ČT plánuje vypnutí HD kanálů v terestistické vysílání

Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností pořídit si v případě potřeby nový set-top-box, ale jsou spojeny také s tím, že některé kanály budou v současném DVB-T pomalu končit a vypínat. A jedním ze současných příkladů je Česká televize.

Konec pro HD kanály

Česká televize je veřejnoprávní televizí, která by si měla zachovat určitou dostupnost. Tak tou bude i nadále. Ale ne v takovém rozsahu, jako tou bylo dříve. Je třeba říci, že se ČT rozhodla pro vypnutí svých HD kanálů, které jsou aktuálně šířeny v terestrictickém vysílání DVB-, konkrétně potom v prvním multiplexu. Zde zase nejsou až tak dávno, ale zhruba jenom 6 měsíců. Vývoj a postup přechodu je ale neúprosný a tak se s nimi diváci musejí rozloučit.

Vypnutí k poslednímu září

Kdy je onen termín, ke kterému mají být HD programy České televize vypnuté? Jedná se o termín posledního září, tedy konkrétně term 30.9. To bude onen poslední den, kdy si je ještě užívat. O den později již v DVB-T nebudou dostupné. To ale neznamená, že zmizí úplně. Laicky řečeno budou jenom přesunuty, a to pod DVB-T2, kde je bude možné sledovat od 1.10. To může být pro mnohé jasná motivace v to, aby se s přechodem neotálelo.

Nejde o první přesun

Nutno říci, že se rozhodně nejedná o první přesun České televize ve smyslu toho, že by v DVB-T zrušila vysílání a to následně přesunula výhradně jenom na přechodovou síť DVB-T2. Toto bylo spojeno s dětským program Déčko. Zde byl ale celý přesun celkem úsměvný, jelikož po nějaké době televize obrátila a vše bylo vráceno do původního stavu. V případě současného vypnutí a přesunu, které se bude týkat kanálů ve vyšším rozlišení by však již mělo jít o změnu označenou jako trvalou.

Aktuálně v tv světě
Před pár dny byla oficiálně potvrzená informace o tom, že Okresní soud v Bratislavě nařídil neodkladné opatření ..
21.02.2019
Za posledních pět let skupina Prima participovala na tvorbě více než 30 českých filmů, které na plátnech kin vzhlédlo ..
17.02.2019
Český mediální guru Jaromír Soukup patří v České Republice (a možná i v Evropě) k absolutním fenoménům. Svou TV ..
14.02.2019
Na televizní obrazovky míří nový seriál z dílny TV Prima Černé vdovy. Osmidílný kriminální seriál s notnou dávkou ..
11.02.2019
Milovníci hiphopu, RnB, rapu a veškeré „černé“ muziky si v Česku konečně přijdou na svoje. Od jara letošního roku ..
06.02.2019
Když byl  natočený první film Kameňák, který měl pod taktovkou Zdeněk Troška, bylo to pro mnohé příjemné ..
03.02.2019
Vypadá to, že jarní období bude napříč televizemi celkem zajímavé a budou soupeřit o každého diváka. A to hlavně, ..
31.01.2019
Televizní stanice bývají, co se týče sledovanosti, věčnými vzájemnými konkurenty. „Každý hlas se počítá“, a to ..
27.01.2019
Televize Barrandov v pondělí opět spustila zpravodajskou relaci Naše zprávy. Ty si diváci výše zmíněného kanálu mohou ..
24.01.2019
Novinky z české seriálové scény, Rapl 2 a Most!, ovládly pondělní večer v českých domácnostech. Oba dokázaly u ..
20.01.2019