ČT postaví nové televizní studio za 299 milionů

Česká televize se konečně rozhodla. Po několika letech plánování, změn, soutěží a ústupků se začne 20. listopadu stavět zcela nové vysílací studio v Brně. Stát by mělo 299 milionů a útočiště v něm najde okolo 250 zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Jak zřejmě mnoho lidí již ví, Česká televize nemá jen jediné sídlo, a to v Praze na Kavčích horách. Další studia má i v jiných městech republiky a jedno z nich již od  roku 1961 stojí v Brně v paláci Typos. A i když se v něm za to více než půlstoletí užívání odehrálo mnoho rekonstrukčních i organizačních změn, vedení ČT ani zaměstnanci pořád nebyli spokojení. Proč? Palác Typos byl původně konstruovaný jako obytný dům, a tak nikdy nešel zcela přizpůsobit představám vedení ČT. Proto se už několik let uvažuje o stavbě zcela nového studia. A ta nyní dostala zelenou.

Nově v Líšni

Již brzy by se veškerá technika, zázemí i zaměstnanci měli přesunout do zcela nového komplexu v Líšni, který by jim měl zcela vyhovovat. Ostatně, tomu odpovídá i cena stavby. Původně se hovořilo o neuvěřitelných 660 milionech korun, ale v průběhu let se tato částka snížila o více než polovinu. Vedení ČT totiž usoudilo, že v novém komplexu nebude stát zcela nový ateliér, ale dál se bude využívat ten současný, který se nachází v Židenicích. A na témže místě bude Česká televize i nadále skladovat svou techniku a využívat i další současné prostory. Cena nové budovy se tak snížila na předpokládaných 340 milionů – a díky vyhlášení veřejné soutěže se nakonec ukázalo, že komplex může stát „jen“ 299 milionů. A ČT navíc nějaké peníze posléze ještě přitečou zpět, protože až bude vše hotovo, je v plánu odprodat dosavadní prostory v paláci Typos.

V roce 2016

Předpokládaná doba stavby je rok a půl. Diváci by do té doby neměli zaznamenat žádné potíže, ale po přestěhování ČT by na tom naopak měli vydělat. Televize totiž rázem získá další prostory pro tvorbu svých pořadů.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018