ČT chystá nové filmy. O české historii

Pokud se podíváme na aktivitu České televize, je třeba říci, že v posledních letech se skutečně maximálně snaží o to, aby nabídla co možná nejvíce novinek. Ostatně jenom loni bylo realizováno na 338 nových projektů. Letos to vypadá, že se dané tempo nebude nijak výrazně zpomalovat. Máme-li být konkrétní, tak se v tuto chvíli nebudeme zaměřovat na seriály, které v poslední době táhnou stále více. Zaměříme se také na filmovou tvorbu, kterou Česká televize aktivně chystá. Jasno je už také o tom, čeho se bude týkat – budou to dějiny naší země. A na co se jako diváci můžete těšit? Podívejte se s námi.

Defenestrace

Film, který bude popisovat události, které se staly v roce 1618 a která měla přímý vliv na ukončení svobody v českých zemích. Tento film bude režírovat Zdeněk Jiráský podle scénáře Pavla Kosatíka.

Marie Terezie

Ani zde není nutný jakkoliv dlouhý popis, jelikož většina lidí ví, o koho se jednalo. Byla to jedna z nejvýznamnějších žen v dějinách celé Evropy a i proto si zaslouží svůj film.

Rašín

Film o jednom ze statečných mužů, o kterém můžeme říci, že pokud by nebylo jeho, pravděpodobně by nebylo ani Československa. Lákavý film, který se bude týkat událostí 28. října.

Balada o pilotovi

Televizní film, který všechny diváky přenese do let 1945 a 1946. Bude mapovat právě osudy jednoho ze známých pilotů daných let. Film vznikne v režii Jána Sebechlebského.

Dukla 61

Velmi zajímavý film, který bude popisovat osudy elitního havíře a jeho rodiny, což bude zároveň spojeno s jednou z největších důlních katastrof, která se odehrála ve druhé polovině dvacátého století.

Tímto jsme zmapovali hlavní lákadla, kterými však Česká televize nekončí. Chystá i řadu dalších filmů. Za zmínku stojí třeba tituly Metanol – dvoudílný televizní film, Charlotta, nebo Dobru, pravdě, kráse – což bude šestidílný dokumentární seriálů.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018