Co jsme nejvíce sledovali během pololetí?

Polovina roku 2017 je za námi, což pochopitelně znamená i to, že se můžeme podívat, jak se dařilo jednotlivým televizím. Nikoliv ale s ohledem na to, která vedla, ale s ohledem na to, jaké pořady patřily mezi nejsledovanější. Zde musíme říci, že některé jsou opravdu poměrně zajímavé.

Dominovala TV Nova

Jenom těžko bychom dlouhodobě našli pořad, který si drží stále vysokou sledovanost. Najdeme ho na TV Nova a jsou to Televizní noviny. Jde o hlavní zpravodajskou relaci, kterou v publiku, které je starší patnácti let, pravidelně sleduje necelých 46 procent diváků. Je tedy jasné, že i v prvním pololetí nenašly žádného konkurenta.

Dařilo se také ČT 1

Nova tedy jasně dominuje. Zároveň však musíme říci, že má jenom první místo. Když se podíváme na druhé, třetí i čtvrté, tak je spojeno s vysíláním České televize. Na druhé pozici skončil oblíbený seriál Četníci z Luhačovic, které v publiku 15+ sledovalo necelých 42 procent diváků. Na třetím místě se umístila Lída Baarová. Vysílání tohoto pořadu si nenechalo ujít zhruba 40 procent diváků. A jaký pořad je na celkovém čtvrtém místě? Domácí péče se sledovaností zhruba 45 procent.

Prima zaujala kriminálkou. A nejenom ona

Nyní se dostává na řadu také TV Prima, která vzala až páté místo v celkovém pořadí nejvíce sledovaných pořadů prvního pololetí roku 2017. Zde se umístil Temný kraj, což byla poměrně zajímavá kriminálka z lákavého prostředí.

Nebyla to ale jenom TV Prima, která jasně potvrdila, že kriminálky v současné době jasně táhnou. Nesmíme zapomenout na veřejnoprávní Českou televizi a její poměrně unikátní Svět pod hlavou. Jak díky tématu, tak i zajímavému hereckému obsazení jí patří šesté místo.

Jaké další pořady dominovaly?

Když se podíváme i na další seznam pořadů, které byly spojeny s poměrně vysokou sledovaností, tak nesmíme zapomenout na Sportovní noviny, nebo na Ordinaci v růžové zahradě 2, která se stále drží celkem vysoko. Nechyběly zde ale ani sportovní hokejová utkání, jako Česko – Francie, nebo Česko – Finsko, v rámci MS v hokeji.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018