Co jsme nejvíce sledovali během pololetí?

Polovina roku 2017 je za námi, což pochopitelně znamená i to, že se můžeme podívat, jak se dařilo jednotlivým televizím. Nikoliv ale s ohledem na to, která vedla, ale s ohledem na to, jaké pořady patřily mezi nejsledovanější. Zde musíme říci, že některé jsou opravdu poměrně zajímavé.

Dominovala TV Nova

Jenom těžko bychom dlouhodobě našli pořad, který si drží stále vysokou sledovanost. Najdeme ho na TV Nova a jsou to Televizní noviny. Jde o hlavní zpravodajskou relaci, kterou v publiku, které je starší patnácti let, pravidelně sleduje necelých 46 procent diváků. Je tedy jasné, že i v prvním pololetí nenašly žádného konkurenta.

Dařilo se také ČT 1

Nova tedy jasně dominuje. Zároveň však musíme říci, že má jenom první místo. Když se podíváme na druhé, třetí i čtvrté, tak je spojeno s vysíláním České televize. Na druhé pozici skončil oblíbený seriál Četníci z Luhačovic, které v publiku 15+ sledovalo necelých 42 procent diváků. Na třetím místě se umístila Lída Baarová. Vysílání tohoto pořadu si nenechalo ujít zhruba 40 procent diváků. A jaký pořad je na celkovém čtvrtém místě? Domácí péče se sledovaností zhruba 45 procent.

Prima zaujala kriminálkou. A nejenom ona

Nyní se dostává na řadu také TV Prima, která vzala až páté místo v celkovém pořadí nejvíce sledovaných pořadů prvního pololetí roku 2017. Zde se umístil Temný kraj, což byla poměrně zajímavá kriminálka z lákavého prostředí.

Nebyla to ale jenom TV Prima, která jasně potvrdila, že kriminálky v současné době jasně táhnou. Nesmíme zapomenout na veřejnoprávní Českou televizi a její poměrně unikátní Svět pod hlavou. Jak díky tématu, tak i zajímavému hereckému obsazení jí patří šesté místo.

Jaké další pořady dominovaly?

Když se podíváme i na další seznam pořadů, které byly spojeny s poměrně vysokou sledovaností, tak nesmíme zapomenout na Sportovní noviny, nebo na Ordinaci v růžové zahradě 2, která se stále drží celkem vysoko. Nechyběly zde ale ani sportovní hokejová utkání, jako Česko – Francie, nebo Česko – Finsko, v rámci MS v hokeji.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018