ČT plánuje vytvoření nové redakce

Jediná a tak logicky také největší regionální televize u nás plánuje ještě více rozšířit oblast svého působení. Jelikož je stále jedním ze stěžejních programů zpravodajství, bude se daná cesta týkat právě této konkrétní oblasti. Jak ČT uvedla, jejím cílem je vytvořit zcela novou redakci. Ta se však od řady stávajících bude v určitém směru lišit. A to z toho důvodu, že by neměla být zaměřena na klasická zpravodajská témata, jelikož jejím cílem bude to, že se konkrétně zaměří na vědu. A to i v souvislosti s její popularizací.

Cílem je posílení vědeckých témat

Pokud se dnes podíváme na skladbu zpravodajství, je třeba říci, že vědecká témata se zde sice občas objeví, ale rozhodně ne v takovém množství a v takovém rozsahu, jaké by si možná zasloužily. I z toho důvodu je krok ČT jasný a tak je třeba vytvořit onen tým, který doplní stávající redakce, které jsou zaměřeny na domácí a zahraniční zpravodajství, a dále na oblast kultury a ekonomiky. Je tedy jasně patrné, že věda v tomto rozdělení již delší dobu chybí.

V podstatě jediným klíčovým pořadem, který by se dal na oblast vědy alespoň částečně napasovat, je Hyde Park Civilizace, který se často podobným tématům věnuje, a to nikoliv pouze okrajově. Navíc sledovanost daného pořadu ukazuje, že věda má v televizním vysálání své místo. A měla by to být právě Česká televize, která ho zaplní. Už proto, že se neočekává, že by se touto cestou vydala některá z komerčních televizí.

V plánu jsou také komentátoři

Věda by ale neměla být jedinou novou oblastí, se kterou by měla být Česká televize v budoucnu spojována. Pokud tomuto kanálu také něco chybí, je to rozhodně tým komentátorů. Ti se v minulosti na ČT objevovali, ale poté se rozhodlo o jejich stažení. Nyní to vypadá, že by mělo dojít opět k obnově. A to hlavně z toho důvodu, že v rámci různých jiných médií v tomto televize poměrně jasně zaostává.

Aktuálně v tv světě
Několik informací o plánovaném kanálu Prima Krimi jste už od nás získali. Jednalo se spíše o kusé informace, nebo ..
16.03.2018
Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte ..
14.03.2018
Dva a půl roku. To je doba, kdy se na TV Prima vysílal seriál Ohnivý kuře. Seriál začínal s poměrně zajímavou ambicí ..
11.03.2018
Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě ..
08.03.2018
Seriály, které se ohlížejí do minulosti, jsou podobně jako detektivní příběhy velmi populární. Je jasné, že, když ..
04.03.2018
Když se podíváme na sledovanosti zpravodajských relací, tak obecně patří k tomu, co přitáhne nejvíce diváků. Je ..
02.03.2018
Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná ..
25.02.2018
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018