ČT buduje nová studia

Česká televize to s oblastí zpravodajství myslí skutečně vážně. Ostatně jasně to potvrzuje především budování zcela nových studií, které mají za cíl celkově zlepšit zázemí této televize a nabídnout možnost realizovat své zpravodajství v rámci několika různých regionů. Pokud se podíváme konkrétně, tak aktuálně jsou studia ČT dostupná v Ostravě, v Brně a samozřejmě také v Praze. Do budoucna by se měla objevit ještě další dvě studia, která by měla pomoci České televizi výrazně rozšířit a samozřejmě také zkvalitnit klíčovou oblast, kterou je právě zpravodajství.

Kde se nových studií dočkáme?

Podívejme se společně na to, kde se nová studia České televize objeví. Hlavním cílem byli především to, aby samotná existence studií byla spojena s rovnoměrným rozložením napříč celou Českou republikou. A tak první studio ČT bude k dispozici v Hradci Králové, tedy na východě Čech. To druhé naopak vyroste v oblasti jihu Čech, konkrétně potom v tamní metropoli, kterou není žádné jiné město, než České Budějovice. Nejenom, že vysílání z těchto studií doplní ta současná, ale zároveň budou daná místa sloužit i jako samostatná odbavovací pracoviště pro regionální vysílání. Díky tomu by se měla zkvalitnit i tato samotná oblast televizního zpravodajství.

Zcela nové zpravodajské týmy

V plánu ale není jenom samotné vytvoření konkrétního zázemí. Česká televize má totiž v plánu i to, že v rámci těchto nových studií samozřejmě vznikne také zcela nový zpravodajský tým. A ten by měl být opravdu velký, jelikož půjde jak o celý a klasický zpravodajský štáb, tak půjde samozřejmě také o moderátora a editora. Samotné vysílání by mělo být realizováno nejenom v rámci regionálních kontinuálů na ČT24, ale mělo by být spojeno také s pořady, jako jsou Události v regionech a Týden v regionech. A na kdy je start daných studií plánová? V obou by se mělo začít vysílat již na podzim tohoto roku.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018