožených životů, patří mezi oblíbené. A tak není divu, že si tento ..
21.05.2023
Rande v Římě je americká romantická komedie z roku 2010, která přináší divákům osvěžující směsici romantiky, ..
20.05.2023
V roce 1992 vznikl televizní cyklus detektivních příběhů pod názvem Hříchy pro pátera Knoxe. Předlohou byla ..
15.05.2023
Když se řekne tvůrčí dvojice Smoljak-Svěrák, je to zárukou dobré zábavu a vkusného humoru. Platí to i o české ..
14.05.2023
Americký film Nesvatbovi z roku 2005 přivádí na filmové plátno hereckou dvojici Owen Wilson a Vince Vaughn. Už to je ..
08.05.2023
Novinářské prostředí je poměrně oblíbeným námětem filmů. Můžete z něho vytěžit komedii, drama i kriminální ..
07.05.2023