ČT získala Sherlocka i Děsivé dějiny

Veřejnoprávní Česká televize pro své diváky chystá další řadu novinek – nejedná se ale o původní českou tvorbu, nýbrž o oblíbené a slavné zahraniční filmy a seriály. Ty pro své vysílání získala na prestižním veletrhu v Cannes.

Na mezinárodní televizní veletrh Mipcom se každoročně vydávají zástupci desítek, ba možná i stovek televizních stanic z celého světa. Vzájemně si představují své žhavé novinky, nabízejí je zahraničním kolegům k vysílání a sami pátrají po tom, co by mohlo zaujmout právě jejich diváky. A tak se letos nevrací s prázdnou ani Česká televize.

Medvídek Pú i napětí

Zástupci veřejnoprávní televize již ohlásili, že se jim podařilo získat vysílací práva na v zahraničí oblíbený seriál Sherlock, takže se tuzemští diváci brzy dočkají nové série. To ale není vše. Na obrazovkách se v blízké době objeví i pokračování seriálů Pan Selfridge a Gomorrah. Seriáloví fandové také jistě ocení i Emmy oceněný seriál Black Mirror, který se ČT také podařilo získat. A milovníky Hvězdných válek nejspíš nadchne jejich variace v podobě animovaného seriálu Star Wars Povstalci. Na své si ovšem přijdou i ti nejmenší. Právě pro ty se budou vysílat nové příběhy o medvídkovi Pú. A pokud je baví dějiny podané zábavnou formou, bude pro ně připraven seriál BBC nazvaný Děsivé dějiny.

Uspěla Micimutr

Takový veletrh ale není jen o tom, že televize něco získávají, ale snaží se dál do světa poslat i svou vlastní tvorbu. ČT tentokrát slavila úspěch s pohádkou Micimutr, o kterou projevili zájem Japonci. Zahraniční producenti a ředitelé televizí také prý měli nadměrný zájem o dětskou tvorbu, která se objevuje na obrazovkách České televize – stanici se tak podařilo udat například seriál Méďové na cestách či Filharmoniky na ulici. Budou se vysílat nejen v našich sousedních státech, ale dostanou se takto i do skandinávských zemí nebo až za Atlantský oceán.

Aktuálně v tv světě
Když se mluví o sportu, tak si většina lidí představí sporty klasické. U nás je to hlavně fotbal, hokej, tenis, stejně ..
21.02.2018
Jak jsme vás již informovali, Česká televize chystá do svého vysílání zajímavou novinku, která ponese název Inspektor ..
18.02.2018
Jedním z pořadů na TV Barrandov jsou i Aféry. Je poměrně známý, a to mimo jiné proto, že je vysílán hned čtyřikrát ..
16.02.2018
Takzvaná koprodukční tvorba není v dnešní době nic výjimečného. O co se vlastně jedná? Jde o cestu, při které ..
11.02.2018
TV Nova je u nás stále jasnou komerční jedničkou. Aby tomu tak bylo, rozhodně nesmí usnout na vavřínech. I proto ..
09.02.2018
Už se to nezadržitelně blíží. A co konkrétně? Samozřejmě známý sportovní svátek, kterým jsou olympijské hry. Je ..
04.02.2018
Pokud patříte do poměrně početné skupiny milovníků fotbalu, potom víte, že na volně šiřitelných, tedy bezplatných ..
30.01.2018
Už se to pomalu ale jistě blíží. Co? Onen termín přechodu, kdy se již nebude využívat současná pozemní digitální ..
26.01.2018
TV Prima má zaregistrováno několik obchodních známek, které se týkají jednotlivých pořadů. To není v rámci televizí ..
25.01.2018
I když je zde stále ještě zimné období, během kterého běží na televizních obrazovkách několik různorodých novinek, ..
21.01.2018