ČT točí seriál podle sitcomu Raymonda má každý rád

Z více než dvou stovek dílů se stane pouhých dvanáct. Takový je plán veřejnoprávní České televize, která se rozhodla adaptovat oblíbený americký sitcom Raymonda má každý rád a vytvořit z něho ryze český seriál o konečném počtu dílů.

Tenhle seriál se stal v Americe hitem. A nejen tam. Příběh o sportovním novináři Raymondu Baronovi, který musí řešit nejen svůj pracovní a osobní život, ale ještě i těžkosti plynoucí ze sousedství s vlastními rodiči, bavil miliony diváků. A úspěch daleko přesáhl hranice kontinentu – seriál odvysílala celá řada zemí světa a mnoho z nich si ho upravilo podle svého – mezi jinými se adaptace objevily v Polsku, Rusku či Izraeli. A nyní se do téhož pouští Česká televize.

Příští podzim

Jak se zdá, počeštělá verze Raymonda má každý rád by se měla stát jedním z taháků příštího podzimu – právě tehdy se totiž ve vysílání má obejvit. Nyní se na dvanáctidílné sérii pilně pracuje a ČT doufá, že vše vyjde podle plánů. Autorská práva získala nedávno od Sony Pictures Television a tvorbu seriálu svěřila producentovi Janu Šternovi. A nepůjde o žádný nezajímavý brak, v seriálu by se měla objevit herecká esa jako Saša Rašilov, Pavel Zedníček, Eva Holubová, David Novotný či Jitka Schneiderová. A už ti zaručují, že by mělo jít o zábavu pro celou rodinu, u které by se neměl nikdo nudit.

Obavy diváků

Zatímco v ČT tento projekt budí nadšení, mnoho diváků ho již nyní očekává s napětím a nejistotou. Kdo zná a zamiloval si původní americký sitcom, oprávněně se obává, aby adaptací neztratil své kouzlo. Už takhle je jasné, že předěláním do pouhých několika dílů půjde o v podstatě úplně jiný příběh, který nedokáže postihnout všechny peripetie Raymonda Barona. Ale neznamená to ještě, že by muselo jít o špatný nápad. Třeba producenti mile překvapí – jen bude nutné oprostit se od děje sitcomu a dát šanci tomuhle projektu.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018