ČT postaví nové televizní studio za 299 milionů

Česká televize se konečně rozhodla. Po několika letech plánování, změn, soutěží a ústupků se začne 20. listopadu stavět zcela nové vysílací studio v Brně. Stát by mělo 299 milionů a útočiště v něm najde okolo 250 zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Jak zřejmě mnoho lidí již ví, Česká televize nemá jen jediné sídlo, a to v Praze na Kavčích horách. Další studia má i v jiných městech republiky a jedno z nich již od  roku 1961 stojí v Brně v paláci Typos. A i když se v něm za to více než půlstoletí užívání odehrálo mnoho rekonstrukčních i organizačních změn, vedení ČT ani zaměstnanci pořád nebyli spokojení. Proč? Palác Typos byl původně konstruovaný jako obytný dům, a tak nikdy nešel zcela přizpůsobit představám vedení ČT. Proto se už několik let uvažuje o stavbě zcela nového studia. A ta nyní dostala zelenou.

Nově v Líšni

Již brzy by se veškerá technika, zázemí i zaměstnanci měli přesunout do zcela nového komplexu v Líšni, který by jim měl zcela vyhovovat. Ostatně, tomu odpovídá i cena stavby. Původně se hovořilo o neuvěřitelných 660 milionech korun, ale v průběhu let se tato částka snížila o více než polovinu. Vedení ČT totiž usoudilo, že v novém komplexu nebude stát zcela nový ateliér, ale dál se bude využívat ten současný, který se nachází v Židenicích. A na témže místě bude Česká televize i nadále skladovat svou techniku a využívat i další současné prostory. Cena nové budovy se tak snížila na předpokládaných 340 milionů – a díky vyhlášení veřejné soutěže se nakonec ukázalo, že komplex může stát „jen“ 299 milionů. A ČT navíc nějaké peníze posléze ještě přitečou zpět, protože až bude vše hotovo, je v plánu odprodat dosavadní prostory v paláci Typos.

V roce 2016

Předpokládaná doba stavby je rok a půl. Diváci by do té doby neměli zaznamenat žádné potíže, ale po přestěhování ČT by na tom naopak měli vydělat. Televize totiž rázem získá další prostory pro tvorbu svých pořadů.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018