ČT odvysílá nejenom letošní olympiádu

Jenom těžko bychom si mohli představit, že by olympijské hry vysílal někdo jiný, než Česká televize. A to z toho důvodu, že má nejenom řadu zkušeností s realizací, ale má i řadu zkušených komentátorů. Protože jsme nedávno zmiňovali postupy některých placených kanálů, které chtějí sport na obrazovkách ovládnout, musíme říci, že u olympiády zatím nemusíme mít obavy. Můžeme tak s klidným svědomím říci, že vysílání rozhodně nebude přerušeno. V podstatě už od roku 1956, kdy Česká televize začala olympijská klání vysílat poprvé. Od té doby nepřestala.

Jisté jsou tři olympiády

Mnozí lidé měli v souvislosti s vysíláním strach hlavně o tom, že se ČT nedomluví se společností Discovery, která na následující roky nakoupila vysílací práva. Dnes je však jasné, že se zatím není čeho obávat. To, že budou vysílány LOH 2016 v Riu, to je více než jasné již delší dobu. Aktuálně byla podepsána dohoda spojená také s tím, že Česká televize bude vysílat zimní olympijské hry konané v roce 2018, stejně jako další letní olympiádu, která bude konaná v roce 2020. Zatím jsou tedy jasné tři olympiády. Jak potvrdila samotná televize, intenzivně se bude snažit vyjednat práva i na další dvě následující, jelikož Discovery má práva na vysílání až do roku 2024.

Těšit se můžeme na plnohodnotné vysílání

Obavy není třeba mít ani v souvislosti s kvalitou samotného vysílání. Již nyní je jasné, že půjde o plnohodnotný celodenní přenos, v rámci kterého bude moci Česká televize na svých kanálech vysílat jak přímé přenosy, tak záznamy a další doprovodné akce. Jinak by tomu nemělo být ani na následujících domluvených olympiádách. Co bude dále, to zatím není jasné, jelikož Discovery vyprší práva v roce 2024. Zde je koupí i následující, to není jasné. Cena rozhodně nepatří k nejnižším, jelikož evropská licence vyjde na 1,3 miliardy eur.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018