Co jsme nejvíce sledovali během pololetí?

Polovina roku 2017 je za námi, což pochopitelně znamená i to, že se můžeme podívat, jak se dařilo jednotlivým televizím. Nikoliv ale s ohledem na to, která vedla, ale s ohledem na to, jaké pořady patřily mezi nejsledovanější. Zde musíme říci, že některé jsou opravdu poměrně zajímavé.

Dominovala TV Nova

Jenom těžko bychom dlouhodobě našli pořad, který si drží stále vysokou sledovanost. Najdeme ho na TV Nova a jsou to Televizní noviny. Jde o hlavní zpravodajskou relaci, kterou v publiku, které je starší patnácti let, pravidelně sleduje necelých 46 procent diváků. Je tedy jasné, že i v prvním pololetí nenašly žádného konkurenta.

Dařilo se také ČT 1

Nova tedy jasně dominuje. Zároveň však musíme říci, že má jenom první místo. Když se podíváme na druhé, třetí i čtvrté, tak je spojeno s vysíláním České televize. Na druhé pozici skončil oblíbený seriál Četníci z Luhačovic, které v publiku 15+ sledovalo necelých 42 procent diváků. Na třetím místě se umístila Lída Baarová. Vysílání tohoto pořadu si nenechalo ujít zhruba 40 procent diváků. A jaký pořad je na celkovém čtvrtém místě? Domácí péče se sledovaností zhruba 45 procent.

Prima zaujala kriminálkou. A nejenom ona

Nyní se dostává na řadu také TV Prima, která vzala až páté místo v celkovém pořadí nejvíce sledovaných pořadů prvního pololetí roku 2017. Zde se umístil Temný kraj, což byla poměrně zajímavá kriminálka z lákavého prostředí.

Nebyla to ale jenom TV Prima, která jasně potvrdila, že kriminálky v současné době jasně táhnou. Nesmíme zapomenout na veřejnoprávní Českou televizi a její poměrně unikátní Svět pod hlavou. Jak díky tématu, tak i zajímavému hereckému obsazení jí patří šesté místo.

Jaké další pořady dominovaly?

Když se podíváme i na další seznam pořadů, které byly spojeny s poměrně vysokou sledovaností, tak nesmíme zapomenout na Sportovní noviny, nebo na Ordinaci v růžové zahradě 2, která se stále drží celkem vysoko. Nechyběly zde ale ani sportovní hokejová utkání, jako Česko – Francie, nebo Česko – Finsko, v rámci MS v hokeji.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018