ČT v DVB-T2 už v dubnu

Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná o rozjetý projekt, který nelze zastavit. DVB-T2 se neustále rozšiřuje a velikost pokrytí už vypadá opravdu velmi sympaticky. Kdo chce daný vysílací standard vyzkoušet, tomu už je k dispozici takzvaná přechodová síť. Ta však zatím nenabídne všechny televize. Jejich počet se ale neustále zvyšuje. Dalším přírůstkem budou veřejnoprávní kanály.

Česká televize plánuje start už v dubnu

Zatímco některé televize vstoupily do přechodové sítě DVB-T2 už na samotném začátku, Česká televize vyčkávala. A to hlavně z toho důvodu, aby mohla být dostupná skutečně většině lidí. Zde je třeba podotknout, že zákonné minimum je 95 procent populace. A i to proto můžeme vidět jako jeden z hlavních důvodů.

Nyní však dochází k tomu, že ČT uveřejnila, že se do přechodové sítě DVB-T2 nejenom chystá, ale že je také stanovený konkrétní termín, kdy se zde objeví. Tento je spojený již s dubnem tohoto roku.

Hned 20 vysílačů

Konkrétná dubnový termín sice není znám, ale rozhodně by nemělo docházet k tomu, že se plánované spuštění přesune do dalšího měsíce. Už jenom proto, že je to akce, která je celkem dobře připravovaná. Je to dáno tím, že se spustí hned 20 vysílačů, ze kterých bude Česká televize v rámci DVB-T2 vysílat. V průběhu následujících měsíců má dojít k tomu, že se signál rozšíří ještě do dalších šesti lokalit. Vlivem toho celkové pokrytí stoupne na hodnotu 99,6 procenta.

Všechny kanály

Nebude se jednat jenom o klasický domácí kanál České televize. Tedy ČT 1. Je samozřejmé, že ke spuštění v DVB-T2 dojde u všech aktuálních kanálů. Bude to tedy i ČT 2, stejně jako další dvojice kanálů. A t o jak kanál zpravodajský, tak i kanál sportovní. Takto by to následně mělo zůstat až do roku 2021, kdy je v plánu zrušení současného standardu DVB-T.

Aktuálně v tv světě
Óčko se nyní na televizních obrazovkách vyskytuje ve třech podobách. Stanice O nabízí svým divákům Óčko, Óčko Gold ..
16.12.2018
Na jaře 2019 se do vysílacího programu televize Nova vrací divácky oblíbená soutěž MasterChef Česko. Po dvouleté odmlce ..
13.12.2018
Už v první polovině listopadu se dostala mezi veřejnost informace o plánovaném spojení tří úspěšných magazínů o ..
09.12.2018
Česká televize připravuje nový komediální seriál s detektivní zápletkou Tři poldové a nemluvně. V hlavní roli ..
05.12.2018
Vypadalo to, že Televize Seznam bude v rámci všech kanálů spíše tím, který bude hlavně do počtu a který bude ..
02.12.2018
Již jsme vás informovali o tom, co na Vánoce chystá TV Prima, stejně jako jsme vás informovali také o tom, co má ..
28.11.2018
Pokud se podíváme na to, co si pro své diváky připravila Česká televize, je třeba říci, že ta chce zaujmout ..
26.11.2018
Už se to nezadržitelně blíží. Máme na mysli vánoční čas. A to jak ve spojení s tím, že všichni začneme nasávat ..
23.11.2018
Pokud sledujete televizi pravidelně, potom jistě víte, že jsou období, kdy je reklamy více, a potom jsou zase období, kdy ..
17.11.2018
Pokud vám název seriálů Temný Kraj něco říká, tak rozhodně tušíte správně. Jedná se o seriál, jehož první řada ..
14.11.2018