ČT Art přinese Dokument Underground i kritické pořady

Stejně jako ostatní televizní stanice, i ČT Art představila své podzimní schéma. A i když televize funguje teprve rok (vysílat začala 1. září 2013), uvede celou řadu novinek, dokumentů i vlastních pořadů.

Nejvýraznější změny se dotknou čtvrtečních večerů. Začne se vysílat pořad Konfrontace Petra Fischera, který, jak je zjevné, bude moderovat Petr Fischer. Ten momentálně působí v redakci Hospodářských novin, kde pracuje jako komentátor, dříve pracoval zase pro Lidové noviny, českou verzi BBC nebo i pro Českou televizi. A ve své talk show hodlá kritickým pohledem představovat soudobé české umělce, s nimiž plánuje diskutovat nejen o jejich práci.

Vše až po desáté

Tento pořad se bude vysílat každý čtvrtek, a to od 22:25 hodin – a trvat bude půl hodiny. Není ale jediný, který starší diváky láká k obrazovkám v pozdnějších večerních hodinách. I nadále bude každé pondělí od 22 hodin pokračovat pořad Jasná řeč Josefa Chuchmy (moderátor mimochodem pracuje v příloze Orientace Lidových novin), který rozebírá kulturní události z uplynulého týdne. Středeční večery budou zase již tradičně patřit pořadu U zavěšené knihy, do kterého ale k moderátorské dvojici pánů přibudou i dvě ženy. A v neděli se lze po desáté hodině večerní dívat na Artemix nebo Třistatřicettři.

Dvořák i underground

Ale ČT Art nechystá jen jednu novinku. Od podzimu se bude vysílat 39dílný dokumentární cyklus nazvaný Fenomén Underground, který má za cíl přiblížit tuto subkulturu. Pro náročnější diváky tu naopak bude Devět symfonií Antonína Dvořáka – cyklus skladeb hraných Českou filharmonií. A kromě tradičních žánrů se můžeme těšit i na něco neobvyklého, a to na několik kabaretních představení, která budou vysílána živě v premiérově uváděném pořadu SM Kabaret 2014. Zkrátka bude toho dost a každý divák si najde to své, co se mu jistě zalíbí.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018