ČT přivezla z Cannes seriálové trháky či dokument o Zelenském

Česká televize na veletrhu v Cannes nakoupila nové seriály a filmy. Naopak prodala do zahraniční některé své pohádky či seriály.

ČT si z Cannes odvezla spoustu seriálů. Mimo jiné zakoupila novou řadu italského seriálu Na krok od nebe, který v sobě kříží tajemno, krimi i prvky komedie. Dalším seriálem je britský Byl by to hřích, který diváky zavede do 80. let mezi homosexuály, kteří mají AIDS a i tak se snaží žít plnohodnotným životem. Tento seriál patří k divácky oblíbeným, na webu ČSFD si od diváků vysloužil hodnocení 85%.Diváci se na ČT budou moci těšit také na britský seriál Všechny velké a malé bytosti, který mapuje začátky kariéry mladého veterináře na anglickém venkově. Tento seriál má na ČSFD hodnocení 88%, takže se dá očekávat divácký úspěch.Dále Česká televize zakoupila srbský seriál Besa z prostředí balkánské mafie nebo dvě série Mámy, která se odehrává v prostředí války na Donbasu.

Z filmů zástupci ČT vybrali sci-fi velkofilmy, drama či thriller. Programový ředitel ČT Milan Fridrich řekl, že vybrali například dva stěžejní sci-fi velkofilmy ceněného režiséra Denise Villeneuva – Příchozí a BladeRunner 2049 nebo volné pokračování kultovního filmu Dannyho Boylea T2 Trainspotting. Dále prý pořídili britský výpravný retro seriál Hotel Portofino, nový německý thriller TheWinemaker či švédské drama Cryptid určené pro iVysílání.

Ve výběru z Cannes nechybí ani dokumentární snímky. Diváci uvidí například dokument o životě Whitney Houston, Patti Smith nebo VolodymyraZelenského. Dále se na obrazovky dostane dokument Deset chyb, které potopily Titanic nebo Černobyl – nové svědectví. Nebudou chybět ani cestopisné dokumenty a přírodopisné pořady.

Na své si přijdou také děti. Česká televize pro svou stanici Déčko vybrala pořady 100 věcí, které byste měli udělat před střední, KungFu Panda, Tučňáci z Madagaskaru, Stateční zajíčci, Art Ninja a nová řada edukačního seriálu Operace Jau.

Aktuálně v tv světě
Příznivci operního dramatického umění se mohou těšit na záznam představení opery Aida ze Salcburského festivalu. ..
27.11.2022
Petr Jákl je bývalý reprezentant v judu a také český producent, režisér, kaskadér a příležitostný herec. Aktuálně ..
24.11.2022
Herec Eddie Murphy je známý především díky svým poměrně střeleným komediálním rolím, jimiž si získal celosvětovou ..
20.11.2022
Voda je základem pro život na zemi. Jejím zdrojem jsou na planetě také řeky. K těm největším patří Brahmaputra, o ..
15.11.2022
Televizní stanice Nova Cinema pravidelně do svého vysílání zařazuje i snímky s hororovou tématikou. Patří mezi ně film ..
13.11.2022
ČT2 se zaměřuje na přemýšlivého diváka, který se nespokojí se sledováním nekonečných televizních seriálů a ..
10.11.2022
Téma letadel a létání je vděčným námětem pro filmové zpracování napínavého příběhu. Dá se toho vytěžit ..
06.11.2022
Na sobotní večer připravila televizní stanice Nova Cinema lahůdku pro milovníků filmů s válečnou tématikou. Snímek ..
03.11.2022
V životě často o osudu rozhodují okamžiky. Platí to i pro George Elsera, jehož statečný čin se stal námětem ..
31.10.2022
Ačkoliv je televize Prima Love zaměřená především na filmy s romantickou tématikou, nic jí nebrání v tom, aby do ..
30.10.2022