ČT přivezla z Cannes seriálové trháky či dokument o Zelenském

Česká televize na veletrhu v Cannes nakoupila nové seriály a filmy. Naopak prodala do zahraniční některé své pohádky či seriály.

ČT si z Cannes odvezla spoustu seriálů. Mimo jiné zakoupila novou řadu italského seriálu Na krok od nebe, který v sobě kříží tajemno, krimi i prvky komedie. Dalším seriálem je britský Byl by to hřích, který diváky zavede do 80. let mezi homosexuály, kteří mají AIDS a i tak se snaží žít plnohodnotným životem. Tento seriál patří k divácky oblíbeným, na webu ČSFD si od diváků vysloužil hodnocení 85%.Diváci se na ČT budou moci těšit také na britský seriál Všechny velké a malé bytosti, který mapuje začátky kariéry mladého veterináře na anglickém venkově. Tento seriál má na ČSFD hodnocení 88%, takže se dá očekávat divácký úspěch.Dále Česká televize zakoupila srbský seriál Besa z prostředí balkánské mafie nebo dvě série Mámy, která se odehrává v prostředí války na Donbasu.

Z filmů zástupci ČT vybrali sci-fi velkofilmy, drama či thriller. Programový ředitel ČT Milan Fridrich řekl, že vybrali například dva stěžejní sci-fi velkofilmy ceněného režiséra Denise Villeneuva – Příchozí a BladeRunner 2049 nebo volné pokračování kultovního filmu Dannyho Boylea T2 Trainspotting. Dále prý pořídili britský výpravný retro seriál Hotel Portofino, nový německý thriller TheWinemaker či švédské drama Cryptid určené pro iVysílání.

Ve výběru z Cannes nechybí ani dokumentární snímky. Diváci uvidí například dokument o životě Whitney Houston, Patti Smith nebo VolodymyraZelenského. Dále se na obrazovky dostane dokument Deset chyb, které potopily Titanic nebo Černobyl – nové svědectví. Nebudou chybět ani cestopisné dokumenty a přírodopisné pořady.

Na své si přijdou také děti. Česká televize pro svou stanici Déčko vybrala pořady 100 věcí, které byste měli udělat před střední, KungFu Panda, Tučňáci z Madagaskaru, Stateční zajíčci, Art Ninja a nová řada edukačního seriálu Operace Jau.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024