ČT míří vysoko. Chce se kvalitou dotáhnout na HBO či Netflix

Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a snahou tvůrců je poskytovat programy, které skutečně mají smysl a myšlenku. Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka sleduje stejný trend i Česká televize. Snaží se vyrovnat tak velkým hráčům jako je HBO nebo Netflix, což je jistě náročný cíl. Podle ČT se česká televizní scéna typicky věnovala jednodušší tvorbě ve formě nekonečných vztahových seriálů, ale tento směr ČT následovat nechce.

ČT je i o zábavě

ČT prý daleko více usiluje o dokumentární tvorbu, která má za cíl nejen bavit, ale především vzdělávat a směřovat k diskuzi nad různými tématy. Za příklad zpracování historického tématu může posloužit film Davida Ondříčka Dukla 61 o důlní katastrofě v tehdejším Československu. Na začátku příštího roku se tak připravuje pokračování o Marii Terezii.

Na druhou stranu se ČT nebojí ani komediální a odlehčené tvorby, která diváky prostě jen baví. Příkladem za všechny může být veleúspěšný seriál Most! nebo i série Kosmo, Čtvrtá hvězda, Zkáza dejvického divadla a další. Každopádně je jasné, že Česká televize umí i seriály a dokáže diváky přitáhnout i na méně vážnou tvorbu.

Nejmenší diváky se ČT snaží oslovovat přes ČT:D, které vstoupí v srpnu již do sedmého roku svého vysílání. Po 20. hodině se pak dětský kanál mění v ČT art, kde se program orientuje na kulturu a umění a oslovuje spíš užší okruh diváků.

Sociální sítě táhnou

ČT je také aktivní na Facebooku, Twitteru nebo na Instagramu, čímž dotahuje své konkurenty, které sociální sítě užívají již delší dobu. Speciální program pro sociální sítě chystá například pro letošní řadu StarDance. „Díváme se ale i na nové sociální sítě. Když vznikne nová, která si získá větší uživatelskou skupinu, určitě budeme chtít, aby se tam naše produkty objevily,“ doplnil Dvořák.

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019