ČT chystá další kriminálku

Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase až tak dávno, co jsme vás informovali, že natáčí čtyřdílnou sérii, která ponese název Rédl. Ta je již natočena a je za ní podepsán Jan Hřebejk. Zajímavostí je, že scénář napsal Miro Šifra, který je slovenský, poměrně nadějný autor. A ten je podepsaný i za dalším dílem, který chce Česká televize natočit.

V plánu je Nelegál

Miro Šifra bude stát i za další novinkou, kterou chce Česká televize nejenom natočit, ale chce ji samozřejmě také uvést na televizní obrazovky. Když se podíváme na několik hlavních informací, tak musíme říci, že tentokrát se bude jednat o minisérii, která bude mít šest dílů. Natáčení se tentokrát nezhostí Jan Hřebejk, ale bude to neméně zkušený Viktor Tauš.

Zajímavé téma

Co nesmíme opomíjet, to je téma, se kterým Nelegál přichází. Už samotný název jasně ukazuje, že půjde o podsvětí, konkrétně potom to drogové. Zároveň zde bude poměrně aktivním tématem i to, že tato oblast je úzce propojena s policií, úplatky, krytím trestných činů a vším ostatním. Dá se očekávat, že děj Nelegála bude opravdu hodně zajímavý. To potvrzuje i samotný autor, tedy slovenský Miro Šifra.

Inspirace v historii

Nelegál má sice být napasovaný na dnešní dobu, ale jasně vychází z minulosti. Už jenom proto, že dříve bylo propojení podsvětí a organizovaného zločinu s policií celkem časté. Autor scénáře se nechal inspirovat knihou Jiřího Vacka, která posloužila jako celkem dobrý základ daného příběhu. Pokud máme poodkrýt několik karet, tak jde o téma, které je spojeno primárně s vietnamskou mafií, která ať chceme nebo ne, je v mnohých oblastech stále existující, a pokud mluvíme o hlavních trestných činech známých z několika posledních let, tak to jsou právě drogy, konkrétně potom pěstování marihuany ve velkém.

Aktuálně v tv světě
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019
Nova ve středu 9. ledna vsadila na své stálice, které v divácké oblibě dlouhodobě bodují. Výměna manželek už ..
16.01.2019
Pořad Otázky Václava Moravce se po více než třech letech vrací na místo, kde před 15 lety začínal. Od neděle 6. ledna ..
12.01.2019
Už jsme vás informovali o tom, že na TV Nova se opět uskuteční pěvecká soutěž s názvem TheVoice. Na rozdíl od řady ..
06.01.2019
Je tu rok 2019 a tak se můžeme ohlédnout za tím předchozím. A to pochopitelně z toho pohledu, jak se jednotlivým ..
04.01.2019

Zima ještě ani pořádně nezačala, nicméně nám televize Nova už oznámila připravované novinky ..

23.12.2018

Letošní řada StarDance diváky doslova přitáhla k televizním obrazovkám. Za úspěchem stojí bezesporu ..

19.12.2018
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018