ČT plánuje vypnutí HD kanálů v terestistické vysílání

Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností pořídit si v případě potřeby nový set-top-box, ale jsou spojeny také s tím, že některé kanály budou v současném DVB-T pomalu končit a vypínat. A jedním ze současných příkladů je Česká televize.

Konec pro HD kanály

Česká televize je veřejnoprávní televizí, která by si měla zachovat určitou dostupnost. Tak tou bude i nadále. Ale ne v takovém rozsahu, jako tou bylo dříve. Je třeba říci, že se ČT rozhodla pro vypnutí svých HD kanálů, které jsou aktuálně šířeny v terestrictickém vysílání DVB-, konkrétně potom v prvním multiplexu. Zde zase nejsou až tak dávno, ale zhruba jenom 6 měsíců. Vývoj a postup přechodu je ale neúprosný a tak se s nimi diváci musejí rozloučit.

Vypnutí k poslednímu září

Kdy je onen termín, ke kterému mají být HD programy České televize vypnuté? Jedná se o termín posledního září, tedy konkrétně term 30.9. To bude onen poslední den, kdy si je ještě užívat. O den později již v DVB-T nebudou dostupné. To ale neznamená, že zmizí úplně. Laicky řečeno budou jenom přesunuty, a to pod DVB-T2, kde je bude možné sledovat od 1.10. To může být pro mnohé jasná motivace v to, aby se s přechodem neotálelo.

Nejde o první přesun

Nutno říci, že se rozhodně nejedná o první přesun České televize ve smyslu toho, že by v DVB-T zrušila vysílání a to následně přesunula výhradně jenom na přechodovou síť DVB-T2. Toto bylo spojeno s dětským program Déčko. Zde byl ale celý přesun celkem úsměvný, jelikož po nějaké době televize obrátila a vše bylo vráceno do původního stavu. V případě současného vypnutí a přesunu, které se bude týkat kanálů ve vyšším rozlišení by však již mělo jít o změnu označenou jako trvalou.

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019