ČT v DVB-T2 už v dubnu

Ať už jste zastánci technologie DVB-T2, nebo patříte na opačnou stranu, tedy mezi odpůrce, je třeba říci, že se jedná o rozjetý projekt, který nelze zastavit. DVB-T2 se neustále rozšiřuje a velikost pokrytí už vypadá opravdu velmi sympaticky. Kdo chce daný vysílací standard vyzkoušet, tomu už je k dispozici takzvaná přechodová síť. Ta však zatím nenabídne všechny televize. Jejich počet se ale neustále zvyšuje. Dalším přírůstkem budou veřejnoprávní kanály.

Česká televize plánuje start už v dubnu

Zatímco některé televize vstoupily do přechodové sítě DVB-T2 už na samotném začátku, Česká televize vyčkávala. A to hlavně z toho důvodu, aby mohla být dostupná skutečně většině lidí. Zde je třeba podotknout, že zákonné minimum je 95 procent populace. A i to proto můžeme vidět jako jeden z hlavních důvodů.

Nyní však dochází k tomu, že ČT uveřejnila, že se do přechodové sítě DVB-T2 nejenom chystá, ale že je také stanovený konkrétní termín, kdy se zde objeví. Tento je spojený již s dubnem tohoto roku.

Hned 20 vysílačů

Konkrétná dubnový termín sice není znám, ale rozhodně by nemělo docházet k tomu, že se plánované spuštění přesune do dalšího měsíce. Už jenom proto, že je to akce, která je celkem dobře připravovaná. Je to dáno tím, že se spustí hned 20 vysílačů, ze kterých bude Česká televize v rámci DVB-T2 vysílat. V průběhu následujících měsíců má dojít k tomu, že se signál rozšíří ještě do dalších šesti lokalit. Vlivem toho celkové pokrytí stoupne na hodnotu 99,6 procenta.

Všechny kanály

Nebude se jednat jenom o klasický domácí kanál České televize. Tedy ČT 1. Je samozřejmé, že ke spuštění v DVB-T2 dojde u všech aktuálních kanálů. Bude to tedy i ČT 2, stejně jako další dvojice kanálů. A t o jak kanál zpravodajský, tak i kanál sportovní. Takto by to následně mělo zůstat až do roku 2021, kdy je v plánu zrušení současného standardu DVB-T.

Aktuálně v tv světě
Novinky, které po letní pauze přinášejí televize do svého vysílání, jsou ve většině případů spojeny s tím, že ..
18.09.2018
Před nástupem prázdnin jsme psali o tom, že TV Prima lehce mění skladbu své zpravodajské relace. A to v tom směru, že ..
16.09.2018
Zdálo se, že všechny novinky a všechna lákadla spojená s podzimní programovou skladbou jsou již venku. Jak se ale ..
09.09.2018
I když léto nepatří mezi období, které by bylo řazeno s ohledem na sledovanost k nejdůležitějším, snaží se ..
06.09.2018
Pojem Československá filmová společnost nemusí každému hned něco říkat. Je to jednoduše proto, že se jedná o ..
02.09.2018
Česká televize chystá na podzimní období hned několik taháků a lákadel. Pokud se máme podívat na to hlavní, bude to ..
30.08.2018
Během informací o novinkách pro podzimní vysílání jsme vás mimo jiné informovali o tom, že končí poměrně populární ..
24.08.2018
Přechod na DVB-T2 má řadu pozitiv, stejně jako nelze opomenout také možná negativa. Ta jsou spojena nejenom s nutností ..
23.08.2018
TV Prima je v současném pořadí komerčních televizí jasnou a stabilní dvojkou. Před ní je TV Nova a za ní je ..
19.08.2018
Podzimní vysílání se nezadržíte blíží. Už v době prázdnin jsme vás pravidelně informovali o tom, co se na které ..
16.08.2018