ČT míří vysoko. Chce se kvalitou dotáhnout na HBO či Netflix

Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a snahou tvůrců je poskytovat programy, které skutečně mají smysl a myšlenku. Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka sleduje stejný trend i Česká televize. Snaží se vyrovnat tak velkým hráčům jako je HBO nebo Netflix, což je jistě náročný cíl. Podle ČT se česká televizní scéna typicky věnovala jednodušší tvorbě ve formě nekonečných vztahových seriálů, ale tento směr ČT následovat nechce.

ČT je i o zábavě

ČT prý daleko více usiluje o dokumentární tvorbu, která má za cíl nejen bavit, ale především vzdělávat a směřovat k diskuzi nad různými tématy. Za příklad zpracování historického tématu může posloužit film Davida Ondříčka Dukla 61 o důlní katastrofě v tehdejším Československu. Na začátku příštího roku se tak připravuje pokračování o Marii Terezii.

Na druhou stranu se ČT nebojí ani komediální a odlehčené tvorby, která diváky prostě jen baví. Příkladem za všechny může být veleúspěšný seriál Most! nebo i série Kosmo, Čtvrtá hvězda, Zkáza dejvického divadla a další. Každopádně je jasné, že Česká televize umí i seriály a dokáže diváky přitáhnout i na méně vážnou tvorbu.

Nejmenší diváky se ČT snaží oslovovat přes ČT:D, které vstoupí v srpnu již do sedmého roku svého vysílání. Po 20. hodině se pak dětský kanál mění v ČT art, kde se program orientuje na kulturu a umění a oslovuje spíš užší okruh diváků.

Sociální sítě táhnou

ČT je také aktivní na Facebooku, Twitteru nebo na Instagramu, čímž dotahuje své konkurenty, které sociální sítě užívají již delší dobu. Speciální program pro sociální sítě chystá například pro letošní řadu StarDance. „Díváme se ale i na nové sociální sítě. Když vznikne nová, která si získá větší uživatelskou skupinu, určitě budeme chtít, aby se tam naše produkty objevily,“ doplnil Dvořák.

Aktuálně v tv světě
Již dlouhou dobu sledované a po minulých řadách velice očekávané vysílání další řady StarDance získalo ..
20.10.2019
V poslední době se hodně hovoří o přechodu na DVB-T2. Velice častou otázkou u diváků bývá, kolik je bude v jaké ..
16.10.2019
Televize Prima se rozhodla uvést na televizní obrazovky nový detektivní seriál. V současné době je Einstein, jak se ..
13.10.2019
ČT již dříve avizovala uvedení nových seriálů na televizní obrazovky. Od září se tak můžeme dívat na seriál Sever ..
10.10.2019
Rádi sledujete pořady na kanálech Prima Cool nebo Prima Love? Pak vás jistě potěší to, že Prima již zveřejnila svůj ..
06.10.2019
Jste milovníkem kvalitního basketbalu? Pak budete z této novinky nadšení. Nova totiž prodloužila své vysílací práva na ..
02.10.2019
Dosavadní moderátorka TV Nova Markéta Fialová se přesouvá ke konkurenci. Nastoupí do zpravodajského projektu CNN Prima ..
29.09.2019
Zaujal vás první zářijovou neděli nový pořad Příběhy českých zločinů na TV Nova? Od 23. září už byste jej ale na ..
25.09.2019
StarDance patří mezi jedny z nejdéle vysílaných pořadů, které můžete na obrazovkách vidět. Česká televize již 12. ..
22.09.2019
Moderátorka Markéta Fialová je dlouholetou tváří TV Nova a jistě ji znáte ze zpráv na této stanici, ale například i ..
19.09.2019