ČT chystá na podzim řadu dokumentů

Zatímco komerční televize mají svou podzimní nabídku spojenou hlavně s různými novinkami z řad seriálů nebo různých soutěží, tak v případě České televize musíme říci, že ta musí dodržovat určitou vyváženost. A k ní se jasně váže třeba i to, že musí nabídnou i různé dokumentární pořady. A právě na podzim má v plánu představit celou řadu novinek, které se týkají právě tohoto žánru. Co jsou největší lákadla?

Výročí třicetileté války

Je třeba připomenout, že letos proběhne výroční 400 let od začátku třicetileté války. Jde o poměrně významnou událost a tak je celkem jasné, že se Česká televize zaměří právě na několik dokumentů, které s ní mají něco společného. Tím prvním dokumentem bude Železný věk. Jedná se o sérii šesti různých dokumentárních dramat, které mapují osudy a životní situace konkrétních lidí.

Opomenout nelze ale ještě dokument Vyjednavači  vestfálského míru. Unikátem tohoto dokumentu je rozhodně to, že vznikl ve spolupráci několika zemí. Kromě ČR to byla třeba i Belgie, Francie, Polsko, ale dále také Německo a Švédko.

Pohled do průmyslové revoluce

Další dokument bude spojený s mapováním toho, jak se vlastně žilo v období průmyslové revoluce. Bude se jednat o velmi zajímavý žánr s názvem docu-reality, který nabídne cestu do života lidí v tomto období. A ten nebyl nijak jednoduchý, a to i přes to, že název může tento pocit navozovat. Tento pořad ponese označení Dovolená v éře páry.

Co dalšího si Česká televize připravila?

Potěšeni budou i všichni milovníci přírody, a to hlavně díky dokumentu Češi zachraňují…, který mapuje záchranu různých ohrožených zvířat. Pokračovat by měl také Rybí svět Jakuba Vágnera a objevit by se měla novinka Planeta Česko.

Vše by měly uzavřít dokumenty s názvem (Polo)ostrov Krym, který je jasným svědectvím z místa bojů, nebo také dokument Švéd v žigulíku, spojený s ruskou automobilkou Avtovaz.

Aktuálně v tv světě
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019
Český mediální guru Jaromír Soukup patří v České Republice (a možná i v Evropě) k absolutním fenoménům. Svou TV ..
14.02.2019
Na televizní obrazovky míří nový seriál z dílny TV Prima Černé vdovy. Osmidílný kriminální seriál s notnou dávkou ..
11.02.2019
Milovníci hiphopu, RnB, rapu a veškeré „černé“ muziky si v Česku konečně přijdou na svoje. Od jara letošního roku ..
06.02.2019
Když byl  natočený první film Kameňák, který měl pod taktovkou Zdeněk Troška, bylo to pro mnohé příjemné ..
03.02.2019
Vypadá to, že jarní období bude napříč televizemi celkem zajímavé a budou soupeřit o každého diváka. A to hlavně, ..
31.01.2019
Televizní stanice bývají, co se týče sledovanosti, věčnými vzájemnými konkurenty. „Každý hlas se počítá“, a to ..
27.01.2019
Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou ..
24.01.2019
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019