ČT plánuje vypnutí HD kanálů v terestistické vysílání

Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností pořídit si v případě potřeby nový set-top-box, ale jsou spojeny také s tím, že některé kanály budou v současném DVB-T pomalu končit a vypínat. A jedním ze současných příkladů je Česká televize.

Konec pro HD kanály

Česká televize je veřejnoprávní televizí, která by si měla zachovat určitou dostupnost. Tak tou bude i nadále. Ale ne v takovém rozsahu, jako tou bylo dříve. Je třeba říci, že se ČT rozhodla pro vypnutí svých HD kanálů, které jsou aktuálně šířeny v terestrictickém vysílání DVB-, konkrétně potom v prvním multiplexu. Zde zase nejsou až tak dávno, ale zhruba jenom 6 měsíců. Vývoj a postup přechodu je ale neúprosný a tak se s nimi diváci musejí rozloučit.

Vypnutí k poslednímu září

Kdy je onen termín, ke kterému mají být HD programy České televize vypnuté? Jedná se o termín posledního září, tedy konkrétně term 30.9. To bude onen poslední den, kdy si je ještě užívat. O den později již v DVB-T nebudou dostupné. To ale neznamená, že zmizí úplně. Laicky řečeno budou jenom přesunuty, a to pod DVB-T2, kde je bude možné sledovat od 1.10. To může být pro mnohé jasná motivace v to, aby se s přechodem neotálelo.

Nejde o první přesun

Nutno říci, že se rozhodně nejedná o první přesun České televize ve smyslu toho, že by v DVB-T zrušila vysílání a to následně přesunula výhradně jenom na přechodovou síť DVB-T2. Toto bylo spojeno s dětským program Déčko. Zde byl ale celý přesun celkem úsměvný, jelikož po nějaké době televize obrátila a vše bylo vráceno do původního stavu. V případě současného vypnutí a přesunu, které se bude týkat kanálů ve vyšším rozlišení by však již mělo jít o změnu označenou jako trvalou.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018