ČT chystá nové filmy. O české historii

Pokud se podíváme na aktivitu České televize, je třeba říci, že v posledních letech se skutečně maximálně snaží o to, aby nabídla co možná nejvíce novinek. Ostatně jenom loni bylo realizováno na 338 nových projektů. Letos to vypadá, že se dané tempo nebude nijak výrazně zpomalovat. Máme-li být konkrétní, tak se v tuto chvíli nebudeme zaměřovat na seriály, které v poslední době táhnou stále více. Zaměříme se také na filmovou tvorbu, kterou Česká televize aktivně chystá. Jasno je už také o tom, čeho se bude týkat – budou to dějiny naší země. A na co se jako diváci můžete těšit? Podívejte se s námi.

Defenestrace

Film, který bude popisovat události, které se staly v roce 1618 a která měla přímý vliv na ukončení svobody v českých zemích. Tento film bude režírovat Zdeněk Jiráský podle scénáře Pavla Kosatíka.

Marie Terezie

Ani zde není nutný jakkoliv dlouhý popis, jelikož většina lidí ví, o koho se jednalo. Byla to jedna z nejvýznamnějších žen v dějinách celé Evropy a i proto si zaslouží svůj film.

Rašín

Film o jednom ze statečných mužů, o kterém můžeme říci, že pokud by nebylo jeho, pravděpodobně by nebylo ani Československa. Lákavý film, který se bude týkat událostí 28. října.

Balada o pilotovi

Televizní film, který všechny diváky přenese do let 1945 a 1946. Bude mapovat právě osudy jednoho ze známých pilotů daných let. Film vznikne v režii Jána Sebechlebského.

Dukla 61

Velmi zajímavý film, který bude popisovat osudy elitního havíře a jeho rodiny, což bude zároveň spojeno s jednou z největších důlních katastrof, která se odehrála ve druhé polovině dvacátého století.

Tímto jsme zmapovali hlavní lákadla, kterými však Česká televize nekončí. Chystá i řadu dalších filmů. Za zmínku stojí třeba tituly Metanol – dvoudílný televizní film, Charlotta, nebo Dobru, pravdě, kráse – což bude šestidílný dokumentární seriálů.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018