ČT plánuje vytvoření nové redakce

Jediná a tak logicky také největší regionální televize u nás plánuje ještě více rozšířit oblast svého působení. Jelikož je stále jedním ze stěžejních programů zpravodajství, bude se daná cesta týkat právě této konkrétní oblasti. Jak ČT uvedla, jejím cílem je vytvořit zcela novou redakci. Ta se však od řady stávajících bude v určitém směru lišit. A to z toho důvodu, že by neměla být zaměřena na klasická zpravodajská témata, jelikož jejím cílem bude to, že se konkrétně zaměří na vědu. A to i v souvislosti s její popularizací.

Cílem je posílení vědeckých témat

Pokud se dnes podíváme na skladbu zpravodajství, je třeba říci, že vědecká témata se zde sice občas objeví, ale rozhodně ne v takovém množství a v takovém rozsahu, jaké by si možná zasloužily. I z toho důvodu je krok ČT jasný a tak je třeba vytvořit onen tým, který doplní stávající redakce, které jsou zaměřeny na domácí a zahraniční zpravodajství, a dále na oblast kultury a ekonomiky. Je tedy jasně patrné, že věda v tomto rozdělení již delší dobu chybí.

V podstatě jediným klíčovým pořadem, který by se dal na oblast vědy alespoň částečně napasovat, je Hyde Park Civilizace, který se často podobným tématům věnuje, a to nikoliv pouze okrajově. Navíc sledovanost daného pořadu ukazuje, že věda má v televizním vysálání své místo. A měla by to být právě Česká televize, která ho zaplní. Už proto, že se neočekává, že by se touto cestou vydala některá z komerčních televizí.

V plánu jsou také komentátoři

Věda by ale neměla být jedinou novou oblastí, se kterou by měla být Česká televize v budoucnu spojována. Pokud tomuto kanálu také něco chybí, je to rozhodně tým komentátorů. Ti se v minulosti na ČT objevovali, ale poté se rozhodlo o jejich stažení. Nyní to vypadá, že by mělo dojít opět k obnově. A to hlavně z toho důvodu, že v rámci různých jiných médií v tomto televize poměrně jasně zaostává.

Aktuálně v tv světě
Poměrně unikátní novinka z dílny TV Prima odstartovala. O pořadu jste mohli slyšet již v minulosti, jelikož televize ..
14.10.2018
Různé historické dokumenty jsou na televizních obrazovkách celkem populární. A to stejné můžeme říci i  reality show. ..
11.10.2018
Zpravodajská relace na TV Prima se poměrně nedávno změnila. A to jak s ohledem na celkový vysílací čas, tak i s ohledem ..
07.10.2018
Televize přináší do naších domácností hlavně zábavu. Ostatně to je jasně vidět na skladbě pořadů, stejně jako je ..
03.10.2018
Jsou nové pořady, které musí Prima pro malý úspěch stáhnout – show 1 proti všem, stejně jako jsou pořady, se kterými ..
30.09.2018
Velká propagace, velká lákadla, velká osobnostní jména. Toto všechno lze spojovat se show 1 proti všem, kterou začala ..
27.09.2018
Rozhodně se nejedná o nijak velký televizní kanál. Na obrazovkách ho lze vždy brát skutečně jenom jako kanál okrajový. ..
26.09.2018
Už v minulých řadách bylo jasné, že pokud jde o show Tvoje tvář má známý hlas, se kterou přichází TV Nova, tak jde ..
23.09.2018
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018