ČT v DVB-T2 už v dubnu

Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná o rozjetý projekt, který nelze zastavit. DVB-T2 se neustále rozšiřuje a velikost pokrytí už vypadá opravdu velmi sympaticky. Kdo chce daný vysílací standard vyzkoušet, tomu už je k dispozici takzvaná přechodová síť. Ta však zatím nenabídne všechny televize. Jejich počet se ale neustále zvyšuje. Dalším přírůstkem budou veřejnoprávní kanály.

Česká televize plánuje start už v dubnu

Zatímco některé televize vstoupily do přechodové sítě DVB-T2 už na samotném začátku, Česká televize vyčkávala. A to hlavně z toho důvodu, aby mohla být dostupná skutečně většině lidí. Zde je třeba podotknout, že zákonné minimum je 95 procent populace. A i to proto můžeme vidět jako jeden z hlavních důvodů.

Nyní však dochází k tomu, že ČT uveřejnila, že se do přechodové sítě DVB-T2 nejenom chystá, ale že je také stanovený konkrétní termín, kdy se zde objeví. Tento je spojený již s dubnem tohoto roku.

Hned 20 vysílačů

Konkrétná dubnový termín sice není znám, ale rozhodně by nemělo docházet k tomu, že se plánované spuštění přesune do dalšího měsíce. Už jenom proto, že je to akce, která je celkem dobře připravovaná. Je to dáno tím, že se spustí hned 20 vysílačů, ze kterých bude Česká televize v rámci DVB-T2 vysílat. V průběhu následujících měsíců má dojít k tomu, že se signál rozšíří ještě do dalších šesti lokalit. Vlivem toho celkové pokrytí stoupne na hodnotu 99,6 procenta.

Všechny kanály

Nebude se jednat jenom o klasický domácí kanál České televize. Tedy ČT 1. Je samozřejmé, že ke spuštění v DVB-T2 dojde u všech aktuálních kanálů. Bude to tedy i ČT 2, stejně jako další dvojice kanálů. A t o jak kanál zpravodajský, tak i kanál sportovní. Takto by to následně mělo zůstat až do roku 2021, kdy je v plánu zrušení současného standardu DVB-T.

Aktuálně v tv světě
Několik informací o plánovaném kanálu Prima Krimi jste už od nás získali. Jednalo se spíše o kusé informace, nebo ..
16.03.2018
Říkáte si někdy, že u televize trávíte stále více času? Potom vás možná bude zajímat to, jak si stojíte ..
14.03.2018
Dva a půl roku. To je doba, kdy se na TV Prima vysílal seriál Ohnivý kuře. Seriál začínal s poměrně zajímavou ambicí ..
11.03.2018
Televizní skupina Prima se bude rozšiřovat. O tom jsme vás už samozřejmě informovali v minulosti, a to na základě ..
08.03.2018
Seriály, které se ohlížejí do minulosti, jsou podobně jako detektivní příběhy velmi populární. Je jasné, že, když ..
04.03.2018
Když se podíváme na sledovanosti zpravodajských relací, tak obecně patří k tomu, co přitáhne nejvíce diváků. Je ..
02.03.2018
Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná ..
25.02.2018
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018