ČT chystá nové zpravodajské pásmo

Že je naše veřejnoprávní televize zaměřena na různé směry, to rozhodně nemusíme nijak důkladněji připomínat. Stejně tak určitě nemusíme připomínat ani to, že je zaměřena především na zpravodajství. A toho se týká aktuální novinka, se kterou Česká televize přichází. Konkrétně půjde o každý všední den, od 20:00, až do 21:30, kdy by se měl na televizní obrazovce ukázat pořad označovaný jako Devadesátka. Známo je také to, odkud konkrétně se bude tento pořad vysílat. Bude to aktuálně zmodernizované Studio 6, které se v posledních týdnech nepoužívalo, ale aktuálně je zase připraveno pro pravidelné vysílání pořadů.

Co bude nahrazeno?

Pokud jste programové schéma této televize alespoň trochu znali, potom jistě víte, že právě v tento čas byly na pořadu dne hned dva pořady. Ve 20:00 začínal Hyde Park, který mnohdy přinesl skutečně velmi zajímavé hosty. Ten trval přesně hodinu a hned po něm začínala relace označovaná jako Ekonomika ČT24. Jelikož ta trvala přesně 30 minut, je více než jasné, jaké pořady budou konkrétně nahrazeny.

Hlavním cílem pořadu Devadesátka má být informování o aktuálních denních tématech, která se dotýkají našeho života. Hlavní novinkou by mělo být propojení jak klasického a standardního vysílání, tak i interaktivních prvků.

Inspirace v současných pořadech

Pokud jste pravidelně sledovali Hyde Park, potom jistě víte, že jste se jako diváci mohli do konkrétního rozhovoru i celkem snadno zapojit. A to by mělo být využito i nyní. Je tedy vidět jasná inspirace u tohoto pořadu, který byl poměrně oblíben. Co jsme ještě nezmínili, to je také dvojice moderátorů, pro které bude Devadesátka hlavním programovým pořadem. Bude to Tomáš Drahoňovský a Jiří Václavek. Právě ti by se měli na televizní obrazovce pravidelně střídat. A jak jsme zmínili, bude tomu každý všední den od 20:00.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018