ČT odhalila svůj vánoční a novoroční program. Kromě pohádek se můžete těšit i na kuchařskou show

A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, tak také v obchodech a reklamách. A pozadu nezůstávají ani televizní stanice. Ty už začínají pomalu odhalovat letošní vánoční program, aby diváky co možná nejvíce navnadily. Česká televize tak nelenila a již zveřejnila své letošní vánoční a novoroční vysílání.

Nové pohádky jsou samozřejmost

Těšit se můžete zejména na čtyři zbrusu nové televizní pohádky, které jistě potěší malé i velké. Ale ČT láká také na premiéru Marie Terezie nebo nové soutěže pro amatérské pekaře a cukráře Peče celá země. Na Štědrý večer nabídne Česká televize novou pohádku režiséra Karla Janáka Princezna a půl království, ve které se v hlavních rolích představí Matouš Ruml a Eva Josefíková. Zajímavostí je například i to, že v pohádce si menší roli zahraje i Marek Eben, který se po více než dvaceti letech vrací k hereckému řemeslu. Do štědrovečerního vysílání zařadí ČT mj. i Vánoční galakoncert Lucie Bílé.

Pro mnoho diváků je také podstatné vědět, že i pro letošek si ČT podržela vysílací práva na mimořádně oblíbenou vánoční pohádku Tři oříšky pro Popelku. Na První svátek vánoční odvysílá Česká televize premiérovou pohádku Čertí brko, která nás opět přenese do fantazijního světa. Pohádku režíroval Marek Najbrt, který do hlavních rolí obsadil Judit Bárdos, Jana Cinu a Ondřeje Vetchého. Druhý svátek vánoční bude patřit také nové pohádce Čarovný kamínek, která vznikala ve spolupráci se slovenskou RTVS, a v příběhu se divákům představí takové herecké osobnosti jako například Zuzana Bydžovská nebo Pavel Kříž. Hezkou tradicí zůstává i to, že se na obrazovkách ČT objeví také pohádka pro sluchově hendikepované Kde bydlí strašidla. Příběh ztvárňují výhradně neslyšící herci a po celou dobu se mluví ve znakovém jazyce.

Novinkou, která na začátku ledna ve vysílání ČT zahájí, bude pořad Peče celá země, který představí 12 amatérských pekařů a cukrářů z celé republiky. Inspiraci tentokrát pořad našel v zahraniční obdobě pořadu BakeOff. Pořad má deset dílů, jeho moderátory jsou Tereza Bebarová a Václav Kopta.

 

 

Aktuálně v tv světě
Konec roku se nezadržitelně blíží a pokud jste milovníky televize, jistě vás zajímá, co si pro nás televizní stanice ..
04.12.2019
Diváci TV Barrandov se mohou těšit na nový pořad pod taktovkou Jaromíra Soukupa. Televize Barrandov uvede od úterý 19. ..
01.12.2019
Sledujete rádi programy stanic Československé filmové společnosti? Pak se od začátku prosince připravte na změnu. Dojde ..
28.11.2019
Podzim je obdobím, kdy se na našich televizních obrazovkách objevuje poměrně velké množství nových filmů a seriálů. ..
25.11.2019
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019