ČT v DVB-T2 už v dubnu

Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná o rozjetý projekt, který nelze zastavit. DVB-T2 se neustále rozšiřuje a velikost pokrytí už vypadá opravdu velmi sympaticky. Kdo chce daný vysílací standard vyzkoušet, tomu už je k dispozici takzvaná přechodová síť. Ta však zatím nenabídne všechny televize. Jejich počet se ale neustále zvyšuje. Dalším přírůstkem budou veřejnoprávní kanály.

Česká televize plánuje start už v dubnu

Zatímco některé televize vstoupily do přechodové sítě DVB-T2 už na samotném začátku, Česká televize vyčkávala. A to hlavně z toho důvodu, aby mohla být dostupná skutečně většině lidí. Zde je třeba podotknout, že zákonné minimum je 95 procent populace. A i to proto můžeme vidět jako jeden z hlavních důvodů.

Nyní však dochází k tomu, že ČT uveřejnila, že se do přechodové sítě DVB-T2 nejenom chystá, ale že je také stanovený konkrétní termín, kdy se zde objeví. Tento je spojený již s dubnem tohoto roku.

Hned 20 vysílačů

Konkrétná dubnový termín sice není znám, ale rozhodně by nemělo docházet k tomu, že se plánované spuštění přesune do dalšího měsíce. Už jenom proto, že je to akce, která je celkem dobře připravovaná. Je to dáno tím, že se spustí hned 20 vysílačů, ze kterých bude Česká televize v rámci DVB-T2 vysílat. V průběhu následujících měsíců má dojít k tomu, že se signál rozšíří ještě do dalších šesti lokalit. Vlivem toho celkové pokrytí stoupne na hodnotu 99,6 procenta.

Všechny kanály

Nebude se jednat jenom o klasický domácí kanál České televize. Tedy ČT 1. Je samozřejmé, že ke spuštění v DVB-T2 dojde u všech aktuálních kanálů. Bude to tedy i ČT 2, stejně jako další dvojice kanálů. A t o jak kanál zpravodajský, tak i kanál sportovní. Takto by to následně mělo zůstat až do roku 2021, kdy je v plánu zrušení současného standardu DVB-T.

Aktuálně v tv světě
V době, když TV Barrandow začínala, měla jenom jeden jediný kanál. A ten se soustředil primárně na pořady a na zábavu ..
17.06.2018
Je to právě mladý divák, ve kterém vidí mnoho současných televizních kanálů jasnou budoucnost. Pokud se máme podívat ..
12.06.2018
Kriminálek je na obrazovkách České televize celkem velké množství. Některé jsou nové, jiné se reprízují, další se ..
10.06.2018
Česko Slovensko má talent je soutěž, která je založena na známém zahraničním formátu a která měla úspěch i u nás. ..
05.06.2018
Pravidelná konference s názvem Digimedia je poměrně očekávanou událostí ani ne tak pro klasické televizní diváky, ale ..
03.06.2018
Česká televize ví, co má nabídnout, aby si dokázala získat zájem diváků. Jsou to především kriminálky. Není to zase ..
30.05.2018
Událost, o které se celkem dlouho mluví a o které vás také pravidelně informujeme. Jedná se o přechod na DVB-T2, který ..
25.05.2018
Je to za námi. Máme na mysli letošní MS v hokeji, kde se našim hokejistům zase až tak úplně nedařilo. My se však na ..
23.05.2018
Když se podíváme na u nás nejznámějšího poskytovatele kabelové televize, je to společnost UPC. Kromě toho, že nabízí ..
20.05.2018
Je pravdou, že když se podíváme na seriálovou tvorbu tuzemských televizí, tak řada z jejich počinů je založena spíše ..
16.05.2018