ČT 2 uvede fotbalový komediální seriál

Bude to dokument nebo spíš klasický komediální seriál o vesnických fotbalistech? To se tak snadno říci nedá – sedmidílná série Kdo neskáče, není Čech, kterou brzy uvede ČT 2, totiž bude stát někde na pomezí.Není to úplně obvyklý projekt a možná právě proto se ho ujala právě ČT 2. Autorský tým se rozhodl nahlédnout do života na vesnici a hlavně do pozadí tamních fotbalových utkání, která v televizi rozhodně nemůžeme vidět. A na základě této sondy postupně vznikl nápad na natočení sedmidílného seriálu o dvou vesnických týmech, které se spolu mají utkat. A i když to zavání něčím podobným jako byl sitcom Okresní přebor, tohle bude přece jen v mnohém jiné. Podle tvůrců jde totiž o takzvaný docusoap, tedy něco na pomezí dokumentu a soap opery.

Vztahy doma i na hřišti

O co v tomto novém počinu České televize půjde? Děj se bude točit okolo dvou fotbalových týmů – FK Svojetice a FK Středokluky. První vyzve ten druhý a má dojít k utkání, o kterém všichni soudí, že nemůže dopadnout jinak než výhrou silnějších Svojetic. Ale nepůjde jen o samotný fotbal ve vesnickém prostředí – jsou tu i samotní hráči a hlavně jejich partnerky, manželky či milenky, které s jejich vášní mnohdy příliš nesouzní a tak je u nich doma občas pěkně horko. Diváci se tak mohou těšit na veselou podívanou, která by měla podle předpokladů producentů zaujmout nejen fotbalové fanoušky, ale i jejich družky, které fotbalem až tak moc nežijí.

Ochranná známka

Zajímavostí, která se k tomuto neobvyklému seriálu váže, je, že Česká televize si kvůli němu musela nechat zaregistrovat ochrannou známku na notoricky známý pokřik „Kdo neskáče, není Čech“. Televize přitom není první institucí, která něco podobného udělala – tento pokřik si už dříve zaregistrovala jedna oděvní firma. Jak velký úspěch pokřik vtělený do samotného názvu nové sérii přinese, je ale zatím ve hvězdách.

Aktuálně v tv světě
Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky ..
18.10.2018
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018