ČT chystá nové zpravodajské pásmo

Že je naše veřejnoprávní televize zaměřena na různé směry, to rozhodně nemusíme nijak důkladněji připomínat. Stejně tak určitě nemusíme připomínat ani to, že je zaměřena především na zpravodajství. A toho se týká aktuální novinka, se kterou Česká televize přichází. Konkrétně půjde o každý všední den, od 20:00, až do 21:30, kdy by se měl na televizní obrazovce ukázat pořad označovaný jako Devadesátka. Známo je také to, odkud konkrétně se bude tento pořad vysílat. Bude to aktuálně zmodernizované Studio 6, které se v posledních týdnech nepoužívalo, ale aktuálně je zase připraveno pro pravidelné vysílání pořadů.

Co bude nahrazeno?

Pokud jste programové schéma této televize alespoň trochu znali, potom jistě víte, že právě v tento čas byly na pořadu dne hned dva pořady. Ve 20:00 začínal Hyde Park, který mnohdy přinesl skutečně velmi zajímavé hosty. Ten trval přesně hodinu a hned po něm začínala relace označovaná jako Ekonomika ČT24. Jelikož ta trvala přesně 30 minut, je více než jasné, jaké pořady budou konkrétně nahrazeny.

Hlavním cílem pořadu Devadesátka má být informování o aktuálních denních tématech, která se dotýkají našeho života. Hlavní novinkou by mělo být propojení jak klasického a standardního vysílání, tak i interaktivních prvků.

Inspirace v současných pořadech

Pokud jste pravidelně sledovali Hyde Park, potom jistě víte, že jste se jako diváci mohli do konkrétního rozhovoru i celkem snadno zapojit. A to by mělo být využito i nyní. Je tedy vidět jasná inspirace u tohoto pořadu, který byl poměrně oblíben. Co jsme ještě nezmínili, to je také dvojice moderátorů, pro které bude Devadesátka hlavním programovým pořadem. Bude to Tomáš Drahoňovský a Jiří Václavek. Právě ti by se měli na televizní obrazovce pravidelně střídat. A jak jsme zmínili, bude tomu každý všední den od 20:00.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018