Co jsme nejvíce sledovali během pololetí?

Polovina roku 2017 je za námi, což pochopitelně znamená i to, že se můžeme podívat, jak se dařilo jednotlivým televizím. Nikoliv ale s ohledem na to, která vedla, ale s ohledem na to, jaké pořady patřily mezi nejsledovanější. Zde musíme říci, že některé jsou opravdu poměrně zajímavé.

Dominovala TV Nova

Jenom těžko bychom dlouhodobě našli pořad, který si drží stále vysokou sledovanost. Najdeme ho na TV Nova a jsou to Televizní noviny. Jde o hlavní zpravodajskou relaci, kterou v publiku, které je starší patnácti let, pravidelně sleduje necelých 46 procent diváků. Je tedy jasné, že i v prvním pololetí nenašly žádného konkurenta.

Dařilo se také ČT 1

Nova tedy jasně dominuje. Zároveň však musíme říci, že má jenom první místo. Když se podíváme na druhé, třetí i čtvrté, tak je spojeno s vysíláním České televize. Na druhé pozici skončil oblíbený seriál Četníci z Luhačovic, které v publiku 15+ sledovalo necelých 42 procent diváků. Na třetím místě se umístila Lída Baarová. Vysílání tohoto pořadu si nenechalo ujít zhruba 40 procent diváků. A jaký pořad je na celkovém čtvrtém místě? Domácí péče se sledovaností zhruba 45 procent.

Prima zaujala kriminálkou. A nejenom ona

Nyní se dostává na řadu také TV Prima, která vzala až páté místo v celkovém pořadí nejvíce sledovaných pořadů prvního pololetí roku 2017. Zde se umístil Temný kraj, což byla poměrně zajímavá kriminálka z lákavého prostředí.

Nebyla to ale jenom TV Prima, která jasně potvrdila, že kriminálky v současné době jasně táhnou. Nesmíme zapomenout na veřejnoprávní Českou televizi a její poměrně unikátní Svět pod hlavou. Jak díky tématu, tak i zajímavému hereckému obsazení jí patří šesté místo.

Jaké další pořady dominovaly?

Když se podíváme i na další seznam pořadů, které byly spojeny s poměrně vysokou sledovaností, tak nesmíme zapomenout na Sportovní noviny, nebo na Ordinaci v růžové zahradě 2, která se stále drží celkem vysoko. Nechyběly zde ale ani sportovní hokejová utkání, jako Česko – Francie, nebo Česko – Finsko, v rámci MS v hokeji.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018