ČT natáčí krimiseriál s Langmajerem

Zdá se, že v současnosti jsou nejvděčnějšími seriály ty s kriminálními zápletkami. Toho využívá i Česká televize, která se rozhodla natočit jeden takový, ale podbarví ho navíc ještě tajemnou záclonou mystična a šmrnc mu dodá Jiřím Langmajerem v hlavní roli.

Den co den běží na českých televizních stanicích nespočet kriminálních seriálů, detektivek a podobně laděných sérií. Řada diváků hltá nejen ty starší a už ověřené, jakými jsou třeba Columbo či Komisař Rex, ale úspěchy slaví i americké moderní kriminálky, kde se to jen hemží moderními vyšetřovacími metodami i tou nejlepší technikou. Česká televize se ale nedává zlákat právě těmi – a nechce se ani držet ve stopách Columba. Přináší směs obojího – v novém krimiseriálu propojí klasické prvky detektivky, ale okoření to ještě nádechem rituálních vražd, při jejichž rozplétání se i samotní kriminalisté nestačí podivovat nad nejrůznějšími mystérii a záhadami.

V režii Stracha

Seriál nazvaný příhodně Labyrint se teprve nedávno začal natáčet, takže ještě není zřejmé, kdy se objeví na obrazovkách. O to zřejmější jsou ale jména jeho hlavních představitelů i tvůrčího týmu. Kromě již zmiňovaného Jiřího Langmajera, kterého tu budeme potkávat jako majora Remeše, se v chystané sedmidílné sérii setkáme ještě s herci, jakými jsou Zuzana Kanócz, Stanislav Majer, Anna Linhartová, Miroslav Donutil nebo také Lenka Vlasáková. A mnohé televizní diváky zřejmě osloví i jméno režiséra – vše totiž vzniká pod taktovkou Jiřího Stracha. Toho možná někteří menší diváci znají hlavně jako představitele loupežnického synka Lotranda z pohádky Lotrando a Zubejda, ale Strach také stojí jako režisér za filmy Osmy, Santiniho jazyk, Vrásky z lásky, Šťastný smolař, Anděl páně či BrainStorm. A mnozí už tak dobře znají jeho režisérský „rukopis“, který obvykle nezklame ani ty nejnáročnější.

Hledání brutálního vraha

A o čem že tahle novinka bude? Vše začíná ve chvíli, kdy je nalezeno tělo brutálně zavražděného muže. A než se kriminalistům podaří vypátrat pachatele a jeho motivy, začnou přibývat další rituální vraždy a vyšetřovatelé se ponořují hlouběji a hlouběji do temné minulosti.

Aktuálně v tv světě
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018
První kolo prezidentské volby je za námi. Možná je zbytečné to uvádět, ale pro úplnost dodejme, že do druhého kola ..
18.01.2018
Že spolu některé zahraniční televize cekem výrazně spolupracují, to není nic neobvyklého. U nás je oblíbené hlavně ..
15.01.2018
Jste pravidelnými diváky seriálu Ohnivý kuře? Pokud ano, zkuste si vzpomenout, kdy poprvé začal. Tedy kdy byl na ..
11.01.2018
Česká televize rozhodně nezahálí. Nejenom, že má v poslední době poměrně lákavou programovou nabídku, ale zároveň ..
05.01.2018
Rok 2017 je za námi. A tak nastává doba, kdy můžeme bilancovat o tom, jak se jednotlivým televizím dařilo. Některé ..
03.01.2018
Je poměrně mnoho seriálů, které se na České televizi natáčejí. Velkým pozitivem je to, že se ne vždy jedná jenom o ..
28.12.2017
Vánoce se nezadržitelně blíží. A s ním i zcela nové vysílací schéma, které je založeno hlavně na pohádkách a ..
27.12.2017
Málokdo očekával, že vývoj pokrytí spojený se sítí DVB-T2 bude tak rychlý, jako je tomu nyní. Když se podíváme na ..
22.12.2017
O tom, co většina komerčních televizí nabídne na Štědrý den, to jistě již víte. A to nejenom od nás, jelikož dané ..
21.12.2017