ČT získala vysílací práva na biatlonové závody až do roku 2026

Česko se v posledních letech stalo baštou biatlonu. Úspěchy českých sportovců způsobily, že biatlon sledují celé rodiny a stal se podobně oblíbeným jako třeba hokejové zápasy české reprezentace. I proto Česká televize usilovala o získání vysílacích práv i na budoucí závody, což se jí nakonec podařilo. Má je jisté na další čtyři sezóny biatlonových závodů.

Role českého biatlonu sílí

V součtu se stávajícími, platnými do roku 2022, tak nyní vlastní práva do roku 2026, s opcí až do roku 2030. Pro ČT je to rozhodně úspěch, který stojí za zmínku – každoročně totiž odvysílá až 120 hodin premiérového živého vysílání biatlonových závodů. Snahou ČT je to, aby diváci mohli biatlonové závody sledovat ve volném televizním šíření. Uzavření smlouvy s majiteli vysílacích práv předcházelo náročné čtyřměsíční vyjednávání, které ale nakonec přineslo své ovoce. Je to navíc vůbec poprvé, co se zástupci ČTna jednání osobně podíleli. „Dosud se vyjednávání účastnily pouze velké biatlonové velmoci, jakými jsou Norsko a Německo. Naše přizvání svědčí o silné pozici České televize jako výrobce televizního signálu i respektovaného vysílatele. A samozřejmě je to významný počin na poli sportovní diplomacie,“ dodal generální ředitel ČT Petr Dvořák.

Unikátní sportovní zážitek
Nově získaná práva platí pro vysílání přenosů z biatlonových světových pohárů, mistrovství světa, mistrovství Evropy a dalších soutěží pod hlavičkou Mezinárodního biatlonového svazu. Všechny tyto závody mají být vysílány živě a v maximální kvalitě, která diváků umožní prožít plnohodnotný sportovní zážitek.
Dosud nejsledovanějším biatlonovým přenosem na obrazovkách ČT sport byl sprint žen na olympiádě v Pchjongčchangu v roce 2018. V tomto závodě česká reprezentantka Veronika Vítková získala bronz a její úspěch vidělo 1,24 milionu diváků starších patnácti let a 81 tisíc dětí ve věku 4–14 let.

Aktuálně v tv světě
I pro média nastaly vlivem pandemie těžké časy. Sice diváci trávili u televize průměrně více času, ale zmenšily se ..
04.07.2020
Není to tak dávno, co jsme hlásili návrat pořadu Show Jana Krause v premiérových dílech. Po koronavirové přestávce se ..
02.07.2020
Většina televizí již obnovila natáčení svých původních seriálů a k životu se probouzí i další projekty, které ..
28.06.2020
Nekonečný seriál Ulice se opět vrací do zajetých kolejí. Po dlouhé pauze způsobené pandemií koronaviru se štáb opět ..
25.06.2020
Léto u televize asi není něco, co bychom chtěli vyloženě plánovat. Nicméně pokud zrovna nemáte kam vyrazit, nebo vám to ..
19.06.2020
Léto už klepe na dveře a spolu s ním se mění i televizní nabídka. Již tradičně televizní stanice uzpůsobují svůj ..
18.06.2020
Přechod na nový standard vysílání DVB-T2 byl avizován dlouho dopředu, ale pandemie koronaviru jej docela výrazně ..
14.06.2020
Televizní stanice se již připravují na letní sezónu.Ta je již tradičně odlehčená, většinou se nevysílají ..
10.06.2020
Češi jsou národ chatařů, to je určitě něco, na čem se všichni shodneme. A právě na této české „libůstce“ chce ..
07.06.2020
Také se vám zdá, že letošní řada Master Chefa je nekonečná? A to ještě ani nevíte, že na prázdniny sice bude chvíli ..
05.06.2020