ČT plánuje vytvoření nové redakce

Jediná a tak logicky také největší regionální televize u nás plánuje ještě více rozšířit oblast svého působení. Jelikož je stále jedním ze stěžejních programů zpravodajství, bude se daná cesta týkat právě této konkrétní oblasti. Jak ČT uvedla, jejím cílem je vytvořit zcela novou redakci. Ta se však od řady stávajících bude v určitém směru lišit. A to z toho důvodu, že by neměla být zaměřena na klasická zpravodajská témata, jelikož jejím cílem bude to, že se konkrétně zaměří na vědu. A to i v souvislosti s její popularizací.

Cílem je posílení vědeckých témat

Pokud se dnes podíváme na skladbu zpravodajství, je třeba říci, že vědecká témata se zde sice občas objeví, ale rozhodně ne v takovém množství a v takovém rozsahu, jaké by si možná zasloužily. I z toho důvodu je krok ČT jasný a tak je třeba vytvořit onen tým, který doplní stávající redakce, které jsou zaměřeny na domácí a zahraniční zpravodajství, a dále na oblast kultury a ekonomiky. Je tedy jasně patrné, že věda v tomto rozdělení již delší dobu chybí.

V podstatě jediným klíčovým pořadem, který by se dal na oblast vědy alespoň částečně napasovat, je Hyde Park Civilizace, který se často podobným tématům věnuje, a to nikoliv pouze okrajově. Navíc sledovanost daného pořadu ukazuje, že věda má v televizním vysálání své místo. A měla by to být právě Česká televize, která ho zaplní. Už proto, že se neočekává, že by se touto cestou vydala některá z komerčních televizí.

V plánu jsou také komentátoři

Věda by ale neměla být jedinou novou oblastí, se kterou by měla být Česká televize v budoucnu spojována. Pokud tomuto kanálu také něco chybí, je to rozhodně tým komentátorů. Ti se v minulosti na ČT objevovali, ale poté se rozhodlo o jejich stažení. Nyní to vypadá, že by mělo dojít opět k obnově. A to hlavně z toho důvodu, že v rámci různých jiných médií v tomto televize poměrně jasně zaostává.

Aktuálně v tv světě
Není to jenom pokračování známých seriálů, u kterých se natáčejí další a další řady. Stejně tak to není ani ..
18.07.2018
V minulosti jsme vás informovali o tom, že Česká televize natáčí celkem zajímavou kriminálku, která nese název Rédl. ..
15.07.2018
Je sice teprve začátek prázdnin, ale už nyní televize ohlašují to, s jakými hlavními lákadly budou přicházet na ..
11.07.2018
Jednalo se o jeden z hlavních pilířů programu na letní období. Řeč je o seriálu Na vodě, který měl být po celé ..
08.07.2018
Nejenom u veřejnoprávních televizí, ale také u komerčních jedniček je zpravodajství zcela nedílnou součástí ..
03.07.2018
Když se řekne jméno Zdeněk Troška, vybaví se mnohým lidem nejenom zajímavé a úspěšné pohádky, ale i různé komedie. ..
01.07.2018
Letní program televizní stanice Nova se již začal vysílat. Nedávno jsme vám představili hlavní lákadla, se kterou ..
26.06.2018
Televize Prima nezahálí. Během léta chce pochopitelně nabídnout divákům hlavně něco z archivu. A to proto, aby se mohla ..
24.06.2018
Opět, jako každý rok, zveřejňují jednotlivé televize nabídku spojenou s létem. Tedy s dobou, kdy vzhledem k pěknému ..
20.06.2018
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018