ČT 2 uvede fotbalový komediální seriál

Bude to dokument nebo spíš klasický komediální seriál o vesnických fotbalistech? To se tak snadno říci nedá – sedmidílná série Kdo neskáče, není Čech, kterou brzy uvede ČT 2, totiž bude stát někde na pomezí.Není to úplně obvyklý projekt a možná právě proto se ho ujala právě ČT 2. Autorský tým se rozhodl nahlédnout do života na vesnici a hlavně do pozadí tamních fotbalových utkání, která v televizi rozhodně nemůžeme vidět. A na základě této sondy postupně vznikl nápad na natočení sedmidílného seriálu o dvou vesnických týmech, které se spolu mají utkat. A i když to zavání něčím podobným jako byl sitcom Okresní přebor, tohle bude přece jen v mnohém jiné. Podle tvůrců jde totiž o takzvaný docusoap, tedy něco na pomezí dokumentu a soap opery.

Vztahy doma i na hřišti

O co v tomto novém počinu České televize půjde? Děj se bude točit okolo dvou fotbalových týmů – FK Svojetice a FK Středokluky. První vyzve ten druhý a má dojít k utkání, o kterém všichni soudí, že nemůže dopadnout jinak než výhrou silnějších Svojetic. Ale nepůjde jen o samotný fotbal ve vesnickém prostředí – jsou tu i samotní hráči a hlavně jejich partnerky, manželky či milenky, které s jejich vášní mnohdy příliš nesouzní a tak je u nich doma občas pěkně horko. Diváci se tak mohou těšit na veselou podívanou, která by měla podle předpokladů producentů zaujmout nejen fotbalové fanoušky, ale i jejich družky, které fotbalem až tak moc nežijí.

Ochranná známka

Zajímavostí, která se k tomuto neobvyklému seriálu váže, je, že Česká televize si kvůli němu musela nechat zaregistrovat ochrannou známku na notoricky známý pokřik „Kdo neskáče, není Čech“. Televize přitom není první institucí, která něco podobného udělala – tento pokřik si už dříve zaregistrovala jedna oděvní firma. Jak velký úspěch pokřik vtělený do samotného názvu nové sérii přinese, je ale zatím ve hvězdách.

Aktuálně v tv světě
Není to jenom pokračování známých seriálů, u kterých se natáčejí další a další řady. Stejně tak to není ani ..
18.07.2018
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018