Cizinec ve vlaku aneb Jak si Liam Neeson opět zahrál akčního hrdinu

Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli pojišťováka, kterému jedna cesta vlakem značně zasáhla do jeho života. Napínavý příběh zaujme toho diváka, který si chce u televize primárně odpočinout od starostí všedního dne a na chvíli vypnout.

Pojišťovák lovcem lidí

Michael McCouley je pojišťovacím poradcem a vede vcelku nijak atraktivní život. Do zaměstnání jezdí pravidelnou vlakovou linkou den co den už deset let od doby, co se vzdal své práce policisty. Být pojišťovákem se mu totiž zdálo být lepší volbou, než se nechat vystavovat nebezpečí u policie.

To ale netušil, že jednoho dne nastoupí do vlaku zvláštní žena s atraktivním vzezřením, která ho zavleče do velmi nebezpečné hry na život a na smrt. Jeho úkolem totiž bude najít ve vlaku tajemného cizince, který v něm nemá co dělat.

Liam Neeson a jeho zatím poslední akční role

Snímek Cizinec ve vlaku, natočený v koprodukci USA a Francie v roce 2018, dal opět příležitost vyniknout charizmatickému Liamovi Neesonovi jako akčnímu hrdinovi. Ačkoliv roli dostal ve svých šestašedesáti letech, stále je na něm patrné, že do starého železa ještě nepatří. Neeson stále akční scény utáhne a po boku hereckých kolegů Patricka Wilsona a Very Farmig se nedává zahanbit, ačkoliv párkrát dostane na frak. Jenže pak se vždy zvedne a jde jako mašina zase dál.

Akce střídá akci

Při sledování dobrodružného snímku Cizinec ve vlaku se určitě nudit nebudete. Na scénu přijde parádní vykolejení vlaku i bitky se sekyrkami, noži a s použití krav maga. A to všechno ve vlaku. Je zajímavé, že žádná scéna se přitom v reálném vlaku nenatáčela. K filmování posloužil jeden vagón ve studiu. Díky perfektnímu střihu to ale divák vůbec nepozná. Filmovalo se v Pinewood Studios ve Velké Británii a v New Yorku.

Aktuálně v tv světě
Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také ..
19.03.2023
Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od ..
15.03.2023
Akční komedie patří mezi oblíbený filmový žánr, protože diváci se rádi baví. Snímek Dobrá dvojka je oddychovka, ve ..
10.03.2023

Česká televize vysílá italský kriminální seriál ..

08.03.2023
Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní ..
06.03.2023
Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli ..
05.03.2023

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na ..

26.02.2023
Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem ..
24.02.2023
Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů je skvělým dobrodružným filmem, který nabízí nejen poutavý příběh, ale také ..
18.02.2023
V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a ..
16.02.2023