ČT bude o Vánocích ve znamení pohádek

Asi nejsou o Vánocích ideálnější pořady, než právě pohádky. Ty pravidelně do svého vysílacího schématu zařazuje většina televizí. Hlavní slovo má obvykle Česká televize, tedy program ČT1. Ten už odhalil, na co se letošní Vánoce budeme moci těšit. Pokud vás to také zajímá, podívejte se spolu s námi na krátký vánoční přehled.

Chystají se čtyři nové pohádky

To hlavní, na co se jako diváci budete moci těšit, jsou zcela určitě hned čtyři nové pohádky, které si pro vás Česká televize připravila. Pokud vás zajímá, o jaká konkrétně jde, podívejme se. Jednou z nich je Pravý rytíř, kde hraje Lukáš Vaculík. Tato pohádka bude odvysílána na Štědrý den. Dále to bude také Slíbená princezna, která odkazuje na tradiční pohádkové motivy a objeví se hned druhý den.

Na Štěpána, tedy třetí den se na obrazovkách objeví třetí nová pohádka, kterou je Zázračný nos. Na ní je rozhodně zajímavé to, že její natáčení bylo spojeno se spoluprácí slovenské televize RTVS. A na závěr je připravena pohádka Nepovedený čert. A ta je rozhodně ze všech nejunikátnější. Důvodem je to, že se jedná o pohádku, která byla natočena ve znakovém jazyce. Určena je logicky nejenom neslyšícím, ale každému.

 Samozřejmostí bude i klasika

Chybět logicky nebudou ani pohádky klasické, na které se většina dětí i dospělých také těší. Pokud se podíváme na krátký přehled nejzajímavějších možností, je to třeba Peklo s princeznou, Anděl páně, stejně jako Láska rohatá, Tajemství staré bambitky. Dále se o vánočních svátcích můžeme těšit také na řadu dnes již tradičních filmů. Těm dominují Pelíšky a Švejk, ale dále nesmíme zapomínat třeba ani na Noc na Karlštejně, nebo hoří, má panenko. Programové schéma tedy celkem jasně ukazuje, že ze současné nabídky si v podstatě nelze nevybrat a možností je v tomto ohledu více než dost. A na co konkrétního se na televizních obrazovkách budete těšit právě vy sami?

 

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018