ČT chystá další kriminálku

Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase až tak dávno, co jsme vás informovali, že natáčí čtyřdílnou sérii, která ponese název Rédl. Ta je již natočena a je za ní podepsán Jan Hřebejk. Zajímavostí je, že scénář napsal Miro Šifra, který je slovenský, poměrně nadějný autor. A ten je podepsaný i za dalším dílem, který chce Česká televize natočit.

V plánu je Nelegál

Miro Šifra bude stát i za další novinkou, kterou chce Česká televize nejenom natočit, ale chce ji samozřejmě také uvést na televizní obrazovky. Když se podíváme na několik hlavních informací, tak musíme říci, že tentokrát se bude jednat o minisérii, která bude mít šest dílů. Natáčení se tentokrát nezhostí Jan Hřebejk, ale bude to neméně zkušený Viktor Tauš.

Zajímavé téma

Co nesmíme opomíjet, to je téma, se kterým Nelegál přichází. Už samotný název jasně ukazuje, že půjde o podsvětí, konkrétně potom to drogové. Zároveň zde bude poměrně aktivním tématem i to, že tato oblast je úzce propojena s policií, úplatky, krytím trestných činů a vším ostatním. Dá se očekávat, že děj Nelegála bude opravdu hodně zajímavý. To potvrzuje i samotný autor, tedy slovenský Miro Šifra.

Inspirace v historii

Nelegál má sice být napasovaný na dnešní dobu, ale jasně vychází z minulosti. Už jenom proto, že dříve bylo propojení podsvětí a organizovaného zločinu s policií celkem časté. Autor scénáře se nechal inspirovat knihou Jiřího Vacka, která posloužila jako celkem dobrý základ daného příběhu. Pokud máme poodkrýt několik karet, tak jde o téma, které je spojeno primárně s vietnamskou mafií, která ať chceme nebo ne, je v mnohých oblastech stále existující, a pokud mluvíme o hlavních trestných činech známých z několika posledních let, tak to jsou právě drogy, konkrétně potom pěstování marihuany ve velkém.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018