ČT nakoupila pokračování řady seriálů. Jakých?

Česká televize se poslední roky poměrně intenzivně zaměřuje na kvalitní seriálovou tvorbu. A to jak v podobě té, kterou sama natáčí, tak v podobě té, která vznikla pod taktovkou zahraničních produkcí a kterou Česká televize nakupuje. Nyní se jako vždy účastnila festivalu v Cannes, ze kterého vždy přiveze řadu novinek. A ani letošní rok tomu nebylo jinak. Na co se mohou diváci těšit?

Velkým lákadlem je TheSinner

Tato kriminální série byla nominována na Zlaté glóby a tak je celkem jasné, že se jedná o největší lákadlo, které bude na diváky čekat. TheSinner je kriminální seriál, který sází také na inovativní pojetí celého žánru. Díky tomu se zajímavě vymyká klasice. Unikátem je hlavně motivace pachatele, která většinou vychází z hlubin jeho duše. ČT pořídila hned 2 řady tohoto seriálu a bude ho vysílat pod názvem Hříšná duše.

Nejde o jedinou kriminálku

Že je kriminální žánr populární, to dokazuje jak sledovanost, tak i jeho úspěchy po celém světě. I proto se Česká televize při svých nákupech právě tímto směrem zaměřila. Pokud se podíváme na několik dalších novinek, které je možné na obrazovkách očekávat, tak to bude například polský seriál s názvem Učitel, stejně jako to bude série StreetsofBerlin, popisující zločin v této německé metropoli. Zapomínat nelze ani na seriál Babylon Berlín, který kromě zápletky dokáže zaujmout také svou historickou tématikou.

Chybět nebudou ani dokumenty nebo filmy

Pokud nejste fanouškem seriálů, nemusíte zoufat. ČT slibuje i uvedené celé řady nových a velmi zajímavých dokumentů. O jaké má jít? Příklad může být cyklus Světové války, nebo povedený cestopis Úžasný Grand Canyon. Z životopisného žánru určitě zaujme třeba Tajný život Marilyn Monroe, který je unikátním hraným dokumentárním snímkem. Vše by měla doplnit také filmová produkce, která má být pro tuzemského diváka zatím ještě překvapením.

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019