ČT obnovila natáčení nového kriminálního seriálu Stíny v mlze

Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které musely být kvůli pandemii uloženy k ledu. Česká televize například spustila natáčení nového dvanáctidílného seriálu Stíny v mlze. Natáčení probíhá v Beskydech. První tři dny stihli filmaři natočit již v březnu a nyní mohou ve své práci pokračovat. V hlavních rolích se představí Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl nebo Miroslav Hanuš. Námět a scénář napsal Zdeněk Zapletal, režisérem je Radim Špaček, kameramanem Martin Štěpánek.

Sonda do české společnosti

Každý díl bude mít hodinu a diváci se mohou těšit, že je seriál zavede do prostředí různých sociálních skupin. Od dětského gangu ze sídliště a youtubery, přes motorkáře nebo pašeráky, až po realitní makléře. Podle samotných tvůrců seriálu se má jednat o jakýsi vhled do aktuálního dění ve společnosti. Velký prostor prý bude věnován osobním dějovým linkám postav. Důležité bude představit je jako osoby s vlastními sny, životy, nadějemi, ale i „stíny v mlze“. Hlavní postavou seriálu bude žena kriminalistka, což je podle tvůrců další výzva, která se u českých seriálů zatím moce nevidí. Bude tedy zajímavé sledovat i to, jak lze život kriminalistky skloubit s běžnou péčí o domácnost a děti.

Herecké obsazení

V roli kriminalistky se představí Petra Špalková a kolegou jí bude herec Jiří Vyorálek. V dalších rolích uvidíme takéJaroslava Plesla, který je seriálovým manželem Petry Špalkové. Menší roli dostala i skutečná dcera herečky Andělka Tichá, která v příběhu ztvární stejnou roli, jakou má i v reálném životě. Dalšími členy týmu vyšetřovatelů jsou Petr Panzenberger, David Viktora, Vít Roleček a Ondřej Brett. Miroslav Hanuš se představí v roli tajemného Hrbka. Seriál by měl být dotočen na konci letošního roku, takže jeho vysílání se dočkáme nejspíš během příštího rolu.

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020