ČT získala vysílací práva na biatlonové závody až do roku 2026

Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé rodiny a stal se podobně oblíbeným jako třeba hokejové zápasy české reprezentace. I proto Česká televize usilovala o získání vysílacích práv i na budoucí závody, což se jí nakonec podařilo. Má je jisté na další čtyři sezóny biatlonových závodů.

Role českého biatlonu sílí

V součtu se stávajícími, platnými do roku 2022, tak nyní vlastní práva do roku 2026, s opcí až do roku 2030. Pro ČT je to rozhodně úspěch, který stojí za zmínku – každoročně totiž odvysílá až 120 hodin premiérového živého vysílání biatlonových závodů. Snahou ČT je to, aby diváci mohli biatlonové závody sledovat ve volném televizním šíření. Uzavření smlouvy s majiteli vysílacích práv předcházelo náročné čtyřměsíční vyjednávání, které ale nakonec přineslo své ovoce. Je to navíc vůbec poprvé, co se zástupci ČTna jednání osobně podíleli. „Dosud se vyjednávání účastnily pouze velké biatlonové velmoci, jakými jsou Norsko a Německo. Naše přizvání svědčí o silné pozici České televize jako výrobce televizního signálu i respektovaného vysílatele. A samozřejmě je to významný počin na poli sportovní diplomacie,“ dodal generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Unikátní sportovní zážitek
Nově získaná práva platí pro vysílání přenosů z biatlonových světových pohárů, mistrovství světa, mistrovství Evropy a dalších soutěží pod hlavičkou Mezinárodního biatlonového svazu. Všechny tyto závody mají být vysílány živě a v maximální kvalitě, která diváků umožní prožít plnohodnotný sportovní zážitek.
Dosud nejsledovanějším biatlonovým přenosem na obrazovkách ČT sport byl sprint žen na olympiádě v Pchjongčchangu v roce 2018. V tomto závodě česká reprezentantka Veronika Vítková získala bronz a její úspěch vidělo 1,24 milionu diváků starších patnácti let a 81 tisíc dětí ve věku 4–14 let.

Aktuálně v tv světě
Televizní produkci současná krize také velmi zasáhla a ovlivnila skladbu vysílání i plánované projekty. V současnosti ..
02.04.2020
Ani Česká televize se změně programu nevyhne. Nouzová opatření už trvají příliš dlouho na to, aby si televize mohly ..
29.03.2020
Společně s tím, jak se prodlužují vládní opatření, tak se také mění programy televizních stanic. Ani ty nečekaly, ..
26.03.2020
Epidemie koronaviru zdaleka nezasáhla jen obchodníky a zaměstnance, vliv má na celou řadu dalších oblastí, a to včetně ..
22.03.2020
Aktuální situace doléhá úplně na všechny, a to včetně televizních stanic. Zatímco doposud diváci většinou žádnou ..
21.03.2020
S jarem přichází změny i na vedoucím pozicích regionálních studií České televize. Resp. změna to bude vlastně jen ..
15.03.2020
Možná jste zaznamenali, že se 7. března odehrálo slavnostní předávání cen Český lev, které každoročně oceňují ..
12.03.2020
Talentové reality show byly dlouhodobě sázkou na jistotu. Lidé prostě rádi sledují výkony nadaných lidí, ale i těch, ..
09.03.2020
Únor byl bezpochyby teplotně nadprůměrný, ale jak to bylo se sledovaností největších českých televizních stanic? ..
06.03.2020
Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé ..
01.03.2020