ČT odvysílá seriálový thriller a nový dokument

Dvě zajímavé novinky se v následujících týdnech dostanou na obrazovky České televize. První z nich startuje již v neděli.

Po velice úspěšné minisérii Podezření nasadí Česká televize do nedělního hlavního vysílacího času nový seriálový thriller Ultimátum. Na koprodukčním seriálu spolupracovala s Českou televizí úplně poprvé slovenská TV Joj. Seriál vypráví příběh úspěšného policejního vyjednavače Dana Andrika. Ten se dostane do potíží a ohrozí také svou těhotnou partnerku. Seriál sleduje téměř v reálném čase dění okolo únosu slovenského ministra vnitra během zasedání zemí Visegrádské čtyřky. Příběh se odehrává v Bratislavě.

Režisér a preoducent Michal Kollár odtajnil také další myšlenku seriálu. „Česko-slovenské vztahy jsou také jedním z námětů seriálu, především z hlediska historických vazeb. V seriálu vystupují český premiér, kterého hraje Miroslav Etzler, a slovenský premiér, ztvárněný Peterem Kočišem. Oslovil jsem také zástupce české ambasády v Bratislavě, kteří nám poskytli velice zajímavé informace.“

Hlavní roli policejního vyjednavače ztvárnil herec Ján Koleník. Jeho partnerku ztvárnila Ester Geislerová, její seriálovou maminku hraje Alena Mihulová. Seriál se bude vysílat od 3. dubna každou neděli od 20:10 na prvním programu České televize.

Další novinkou ČT je celovečerní dokumentární film režiséra Karla Žaluda a producenta Miloslava Šmídmajera Budiž voda! Tento dokument mapuje vznik českého vynálezu S.A.W.E.R., který má při téměř nulových nákladech zajistit i na nejsušších místech planety dostatek pitné vody.

Dokument naznačuje, jak by se mohly řešit problémy s nedostatkem vody v těch nejrizikovějších oblastech. Zachycuje i dvouletý vývoj událostí předcházející české účasti na výstavě EXPO 2020 v Dubaji. Dokument se bude vysílat v úterý 29. března od 21:50 na programu ČT2 a repríza bude ve středu 30.3. v 17:25 také na ČT2.

Aktuálně v tv světě
Na stanici Očko se pravidelně každé pondělí, úterý a středu vysílá pořad Mixxer. Tento pořad je založený na ..
03.07.2022
Film z roku 2021 s názvem Nezanechat stopy bylo možné vidět pouze v kině nebo online. Nově, ale bude možné tento film ..
29.06.2022
Od roku 2011 se vysílá na stanici Prima talkshow 7 pádů Honzy Dědka v pražském divadle Viola. Do této show si Jan Dědek ..
26.06.2022
Na stanici Joj cinema byla odvysílána premiéra filmu rozhněvaný muž z roku 2021. Film režíroval Guy Ritchie, který ..
23.06.2022
TV Prima zveřejnila na svých sociálních sítích příspěvek kde prozradila podrobnosti o utajeném natáčení nového ..
19.06.2022
Nový film nese název Prezidentka, je režírován Rudolfem Havlíkem, který taky režíroval film Bábovky nebo Po čem muži ..
16.06.2022
Film Nebezpečný nápadník se poprvé objevil na televizních obrazovkách 4.6.2022 a to na stanici Prima. Teno film je z roku ..
13.06.2022
Jedná se o dokumentární film o nejvýznamnějším českém a světovém horolezci Marku Holečkovi. Tento film je možné již ..
07.06.2022
Tento seriál je pouze 8 dílný, v každém díle je jiná žena. Žena která se necítí krásná, potřebuje změnu a zvednout ..
05.06.2022
Tento dokument je pokaždé třiceti minutový a v každém díle se probírá problematika a obtížnost v životním obdobím ..
01.06.2022