ČT chystá na podzim řadu dokumentů

Zatímco komerční televize mají svou podzimní nabídku spojenou hlavně s různými novinkami z řad seriálů nebo různých soutěží, tak v případě České televize musíme říci, že ta musí dodržovat určitou vyváženost. A k ní se jasně váže třeba i to, že musí nabídnou i různé dokumentární pořady. A právě na podzim má v plánu představit celou řadu novinek, které se týkají právě tohoto žánru. Co jsou největší lákadla?

Výročí třicetileté války

Je třeba připomenout, že letos proběhne výroční 400 let od začátku třicetileté války. Jde o poměrně významnou událost a tak je celkem jasné, že se Česká televize zaměří právě na několik dokumentů, které s ní mají něco společného. Tím prvním dokumentem bude Železný věk. Jedná se o sérii šesti různých dokumentárních dramat, které mapují osudy a životní situace konkrétních lidí.

Opomenout nelze ale ještě dokument Vyjednavači  vestfálského míru. Unikátem tohoto dokumentu je rozhodně to, že vznikl ve spolupráci několika zemí. Kromě ČR to byla třeba i Belgie, Francie, Polsko, ale dále také Německo a Švédko.

Pohled do průmyslové revoluce

Další dokument bude spojený s mapováním toho, jak se vlastně žilo v období průmyslové revoluce. Bude se jednat o velmi zajímavý žánr s názvem docu-reality, který nabídne cestu do života lidí v tomto období. A ten nebyl nijak jednoduchý, a to i přes to, že název může tento pocit navozovat. Tento pořad ponese označení Dovolená v éře páry.

Co dalšího si Česká televize připravila?

Potěšeni budou i všichni milovníci přírody, a to hlavně díky dokumentu Češi zachraňují…, který mapuje záchranu různých ohrožených zvířat. Pokračovat by měl také Rybí svět Jakuba Vágnera a objevit by se měla novinka Planeta Česko.

Vše by měly uzavřít dokumenty s názvem (Polo)ostrov Krym, který je jasným svědectvím z místa bojů, nebo také dokument Švéd v žigulíku, spojený s ruskou automobilkou Avtovaz.

Aktuálně v tv světě
Výročí 100 let republiky nechává celkem chladné většinu komerčních televizí. Dost možná zařadí něco tematicky ..
18.10.2018
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018