ČT chystá nový seriál o vodnících

Není snad nikdo, kdo by neznal vodnickou komedii Jak utopit doktora Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách. A protože vodnické příběhy jsou tolik oblíbené, rozhodla se Česká televize přijít s novým třináctidílným seriálem Neviditelní, který bude právě o nich.

Seriál se začne vysílat od podzimu a obsadí jeden z hlavních vysílacích časů – na obrazovkách se bude objevovat každý pátek od 20 hodin. V tentýž čas se dříve vysílaly třeba Vyprávěj, První republika či Sanitka 2, proto je zřejmé, že vedení ČT na seriálu velmi záleží. Jeho režie se ujal Radek Bajgar, který se živí mimo jiné i jako scénárista. A podle něho půjde o zdařilou satiru dnešní společnosti.

Žijí mezi námi

Seriál pojednává o komunitě vodníků, kteří žijí mezi námi, suchozemskými lidmi. Vypadají k nerozeznání od nás, normálně pracují, mají rodinu, chovají se zkrátka jako každý druhý člověk – ale zároveň dokážou dýchat pod vodou. Jenže se musejí takto skrývat ve většinové společnosti, aby nebyli odhaleni. Topení a střádání dušiček už je u nich považováno za přežitek jejich dávných předků. Stěžují si, že jejich děti už se nepáří v tůních a rybnících, ale v bazénech. A bojí se, aby úplně nevyhynuli kvůli „křížení“ se suchozemskými lidmi a tím pádem kvůli ztrátě vodnických schopností.

Langmajer i Roden

V příběhu, který pojednává o honu vodníků i státních orgánů na lobbistu Laušmana (který je vodníkem, ale zjistí to až ve chvíli, kdy se mu nepodaří utopit se), se objeví celá řada známých tváří. Těšit se můžeme na Luďka Sobotu, Ondřeje Hejmu, Jiřího Langmajera, Jiřího Bartošku, Barboru Polákovou, Sandru Novákovou nebo na Mariána Rodena. A protože společnost, jež seriál Neviditelní produkovala, připravovala i sitcom Marta a Věra, lze očekávat, že nepůjde o žádnou podprůměrnou komedii. Ale to už diváci musejí posoudit sami.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018