ČT chystá nové zpravodajské pásmo

Že je naše veřejnoprávní televize zaměřena na různé směry, to rozhodně nemusíme nijak důkladněji připomínat. Stejně tak určitě nemusíme připomínat ani to, že je zaměřena především na zpravodajství. A toho se týká aktuální novinka, se kterou Česká televize přichází. Konkrétně půjde o každý všední den, od 20:00, až do 21:30, kdy by se měl na televizní obrazovce ukázat pořad označovaný jako Devadesátka. Známo je také to, odkud konkrétně se bude tento pořad vysílat. Bude to aktuálně zmodernizované Studio 6, které se v posledních týdnech nepoužívalo, ale aktuálně je zase připraveno pro pravidelné vysílání pořadů.

Co bude nahrazeno?

Pokud jste programové schéma této televize alespoň trochu znali, potom jistě víte, že právě v tento čas byly na pořadu dne hned dva pořady. Ve 20:00 začínal Hyde Park, který mnohdy přinesl skutečně velmi zajímavé hosty. Ten trval přesně hodinu a hned po něm začínala relace označovaná jako Ekonomika ČT24. Jelikož ta trvala přesně 30 minut, je více než jasné, jaké pořady budou konkrétně nahrazeny.

Hlavním cílem pořadu Devadesátka má být informování o aktuálních denních tématech, která se dotýkají našeho života. Hlavní novinkou by mělo být propojení jak klasického a standardního vysílání, tak i interaktivních prvků.

Inspirace v současných pořadech

Pokud jste pravidelně sledovali Hyde Park, potom jistě víte, že jste se jako diváci mohli do konkrétního rozhovoru i celkem snadno zapojit. A to by mělo být využito i nyní. Je tedy vidět jasná inspirace u tohoto pořadu, který byl poměrně oblíben. Co jsme ještě nezmínili, to je také dvojice moderátorů, pro které bude Devadesátka hlavním programovým pořadem. Bude to Tomáš Drahoňovský a Jiří Václavek. Právě ti by se měli na televizní obrazovce pravidelně střídat. A jak jsme zmínili, bude tomu každý všední den od 20:00.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018