ČT chystá nové filmy. O české historii

Pokud se podíváme na aktivitu České televize, je třeba říci, že v posledních letech se skutečně maximálně snaží o to, aby nabídla co možná nejvíce novinek. Ostatně jenom loni bylo realizováno na 338 nových projektů. Letos to vypadá, že se dané tempo nebude nijak výrazně zpomalovat. Máme-li být konkrétní, tak se v tuto chvíli nebudeme zaměřovat na seriály, které v poslední době táhnou stále více. Zaměříme se také na filmovou tvorbu, kterou Česká televize aktivně chystá. Jasno je už také o tom, čeho se bude týkat – budou to dějiny naší země. A na co se jako diváci můžete těšit? Podívejte se s námi.

Defenestrace

Film, který bude popisovat události, které se staly v roce 1618 a která měla přímý vliv na ukončení svobody v českých zemích. Tento film bude režírovat Zdeněk Jiráský podle scénáře Pavla Kosatíka.

Marie Terezie

Ani zde není nutný jakkoliv dlouhý popis, jelikož většina lidí ví, o koho se jednalo. Byla to jedna z nejvýznamnějších žen v dějinách celé Evropy a i proto si zaslouží svůj film.

Rašín

Film o jednom ze statečných mužů, o kterém můžeme říci, že pokud by nebylo jeho, pravděpodobně by nebylo ani Československa. Lákavý film, který se bude týkat událostí 28. října.

Balada o pilotovi

Televizní film, který všechny diváky přenese do let 1945 a 1946. Bude mapovat právě osudy jednoho ze známých pilotů daných let. Film vznikne v režii Jána Sebechlebského.

Dukla 61

Velmi zajímavý film, který bude popisovat osudy elitního havíře a jeho rodiny, což bude zároveň spojeno s jednou z největších důlních katastrof, která se odehrála ve druhé polovině dvacátého století.

Tímto jsme zmapovali hlavní lákadla, kterými však Česká televize nekončí. Chystá i řadu dalších filmů. Za zmínku stojí třeba tituly Metanol – dvoudílný televizní film, Charlotta, nebo Dobru, pravdě, kráse – což bude šestidílný dokumentární seriálů.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018