ČT obnovila natáčení nového kriminálního seriálu Stíny v mlze

Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které musely být kvůli pandemii uloženy k ledu. Česká televize například spustila natáčení nového dvanáctidílného seriálu Stíny v mlze. Natáčení probíhá v Beskydech. První tři dny stihli filmaři natočit již v březnu a nyní mohou ve své práci pokračovat. V hlavních rolích se představí Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl nebo Miroslav Hanuš. Námět a scénář napsal Zdeněk Zapletal, režisérem je Radim Špaček, kameramanem Martin Štěpánek.

Sonda do české společnosti

Každý díl bude mít hodinu a diváci se mohou těšit, že je seriál zavede do prostředí různých sociálních skupin. Od dětského gangu ze sídliště a youtubery, přes motorkáře nebo pašeráky, až po realitní makléře. Podle samotných tvůrců seriálu se má jednat o jakýsi vhled do aktuálního dění ve společnosti. Velký prostor prý bude věnován osobním dějovým linkám postav. Důležité bude představit je jako osoby s vlastními sny, životy, nadějemi, ale i „stíny v mlze“. Hlavní postavou seriálu bude žena kriminalistka, což je podle tvůrců další výzva, která se u českých seriálů zatím moce nevidí. Bude tedy zajímavé sledovat i to, jak lze život kriminalistky skloubit s běžnou péčí o domácnost a děti.

Herecké obsazení

V roli kriminalistky se představí Petra Špalková a kolegou jí bude herec Jiří Vyorálek. V dalších rolích uvidíme takéJaroslava Plesla, který je seriálovým manželem Petry Špalkové. Menší roli dostala i skutečná dcera herečky Andělka Tichá, která v příběhu ztvární stejnou roli, jakou má i v reálném životě. Dalšími členy týmu vyšetřovatelů jsou Petr Panzenberger, David Viktora, Vít Roleček a Ondřej Brett. Miroslav Hanuš se představí v roli tajemného Hrbka. Seriál by měl být dotočen na konci letošního roku, takže jeho vysílání se dočkáme nejspíš během příštího rolu.

Aktuálně v tv světě
Zaznamenali jste letos, že proběhla další řada Superstar? Pokud nejste zrovna fanoušek, tak možná ani ne. Proběhla totiž ..
09.07.2020
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020