ČT připravuje pro děti první kriminální seriál a další novinky

Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik zajímavých novinek. Těšit se můžete na dětský kriminální seriál, první žánr tohoto druhu u nás, ale také na různé vzdělávací pořady z oblasti kultury, umění i občanské nauky nebo na pokračování tradičních dětských pořadů.

První kriminálka pro děti

Kriminálka pro děti? Je to vůbec možné? Pokud vás zajímá, jak tento žánr vlastně vypadá, můžete sledovat na ČT :D novýtřicetidílný seriál. V něm skupinka dětí samozřejmě nebude pátrat po žádných překupnících drog, jak tomu bývá v kriminálce pro dospělé, ale po pašerácích ohrožených zvířat. Originalitu seriálu zmínil i generální ředitel České televize Petr Dvořák: „Velkou novinkou ve vysílání Déčka se letos na podzim stane hraný detektivní seriál. Kriminálka 5. C režiséra Juraje Nvoty je v podstatě prvním původním českým dílem tohoto žánru“.

Vzdělávací pořady

Velké množství nových pořadů nyní najdeme v oblasti vzdělávání. Příkladem je pořad Občanka, který vzniklpro děti základních škol ve spolupráci s Asociací učitelů občanské výchovy, cyklus Pětka z garáže s průvodcem Albertem Černým z Lake Malawia s hosty jako je Xindl X, Yemi A.D., Debbi a Leoš Mareš, šestnáctidílné umělecké Skobičiny nebo seriál Na plese, jež je skvělým doplňkem k desáté řadě StarDance. Děti se tak na Déčku dozvědí více o:

  • Společnosti
  • Hudbě
  • Umění

Večerníčky nesmějí chybět

Neodmyslitelnou součástí dětských pořadů jsou již dlouhá léta večerníčky, které mají již přichystané své nové díly. Samozřejmostí jsou pak i jiné tradiční pořady. Série Pat a Mat nás baví na podzim chystá své pokračování a klasická prázdninová hra na ČT dodá mnoho inspirace, kam vyrazit po České republice na výlety a zajímavá přírodní i historická místa. Určitě také sledujte Kouzelnou školku, která letos oslaví již dvacet let svého pravidelného vysílání.

Aktuálně v tv světě
Dvě největší tuzemské komerční televizní společnosti spustily své mediální kampaně a představily svůj nový program ..
22.08.2019
S podzimem se opět vrací vysílání nových nebo dokonce živě vysílaných pořadů. Děje se tak vždy po uvolněném ..
16.08.2019
Změna vlastnických podílů, která potkala sdružení pořadů Prima, by se z hlediska toho, že ji bude vlastnit v podstatě ..
13.08.2019
Poslední dobou ovládá televizní trh poměrně pozitivní trend, a totiž to, že televizní obsah spíše roste na kvalitě, a ..
11.08.2019
Prázdniny ještě nejsou pryč, ale televize Prima již představila svůj programový plán na podzim. Už tedy víme, na co se ..
06.08.2019
Léto je sice v plném proudu, ale Česká televize i během doby dovolených nezahálí a natáčí nový seriál, který by se ..
02.08.2019
Televize Nova chystá i letos pro své diváky oblíbený Den s Novou, v jehož rámci si zájemci budou moci prohlédnout ..
31.07.2019
Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik ..
26.07.2019
U České televize a její konkurence můžeme vidět v jejich tvorbě někdy opravdu velký rozdíl. ČT se často zaměřuje, ..
24.07.2019
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019