ČT otevřela nové studio

Česká televize dnes provozuje několik studií po celé České republice. Samozřejmostí je, že je při jejich provozu kladený důraz nejenom na výslednou kvalitu samotných pořadů, ale je kladený důraz také na to, aby byla k dispozici vždy moderní technika a technologie jako takové. I proto se aktuálně může Česká televize pochlubit tím, že otevřela zcela nové studio. To se nachází v oblasti Brno – Líšeň a vzhledem k jeho parametrům je možné říci, že se jedná o velmi moderní komplex.

Vysoké náklady nebyly nic neobvyklého

Navíc ho ČT nezačala stavět takzvaně na zelené louce, jelikož ho začala budovat v bývalém areálu firmy Zetor. To znamenalo náklady ve výši 274 milionů korun. Za tyto peníze byl celý komplex kompletně připravený. Následně bylo investováno dalších 32 milionů korun do nezbytné techniky. Zapomínat nesmíme ani na dalších 45 milionů korun, za které se nakoupily veškeré televizní technologie.

I když dané náklady vypadají jako celkem vysoké, nesmíme zapomínat na to, že Česká televize stále vlastní i dvě budovy v Brně, která plánuje prodat a utržit tak zhruba 100 milionů korun. Investice do nového studia tedy nebude tak výraznou.

Co studio nabídne?

Celkem se do daných prostor vejde zhruba 250 zaměstnanců, kteří budou pracovat na pořadech, které zde bude Česká televize produkovat. K dispozici budou například tři vysílací studia, přitom jedním z nich bude takzvaný newsroom, který bude zurčený pro zpravodajství. V druhém, které má celých 330 metrů čtverečných bude vznikat řada nových projektů. Na co také nesmíme zapomínat, to je fakt, že veškeré pořady, které v brněnském studiu vzniknou, již budou natočeny ve formátu HD, který je dnes stále žádanější a je logicky také stále oblíbenější. Je tedy více než jasné, že i z tohoto konkrétního důvodu můžeme o novém studiu mluvit jako o nejmodernějším komplexu v zemi.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018