ČT 2 uvede fotbalový komediální seriál

Bude to dokument nebo spíš klasický komediální seriál o vesnických fotbalistech? To se tak snadno říci nedá – sedmidílná série Kdo neskáče, není Čech, kterou brzy uvede ČT 2, totiž bude stát někde na pomezí.Není to úplně obvyklý projekt a možná právě proto se ho ujala právě ČT 2. Autorský tým se rozhodl nahlédnout do života na vesnici a hlavně do pozadí tamních fotbalových utkání, která v televizi rozhodně nemůžeme vidět. A na základě této sondy postupně vznikl nápad na natočení sedmidílného seriálu o dvou vesnických týmech, které se spolu mají utkat. A i když to zavání něčím podobným jako byl sitcom Okresní přebor, tohle bude přece jen v mnohém jiné. Podle tvůrců jde totiž o takzvaný docusoap, tedy něco na pomezí dokumentu a soap opery.

Vztahy doma i na hřišti

O co v tomto novém počinu České televize půjde? Děj se bude točit okolo dvou fotbalových týmů – FK Svojetice a FK Středokluky. První vyzve ten druhý a má dojít k utkání, o kterém všichni soudí, že nemůže dopadnout jinak než výhrou silnějších Svojetic. Ale nepůjde jen o samotný fotbal ve vesnickém prostředí – jsou tu i samotní hráči a hlavně jejich partnerky, manželky či milenky, které s jejich vášní mnohdy příliš nesouzní a tak je u nich doma občas pěkně horko. Diváci se tak mohou těšit na veselou podívanou, která by měla podle předpokladů producentů zaujmout nejen fotbalové fanoušky, ale i jejich družky, které fotbalem až tak moc nežijí.

Ochranná známka

Zajímavostí, která se k tomuto neobvyklému seriálu váže, je, že Česká televize si kvůli němu musela nechat zaregistrovat ochrannou známku na notoricky známý pokřik „Kdo neskáče, není Čech“. Televize přitom není první institucí, která něco podobného udělala – tento pokřik si už dříve zaregistrovala jedna oděvní firma. Jak velký úspěch pokřik vtělený do samotného názvu nové sérii přinese, je ale zatím ve hvězdách.

Aktuálně v tv světě
Že spolu některé zahraniční televize cekem výrazně spolupracují, to není nic neobvyklého. U nás je oblíbené hlavně ..
15.01.2018
Jste pravidelnými diváky seriálu Ohnivý kuře? Pokud ano, zkuste si vzpomenout, kdy poprvé začal. Tedy kdy byl na ..
11.01.2018
Česká televize rozhodně nezahálí. Nejenom, že má v poslední době poměrně lákavou programovou nabídku, ale zároveň ..
05.01.2018
Rok 2017 je za námi. A tak nastává doba, kdy můžeme bilancovat o tom, jak se jednotlivým televizím dařilo. Některé ..
03.01.2018
Je poměrně mnoho seriálů, které se na České televizi natáčejí. Velkým pozitivem je to, že se ne vždy jedná jenom o ..
28.12.2017
Vánoce se nezadržitelně blíží. A s ním i zcela nové vysílací schéma, které je založeno hlavně na pohádkách a ..
27.12.2017
Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na ..
22.12.2017
O tom, co většina komerčních televizí nabídne na Štědrý den, to jistě již víte. A to nejenom od nás, jelikož dané ..
21.12.2017
Prezident Miloš Zeman je stálým hostem na TV Barrandov, kde má svůj pravidelný pořad. Je tedy jasné, že s touto ..
18.12.2017
Televizní stanice, nebo spíše jednotlivé televizní skupiny spolu pravidelně soupeří, jelikož jejich cíl je jasné. Mít ..
15.12.2017