ČT připravuje pro děti první kriminální seriál a další novinky

Dětská stanice ČT :D oslaví letos v srpu své sedmé výročí. K němu svým malým i větším divákům přinese několik zajímavých novinek. Těšit se můžete na dětský kriminální seriál, první žánr tohoto druhu u nás, ale také na různé vzdělávací pořady z oblasti kultury, umění i občanské nauky nebo na pokračování tradičních dětských pořadů.

První kriminálka pro děti

Kriminálka pro děti? Je to vůbec možné? Pokud vás zajímá, jak tento žánr vlastně vypadá, můžete sledovat na ČT :D novýtřicetidílný seriál. V něm skupinka dětí samozřejmě nebude pátrat po žádných překupnících drog, jak tomu bývá v kriminálce pro dospělé, ale po pašerácích ohrožených zvířat. Originalitu seriálu zmínil i generální ředitel České televize Petr Dvořák: „Velkou novinkou ve vysílání Déčka se letos na podzim stane hraný detektivní seriál. Kriminálka 5. C režiséra Juraje Nvoty je v podstatě prvním původním českým dílem tohoto žánru“.

Vzdělávací pořady

Velké množství nových pořadů nyní najdeme v oblasti vzdělávání. Příkladem je pořad Občanka, který vzniklpro děti základních škol ve spolupráci s Asociací učitelů občanské výchovy, cyklus Pětka z garáže s průvodcem Albertem Černým z Lake Malawia s hosty jako je Xindl X, Yemi A.D., Debbi a Leoš Mareš, šestnáctidílné umělecké Skobičiny nebo seriál Na plese, jež je skvělým doplňkem k desáté řadě StarDance. Děti se tak na Déčku dozvědí více o:

  • Společnosti
  • Hudbě
  • Umění

Večerníčky nesmějí chybět

Neodmyslitelnou součástí dětských pořadů jsou již dlouhá léta večerníčky, které mají již přichystané své nové díly. Samozřejmostí jsou pak i jiné tradiční pořady. Série Pat a Mat nás baví na podzim chystá své pokračování a klasická prázdninová hra na ČT dodá mnoho inspirace, kam vyrazit po České republice na výlety a zajímavá přírodní i historická místa. Určitě také sledujte Kouzelnou školku, která letos oslaví již dvacet let svého pravidelného vysílání.

Aktuálně v tv světě
Konec roku se nezadržitelně blíží a pokud jste milovníky televize, jistě vás zajímá, co si pro nás televizní stanice ..
04.12.2019
Diváci TV Barrandov se mohou těšit na nový pořad pod taktovkou Jaromíra Soukupa. Televize Barrandov uvede od úterý 19. ..
01.12.2019
Sledujete rádi programy stanic Československé filmové společnosti? Pak se od začátku prosince připravte na změnu. Dojde ..
28.11.2019
Podzim je obdobím, kdy se na našich televizních obrazovkách objevuje poměrně velké množství nových filmů a seriálů. ..
25.11.2019
Konec listopadu netrpělivě vyhlíží všichni, kdo se nějakým způsobem zajímají o televizní vysílání. Mělo by totiž ..
20.11.2019
Většina televizních kanálů již začíná pomalu odkrývat svá vánoční esa. Vždyť je taky na čase – Vánoce nás ..
16.11.2019
A je to tady zase. Rok se s rokem sešel a opět se začínají řešit Vánoce. Patrné je to jak na ulicích měst a obcí, ..
14.11.2019
Podzimní televizní sezóna je v plném proudu, v říjnu si nejsilnější pozici držela Nova, posilovaly ale hlavně Prima a ..
11.11.2019
Televizní diváky čeká velká změna. Řeč je samozřejmě o připravovaném přechodu na moderní vysílací standard DVB-T2. ..
05.11.2019
Blíží se velké výročí. 17. listopadu si připomeneme 30 let od sametové revoluce, kdy došlo ke změně režimu. Česká ..
03.11.2019