ČT sport ožije fotbalem. Získala práva na vysílání nejvyšší české ligy

Během posledních pár měsíců si fanoušci fotbalových zápasů museli zvyknout na nucenou abstinenci. Dnes se již i fotbalové ligy vrací k životu a postupně se nejvyšší evropské soutěže dohrávají. Úspěch může slavit také Česká televize, která od O2 TV získala vysílací práva pro sezonu 2020/21 na páteční volbu ze zápasů nejvyšší české fotbalové ligy i práva na společné vysílání přímého přenosu finále Ligy mistrů UEFA a Superpoháru UEFA.

Sestřihy zajímavých momentů i přímé přenosy

K tomu navíc ČT nabídne v úterý a středu sestřihy toho nejzajímavějšího, co se odehrálo na půdě Ligy mistrů za uplynulý týden. Páteční fotbalové vysílání doplní také pořady Fotbal extra, Dohráno a Dohráno plus.Pokud si zapnete ČT sport, můžete se těšit i na výběr zápasů z druhé nejvyšší fotbalové soutěže Fortuna Národní ligy a přímé přenosy z pohárové soutěže MOL cup, kde české kluby bojují o přímý postup do 3. předkola Evropské ligy UEFA a českého Superpoháru. Nebude samozřejmě chybět také oblíbený formát Můj fotbal živě, který nabízí přímé přenosy z regionálních soutěží.

Fotbalu málo nebude

ČT se navíc neraduje jen z nově nabitých práv, ale také má až do roku
2022 zajištěna práva na kvalifikační zápasy české fotbalové reprezentace a na zápasy Evropské ligy s právem první volby do roku 2021. K tomu všemu drží také práva na mistrovství světa v Kataru v roce 2022 a k tomu zápasy v soutěži Liga národů UEFA, z níž nabídne všechna utkání v přímém přenosu. V nabídce vysílání nebude chybět ani odložené EURO 2021. Z ČT sport se tedy opět stává sportovní kanál se vším všudy, což jistě diváci ocení. A je jisté, že právě tyto pořady budou kanálu zvyšovat sledovanost podobně jako oblíbené hokejové zápasy. Pro ČT jsou to rozhodně dobré zprávy – a koneckonců i pro diváky, pro které konečně nebude sledování fotbalu tak komplikované.

Aktuálně v tv světě
Česká televize vystupuje i na podporu kulturní sféry. V souvislosti s pandemickou krizí, která v České republice trvá ..
06.06.2021
Slovenská televize JOJ nechce zůstat v zadních liniích pokroku a hodlá spustit vlastní sportovní kanál; mimoto bude ..
30.05.2021
Mistrovství světa v ledním hokeji se příznivě odráží na sledovanosti. Z dat uvedených za poslední dva dny od ..
28.05.2021
Rozhodně by nebylo správné zcela opominout fakt, že Česká televize nezanedbává vedle svého podílu na fikční a ..
23.05.2021
Paleta českých televizních kanálů se rozšíří o dalšího člena, tentokrát se jedná o programového nováčka v rámci ..
21.05.2021
O velké překvapení se zřejmě jednat nebude, pokud se seznámíme se sdělením kanálu ČT Sport. Ten, stejně jako už ..
16.05.2021
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021