ČT postaví nové televizní studio za 299 milionů

Česká televize se konečně rozhodla. Po několika letech plánování, změn, soutěží a ústupků se začne 20. listopadu stavět zcela nové vysílací studio v Brně. Stát by mělo 299 milionů a útočiště v něm najde okolo 250 zaměstnanců veřejnoprávní televize.

Jak zřejmě mnoho lidí již ví, Česká televize nemá jen jediné sídlo, a to v Praze na Kavčích horách. Další studia má i v jiných městech republiky a jedno z nich již od  roku 1961 stojí v Brně v paláci Typos. A i když se v něm za to více než půlstoletí užívání odehrálo mnoho rekonstrukčních i organizačních změn, vedení ČT ani zaměstnanci pořád nebyli spokojení. Proč? Palác Typos byl původně konstruovaný jako obytný dům, a tak nikdy nešel zcela přizpůsobit představám vedení ČT. Proto se už několik let uvažuje o stavbě zcela nového studia. A ta nyní dostala zelenou.

Nově v Líšni

Již brzy by se veškerá technika, zázemí i zaměstnanci měli přesunout do zcela nového komplexu v Líšni, který by jim měl zcela vyhovovat. Ostatně, tomu odpovídá i cena stavby. Původně se hovořilo o neuvěřitelných 660 milionech korun, ale v průběhu let se tato částka snížila o více než polovinu. Vedení ČT totiž usoudilo, že v novém komplexu nebude stát zcela nový ateliér, ale dál se bude využívat ten současný, který se nachází v Židenicích. A na témže místě bude Česká televize i nadále skladovat svou techniku a využívat i další současné prostory. Cena nové budovy se tak snížila na předpokládaných 340 milionů – a díky vyhlášení veřejné soutěže se nakonec ukázalo, že komplex může stát „jen“ 299 milionů. A ČT navíc nějaké peníze posléze ještě přitečou zpět, protože až bude vše hotovo, je v plánu odprodat dosavadní prostory v paláci Typos.

V roce 2016

Předpokládaná doba stavby je rok a půl. Diváci by do té doby neměli zaznamenat žádné potíže, ale po přestěhování ČT by na tom naopak měli vydělat. Televize totiž rázem získá další prostory pro tvorbu svých pořadů.

Aktuálně v tv světě
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018
Když mluvíme o hudbě, tak už dávno není spojena jenom s možností poslouchat rádio. Hudba se začíná stále více ..
11.11.2018
Festival v Cannes je znán hlavně jako přehlídka velmi zajímavých filmů. Má ale i druhý důvod, proč se pravidelně ..
07.11.2018