ČT1 představí detektivní seriál naruby

Na detektivní žánr znovu sází Česká televize. Připravuje se další z řady seriálových kriminálek, to nová se zrodí pod taktovkou zkušeného režiséra Jana Hřebejka, který má už v této oblasti na svém kontě několik projektů.

Bez humoru to nejde

Detektivové od Nejsvětější Trojice, ale také Rédl, to jsou úspěšné detektivní seriály z dílny režiséra Jana Hřebejka. Nyní se znova pustil do kriminálních vod. Na rozdíl od minulých projektů, tentokrát ale v jeho novém seriálu nebude chybět humor.  Námět seriálu je dílem investigativce Janka Kroupy. Hřebejk tak podle něj bude točit šestidílnou sérii nazvanou Boží mlýny. V titulních rolích příběhů se představí herečka Eliška Křenková, dále herci Vincent Navrátil, Martin Myšička a také Robert Nebřenský. Premiéra prvního dílu seriálu proběhne 11. dubna 2021, a to od 20:10 hodin na ČT1.

Trojice mstitelů

O svém novém projektu hovoří přímo režisér Jan Hřebejk: „Zločin se stane na začátku – divák ví, k čemu došlo, ví, kdo je pachatel, ještě před úvodními titulky. Zároveň se ale také dozví, že ten člověk není potrestaný a spravedlnost je na něj krátká. A ústřední trojice představuje svým způsobem mstitele.“ Velmi atraktivním prvkem v seriálové novince je skutečnost, že vychází z kauz, které se opravdu u nás staly a novinář Janek Kroupa se jimi zabýval. Pochopitelně ale nejde o zcela věrnou rekonstrukci nějakých případů. Jedná se jenom o volnou inspiraci skutečností, protože Kroupa postavy i jejich příběhy a zločiny různě proměňoval. Nejde proto o realitu, ale příběhy jsou zajímavé.

Obrácená hra na kočku a myš

Popisovaný prvek je podle kreativní producentky Jiřiny Budíkové novinkou, jak oživit oblíbený žánr: „Diváci České televize mají detektivky rádi. Zároveň je však důležité, aby tvůrci hledali nové možnosti žánru a abychom nabízeli prostor pro inovování klasického krimi vyprávění. Místo obvyklé detektivky, kde jde o deduktivní hledání zločince, přinášejí Boží mlýny hru na kočku a myš v obráceném gardu.“ V prvním díle se jako mafián Matyáš Válek představí zpěvák skupiny Monkey Business Matěj Ruppert. Jeho společným dílem s muzikanty Matějem Kroupou a Ondřejem Pivcem se rovněž stala titulní píseň celého seriálu nazvaná Mlýny. Otextoval ji Dušan Vančura ze Spirituál Kvintetu.

Aktuálně v tv světě
Tento televizní kanál jistě není třeba představovat.. Na televizi se mladší generace již tolik nedívá a tímto tahem se ..
09.05.2021
Nová reality show na Primě slibuje něco, co ještě diváci na českých obrazovkách neviděli. Do luxusní vily se na čas ..
02.05.2021
Opatření proti koronaviru naštěstí nemají příliš silný vliv na televizní reklamu. Pokud jde o GRP během prvního ..
18.04.2021
Už nyní TV Nova annoncuje některé nové pořady, které by se měly objevit v jejím podzimním vysílacím schématu. Jde o ..
15.04.2021
Na detektivní žánr znovu sází Česká televize. Připravuje se další z řady seriálových kriminálek, to nová se zrodí ..
11.04.2021
Nemoc Covid-19 bohužel zasahuje i do vysílacích plánů. Poznali to i týmy televize Prima, které kvůli onemocnění museli ..
08.04.2021
V posledních týdnech se hodně hovořilo o tom, zda bude nadále pokračovat program ČT3, protože skončila roční lhůta, ..
01.04.2021
Na TV Nova se bude vysílat nová řada SuperStar, i když za trochu jiných podmínek. ČT1 nyní žije obměnou svojí ..
28.03.2021
Druhá řada Kukaček, nový program Karla Šípa, nové kriminálky, to vše připravuje Česká televize. Zároveň ..
24.03.2021
Jak probíhal covidový rok v televizích? Pandemie zasáhla televize jako jedno z mála odvětví pozitivně. ..
20.03.2021