ČT dokončila natáčení minisérie Herec. Diváky zavede do 50. let

Česká televize oznámila dokončení natáčení minisérie Herec. Mělo by se jednat o několikadílný seriál zaměřující se na 50. léta 20. století. V hlavních rolích se představí Emílie Vašáryová, Jenovéfa Boková a Jan Cina. Příběh by se měl točit okolo osudu konformisty, který musí zaplatit vysokou cenu za touhu po lepším životě. Režisérem minisérie je Peter Bebjak, scénář napsal Petr Bok. Celé dílo aktuálně míří do střižny, takže my, diváci, si na něj ještě nějaký ten pátek budeme muset počkat.

Tvrdá 50. léta

Příběh nás přenese na počátek 50. let, tedy do doby těsně po nástupu komunistické strany k moci. Divákům bude představen příběh muže, jehož otec padl ve válce ve službách západní armády a matka zemřela ve vězení jako kolaborantka. On sám je ale velmi talentovaným hercem v ochotnickém divadle, jenže namísto zasloužené herecké kariéry musí střídat zaměstnání. Nastupuje nejprve jako údržbář na univerzitu ařídící orgán StB jej nasadí na tamního profesora matematiky, kterého režim potřebuje získat pro spolupráci. Celý příběh je prodchnut tíživou atmosférou 50. let, kdy nikdo neví, komu může věřit, a kde se za každým rohem může skrývat nebezpečí. Lidé v tomto příběhu často jednají pod tlakem nezávidění hodných okolností a nezřídka jednají tak, jak by zřejmě za jiných okolností nikdy nekonali.

Hrdina, který není hrdinou

Čím má tedy nová minisérie diváky zaujmout? Kreativní producentka ČT Kateřina Ondřejková věří, že právě příběh negativního hrdiny je sám o sobě tou přidanou hodnotou. Hlavní postavou zde není odvážný odbojář, ale naopak člověk, který se i přes svůj osobní nesouhlas sklání před daleko větší silou, která jej tlačí tam, kam on sám nechce. Děj však není prezentován černobílé. Zajímají nás motivace hrdiny, proč jedná, tak jak jedná, a díky nim pak dokážeme jeho jednání vlastně i pochopit a snad částečně omluvit.

Aktuálně v tv světě
Od úterý 4. srpna v čase od 21:30 bude možné na televizi Prima sledovat nový pořad nesoucí název Cesty z dluhů. Bude ..
09.08.2020
Na rozdíl od komerčních televizí, ČT se ve své tvorbě silně zaměřuje i na dokumentární práci – a nutno říci, že ..
06.08.2020
Letní prázdniny se mílovými kroky blíží ke své polovině, a tak pomalu i televizní stanice začínají zveřejňovat své ..
02.08.2020
Během posledních pár měsíců si fanoušci fotbalových zápasů museli zvyknout na nucenou abstinenci. Dnes se již i ..
31.07.2020
Nové seriály, které české televizní stanice uvedly od ledna tohoto roku, byly poměrně úspěšné. Většina z nich se ..
26.07.2020
Po jarním útlumu je letní natáčení v plném proudu. Nelení žádná česká televizní stanice a mezi nimi i TV Prima. ..
24.07.2020
Česká televize natáčí nový třináctidílný pořad pod vedením režiséra BiseraArichteva. Příběh seriálu Kukačky je ..
19.07.2020
Skupina Prima v posledních měsících a letech opakovaně dokazuje, že na české scéně rozhodně nechce hrát druhé ..
15.07.2020
Možná si ještě vzpomínáte na poměrně populární kuchařskou show Peče celá země, která se premiérově vysílala ..
12.07.2020
Zaznamenali jste letos, že proběhla další řada Superstar? Pokud nejste zrovna fanoušek, tak možná ani ne. Proběhla totiž ..
09.07.2020