ČT přivezla z Cannes seriálové trháky či dokument o Zelenském

Česká televize na veletrhu v Cannes nakoupila nové seriály a filmy. Naopak prodala do zahraniční některé své pohádky či seriály.

ČT si z Cannes odvezla spoustu seriálů. Mimo jiné zakoupila novou řadu italského seriálu Na krok od nebe, který v sobě kříží tajemno, krimi i prvky komedie. Dalším seriálem je britský Byl by to hřích, který diváky zavede do 80. let mezi homosexuály, kteří mají AIDS a i tak se snaží žít plnohodnotným životem. Tento seriál patří k divácky oblíbeným, na webu ČSFD si od diváků vysloužil hodnocení 85%.Diváci se na ČT budou moci těšit také na britský seriál Všechny velké a malé bytosti, který mapuje začátky kariéry mladého veterináře na anglickém venkově. Tento seriál má na ČSFD hodnocení 88%, takže se dá očekávat divácký úspěch.Dále Česká televize zakoupila srbský seriál Besa z prostředí balkánské mafie nebo dvě série Mámy, která se odehrává v prostředí války na Donbasu.

Z filmů zástupci ČT vybrali sci-fi velkofilmy, drama či thriller. Programový ředitel ČT Milan Fridrich řekl, že vybrali například dva stěžejní sci-fi velkofilmy ceněného režiséra Denise Villeneuva – Příchozí a BladeRunner 2049 nebo volné pokračování kultovního filmu Dannyho Boylea T2 Trainspotting. Dále prý pořídili britský výpravný retro seriál Hotel Portofino, nový německý thriller TheWinemaker či švédské drama Cryptid určené pro iVysílání.

Ve výběru z Cannes nechybí ani dokumentární snímky. Diváci uvidí například dokument o životě Whitney Houston, Patti Smith nebo VolodymyraZelenského. Dále se na obrazovky dostane dokument Deset chyb, které potopily Titanic nebo Černobyl – nové svědectví. Nebudou chybět ani cestopisné dokumenty a přírodopisné pořady.

Na své si přijdou také děti. Česká televize pro svou stanici Déčko vybrala pořady 100 věcí, které byste měli udělat před střední, KungFu Panda, Tučňáci z Madagaskaru, Stateční zajíčci, Art Ninja a nová řada edukačního seriálu Operace Jau.

Aktuálně v tv světě
TV ČT1 připravuje nový komediální film s názvem Velká premiéra. Film bude poprvé v kině 21.7.2022. Tento film režíruje ..
25.05.2022
Seriál Chlap je vysílán na TV Nova každý čtvrtek od 20:20. První díl byl vysílán 10.3. Každý díl se odvysílá znovu ..
22.05.2022
Mixxxer show jede na Óčko TV už od roku 2012, jedná se o klasickou talkshow s hosty, ve většině případů se jedná o ..
17.05.2022
V tomto roce vyšla další sezona show Farmář hledá ženu, aktuálně bylo odvysíláno 7 dílů. Tato show se vysílá a ..
15.05.2022
Již od 10. května mohou diváci sledovat na televizi Nova novou řadu oblíbené reality show Utajený šéf. V této reality ..
08.05.2022
Již tento týden se dostane na televizní obrazovky oceňovaný dokument Jednotka intenzivního života. Dokument se zabýva ..
05.05.2022
Od 27. dubna se na obrazovky stanice Nova Fun dostane nová skečová show s názvem První dobrá.Tuto show vytvořili čtyři ..
01.05.2022
Minulé pondělí byl státní svátek, na večerním programu tak byla mimo jiné i pohádka. I přesto nejvyšší sledovanost ..
29.04.2022
Skupina Nova minulý vloni na podzim spustila zcela novou stanici pro ženy Nova Lady a zároveň provedla řadu programových a ..
23.04.2022
Česká televize na veletrhu v Cannes nakoupila nové seriály a filmy. Naopak prodala do zahraniční některé své pohádky ..
20.04.2022