ČT chystá seriál o četnících

Česká televize se pustila do výroby zcela nového seriálu, který zatím nese pracovní název Četnické trampoty. A se slavnými Četnickými humoreskami to není podobnost čistě náhodná – i když podle producentů půjde o jiný příběh i jiné hrdiny.

Seriál se začal natáčet teprve nedávno a práce na něm poběží předběžně do letošního listopadu. A pak se bude pokračovat zase od března do května. Za tu dobu by mělo vzniknout celkem šest dílů, přičemž každý by měl mít stopáž 75 minut. Kdy přesně se objeví na obrazovkách, ještě není jisté, ale mluví se zhruba o podzimu příštího roku.

Četníci a první republika

V případě Četnických trampot by mělo jít o historický kriminální seriál z dob první republiky, jehož hlavními hrdiny budou, jak jinak, četníci. Ústřední dvojici mladých strážců zákona ztvární Robert Hájek a Martin Donutil (mimochodem syn Miroslava Donutila), jejichž revírem bude lázeňské městečko na jižní Moravě. O vtipy, napětí, akci i rozličné pře a vztahové motanice nebude nouze. A trojčlenný tým režisérů ve složení Dan Wlodarczyk, Peter Bebjak a Pavel Jandourek slibuje zajímavou podívanou trochu ve stylu Četnických humoresek. Ostatně, první dva jmenovaní stáli i za úspěšným seriálem Případy 1. oddělení, takže od nich lze čekat kvalitní práci.

Zedníček i Tomicová

O čem všem to konkrétně bude, ještě není známo.  Zato se ví, že scénář napsali Tomáš Feřtek (taktéž spolupracovat na seriálu Případy 1. oddělení) a Petr Bok. Neopomenutelnou členkou filmařského štábu je i jeho výkonná producentka Darina Levová, která mimochodem pracovala i na Četnických humoreskách. A kromě již zmiňovaných dvou hlavních aktérů se v Četnických trampotách objeví i známá herecká jména jako Robert Jašków, Karel Dobrý, Pavel Zedníček, Ondřej Malý, Pavla Tomicová a Igor Bareš. Jak vidno, můžeme očekávat podívanou, která si v ničem nezadá s Četnickými humoreskami ani Případy 1. oddělení. Nebo to aspoň tvůrci seriálu slibují.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018