ČT nakoupila pokračování řady seriálů. Jakých?

Česká televize se poslední roky poměrně intenzivně zaměřuje na kvalitní seriálovou tvorbu. A to jak v podobě té, kterou sama natáčí, tak v podobě té, která vznikla pod taktovkou zahraničních produkcí a kterou Česká televize nakupuje. Nyní se jako vždy účastnila festivalu v Cannes, ze kterého vždy přiveze řadu novinek. A ani letošní rok tomu nebylo jinak. Na co se mohou diváci těšit?

Velkým lákadlem je TheSinner

Tato kriminální série byla nominována na Zlaté glóby a tak je celkem jasné, že se jedná o největší lákadlo, které bude na diváky čekat. TheSinner je kriminální seriál, který sází také na inovativní pojetí celého žánru. Díky tomu se zajímavě vymyká klasice. Unikátem je hlavně motivace pachatele, která většinou vychází z hlubin jeho duše. ČT pořídila hned 2 řady tohoto seriálu a bude ho vysílat pod názvem Hříšná duše.

Nejde o jedinou kriminálku

Že je kriminální žánr populární, to dokazuje jak sledovanost, tak i jeho úspěchy po celém světě. I proto se Česká televize při svých nákupech právě tímto směrem zaměřila. Pokud se podíváme na několik dalších novinek, které je možné na obrazovkách očekávat, tak to bude například polský seriál s názvem Učitel, stejně jako to bude série StreetsofBerlin, popisující zločin v této německé metropoli. Zapomínat nelze ani na seriál Babylon Berlín, který kromě zápletky dokáže zaujmout také svou historickou tématikou.

Chybět nebudou ani dokumenty nebo filmy

Pokud nejste fanouškem seriálů, nemusíte zoufat. ČT slibuje i uvedené celé řady nových a velmi zajímavých dokumentů. O jaké má jít? Příklad může být cyklus Světové války, nebo povedený cestopis Úžasný Grand Canyon. Z životopisného žánru určitě zaujme třeba Tajný život Marilyn Monroe, který je unikátním hraným dokumentárním snímkem. Vše by měla doplnit také filmová produkce, která má být pro tuzemského diváka zatím ještě překvapením.

Aktuálně v tv světě
V posledních letech se s novými seriály v rámci českých televizí doslova roztrhl pytel. Vedení televizních stanic ..
19.05.2019
Diváci v České republice jsou pravidelně zásobováni skvělými kriminálními seriály, z nichž nad ostatními bezesporu ..
16.05.2019
Generální ředitel Petr Dvořák podal návrh, aby ředitelem Ostravského studia ČT zůstal dosavadní ředitel Tomáš ..
12.05.2019
Skupina Prima v loňském roce učinila zásadní rozhodnutí. Kromě upravení programu Prima Love spustila i vysílání ..
11.05.2019
Česká televize se poslední roky poměrně intenzivně zaměřuje na kvalitní seriálovou tvorbu. A to jak v podobě té, ..
06.05.2019
Již několik let slaví TV Prima úspěch se svou improvizační show, která nese název Partička. Ta dlouhodobě baví diváky ..
05.05.2019
Režisér a producent Tomáš Magnusek představil úplně nový vznikající seriál s názvem Čechovi. Třináctidílná sága ..
28.04.2019
Česká televize chystá projekty, které jsou nové svým obsahem, ale už ne tolik žánrem. Vsadila totiž na osvědčenou ..
24.04.2019
Jestliže jste v minulosti sledovali pořady se Zdeňkem Pohlreichem, jistě pro vás máme dobrou zprávu. Právě se totiž ..
21.04.2019
Pokud sledujete ranní Snídani s Novou na televizi Nova, asi jste si všimli, že od pondělí 15. Dubna jste mohli vidět novou ..
17.04.2019