Cizinec ve vlaku aneb Jak si Liam Neeson opět zahrál akčního hrdinu

Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli pojišťováka, kterému jedna cesta vlakem značně zasáhla do jeho života. Napínavý příběh zaujme toho diváka, který si chce u televize primárně odpočinout od starostí všedního dne a na chvíli vypnout.

Pojišťovák lovcem lidí

Michael McCouley je pojišťovacím poradcem a vede vcelku nijak atraktivní život. Do zaměstnání jezdí pravidelnou vlakovou linkou den co den už deset let od doby, co se vzdal své práce policisty. Být pojišťovákem se mu totiž zdálo být lepší volbou, než se nechat vystavovat nebezpečí u policie.

To ale netušil, že jednoho dne nastoupí do vlaku zvláštní žena s atraktivním vzezřením, která ho zavleče do velmi nebezpečné hry na život a na smrt. Jeho úkolem totiž bude najít ve vlaku tajemného cizince, který v něm nemá co dělat.

Liam Neeson a jeho zatím poslední akční role

Snímek Cizinec ve vlaku, natočený v koprodukci USA a Francie v roce 2018, dal opět příležitost vyniknout charizmatickému Liamovi Neesonovi jako akčnímu hrdinovi. Ačkoliv roli dostal ve svých šestašedesáti letech, stále je na něm patrné, že do starého železa ještě nepatří. Neeson stále akční scény utáhne a po boku hereckých kolegů Patricka Wilsona a Very Farmig se nedává zahanbit, ačkoliv párkrát dostane na frak. Jenže pak se vždy zvedne a jde jako mašina zase dál.

Akce střídá akci

Při sledování dobrodružného snímku Cizinec ve vlaku se určitě nudit nebudete. Na scénu přijde parádní vykolejení vlaku i bitky se sekyrkami, noži a s použití krav maga. A to všechno ve vlaku. Je zajímavé, že žádná scéna se přitom v reálném vlaku nenatáčela. K filmování posloužil jeden vagón ve studiu. Díky perfektnímu střihu to ale divák vůbec nepozná. Filmovalo se v Pinewood Studios ve Velké Británii a v New Yorku.

Aktuálně v tv světě
Věříte na náhodu? Nebo na osud? Co když je to všechno jinak a váš osud má v rukou několik lidí, kteří bedlivě ..
10.07.2024

Každý milovník cyklistiky jistě dobře ví, že první červencové týdny jsou zasvěceny ..

09.07.2024
O Venus a Sereně Williamsových slyšel snad úplně každý. Tyto sestry ohromily celý svět a na tenisových kurtech ..
07.07.2024
V roce 2017 se obrazovkách České televize objevil seriál Svět pod hlavou. Jeho děj se zasazen do let 2016 a 1982. Režijně ..
30.06.2024
Od natočení kultovní české komedie Zdeňka Trošky uběhlo již 35 let, ale stále se jedná o film, který Češi milují. ..
26.06.2024
Mistryně romantických komedií Nancy Meyers do svého filmu Lepší pozdě nežli později v roce 2003 obsadila Diane Keaton a ..
23.06.2024
Hokejové šílenství je za námi, titul Mistrů světa máme doma a od pátku 14. června se všichni soustředíme na ..
20.06.2024
Jak to vypadá, když se autobus plný Čechů vydá na dovolenou k moři? Pobavte se u nyní již kultovní české komedie, ..
16.06.2024
Gabrielu Soukalovou zná téměř celá Česká republika. Jedná se o nejúspěšnější biatlonistku naší historie, která se ..
11.06.2024

Fanoušci televizní stanice Markíza, kteří milují klasické seriály, filmy a televizní ..

08.06.2024