ČT postaví nové televizní studio za 299 milionů

Česká televize se konečně rozhodla. Po několika letech plánování, změn, soutěží a ústupků se začne 20. listopadu stavět zcela nové vysílací studio v Brně. Stát by mělo 299 milionů a útočiště v něm najde okolo 250 zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Jak zřejmě mnoho lidí již ví, Česká televize nemá jen jediné sídlo, a to v Praze na Kavčích horách. Další studia má i v jiných městech republiky a jedno z nich již od  roku 1961 stojí v Brně v paláci Typos. A i když se v něm za to více než půlstoletí užívání odehrálo mnoho rekonstrukčních i organizačních změn, vedení ČT ani zaměstnanci pořád nebyli spokojení. Proč? Palác Typos byl původně konstruovaný jako obytný dům, a tak nikdy nešel zcela přizpůsobit představám vedení ČT. Proto se už několik let uvažuje o stavbě zcela nového studia. A ta nyní dostala zelenou.

Nově v Líšni

Již brzy by se veškerá technika, zázemí i zaměstnanci měli přesunout do zcela nového komplexu v Líšni, který by jim měl zcela vyhovovat. Ostatně, tomu odpovídá i cena stavby. Původně se hovořilo o neuvěřitelných 660 milionech korun, ale v průběhu let se tato částka snížila o více než polovinu. Vedení ČT totiž usoudilo, že v novém komplexu nebude stát zcela nový ateliér, ale dál se bude využívat ten současný, který se nachází v Židenicích. A na témže místě bude Česká televize i nadále skladovat svou techniku a využívat i další současné prostory. Cena nové budovy se tak snížila na předpokládaných 340 milionů – a díky vyhlášení veřejné soutěže se nakonec ukázalo, že komplex může stát „jen“ 299 milionů. A ČT navíc nějaké peníze posléze ještě přitečou zpět, protože až bude vše hotovo, je v plánu odprodat dosavadní prostory v paláci Typos.

V roce 2016

Předpokládaná doba stavby je rok a půl. Diváci by do té doby neměli zaznamenat žádné potíže, ale po přestěhování ČT by na tom naopak měli vydělat. Televize totiž rázem získá další prostory pro tvorbu svých pořadů.

Aktuálně v tv světě
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018
První kolo prezidentské volby je za námi. Možná je zbytečné to uvádět, ale pro úplnost dodejme, že do druhého kola ..
18.01.2018