ČT míří vysoko. Chce se kvalitou dotáhnout na HBO či Netflix

Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a snahou tvůrců je poskytovat programy, které skutečně mají smysl a myšlenku. Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka sleduje stejný trend i Česká televize. Snaží se vyrovnat tak velkým hráčům jako je HBO nebo Netflix, což je jistě náročný cíl. Podle ČT se česká televizní scéna typicky věnovala jednodušší tvorbě ve formě nekonečných vztahových seriálů, ale tento směr ČT následovat nechce.

ČT je i o zábavě

ČT prý daleko více usiluje o dokumentární tvorbu, která má za cíl nejen bavit, ale především vzdělávat a směřovat k diskuzi nad různými tématy. Za příklad zpracování historického tématu může posloužit film Davida Ondříčka Dukla 61 o důlní katastrofě v tehdejším Československu. Na začátku příštího roku se tak připravuje pokračování o Marii Terezii.

Na druhou stranu se ČT nebojí ani komediální a odlehčené tvorby, která diváky prostě jen baví. Příkladem za všechny může být veleúspěšný seriál Most! nebo i série Kosmo, Čtvrtá hvězda, Zkáza dejvického divadla a další. Každopádně je jasné, že Česká televize umí i seriály a dokáže diváky přitáhnout i na méně vážnou tvorbu.

Nejmenší diváky se ČT snaží oslovovat přes ČT:D, které vstoupí v srpnu již do sedmého roku svého vysílání. Po 20. hodině se pak dětský kanál mění v ČT art, kde se program orientuje na kulturu a umění a oslovuje spíš užší okruh diváků.

Sociální sítě táhnou

ČT je také aktivní na Facebooku, Twitteru nebo na Instagramu, čímž dotahuje své konkurenty, které sociální sítě užívají již delší dobu. Speciální program pro sociální sítě chystá například pro letošní řadu StarDance. „Díváme se ale i na nové sociální sítě. Když vznikne nová, která si získá větší uživatelskou skupinu, určitě budeme chtít, aby se tam naše produkty objevily,“ doplnil Dvořák.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020