ČT 2 uvede fotbalový komediální seriál

Bude to dokument nebo spíš klasický komediální seriál o vesnických fotbalistech? To se tak snadno říci nedá – sedmidílná série Kdo neskáče, není Čech, kterou brzy uvede ČT 2, totiž bude stát někde na pomezí.Není to úplně obvyklý projekt a možná právě proto se ho ujala právě ČT 2. Autorský tým se rozhodl nahlédnout do života na vesnici a hlavně do pozadí tamních fotbalových utkání, která v televizi rozhodně nemůžeme vidět. A na základě této sondy postupně vznikl nápad na natočení sedmidílného seriálu o dvou vesnických týmech, které se spolu mají utkat. A i když to zavání něčím podobným jako byl sitcom Okresní přebor, tohle bude přece jen v mnohém jiné. Podle tvůrců jde totiž o takzvaný docusoap, tedy něco na pomezí dokumentu a soap opery.

Vztahy doma i na hřišti

O co v tomto novém počinu České televize půjde? Děj se bude točit okolo dvou fotbalových týmů – FK Svojetice a FK Středokluky. První vyzve ten druhý a má dojít k utkání, o kterém všichni soudí, že nemůže dopadnout jinak než výhrou silnějších Svojetic. Ale nepůjde jen o samotný fotbal ve vesnickém prostředí – jsou tu i samotní hráči a hlavně jejich partnerky, manželky či milenky, které s jejich vášní mnohdy příliš nesouzní a tak je u nich doma občas pěkně horko. Diváci se tak mohou těšit na veselou podívanou, která by měla podle předpokladů producentů zaujmout nejen fotbalové fanoušky, ale i jejich družky, které fotbalem až tak moc nežijí.

Ochranná známka

Zajímavostí, která se k tomuto neobvyklému seriálu váže, je, že Česká televize si kvůli němu musela nechat zaregistrovat ochrannou známku na notoricky známý pokřik „Kdo neskáče, není Čech“. Televize přitom není první institucí, která něco podobného udělala – tento pokřik si už dříve zaregistrovala jedna oděvní firma. Jak velký úspěch pokřik vtělený do samotného názvu nové sérii přinese, je ale zatím ve hvězdách.

Aktuálně v tv světě
Několik informací o plánovaném kanálu Prima Krimi jste už od nás získali. Jednalo se spíše o kusé informace, nebo ..
16.03.2018
Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte ..
14.03.2018
Dva a půl roku. To je doba, kdy se na TV Prima vysílal seriál Ohnivý kuře. Seriál začínal s poměrně zajímavou ambicí ..
11.03.2018
Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě ..
08.03.2018
Seriály, které se ohlížejí do minulosti, jsou podobně jako detektivní příběhy velmi populární. Je jasné, že, když ..
04.03.2018
Když se podíváme na sledovanosti zpravodajských relací, tak obecně patří k tomu, co přitáhne nejvíce diváků. Je ..
02.03.2018
Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná ..
25.02.2018
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018