ČT2 vysílá americký dobrodružný film Robin Hood: Král zbojníků

O Robinu Hoodovi bylo natočeno více snímků i televizních seriálů. Jeho postava je vděčným námětem a inspirovala i americké tvůrce. V roce 1991 vznikl dobrodružný film Robin Hood: Král zbojníků v Kevinem Costnerem v titulní roli.

Ušlechtilý lupič

Americkým filmařům se podařilo natočit film, jenž neztratil nic ze svého kouzla ani po více než třiceti letech od prvního uvedení do kin. Celý příběh anglického lidového hrdiny, který bohatým bral a chudým dával, zredukovali na tradiční schéma láska-nenávist-zrada-pomsta, což v tomto případě bohatě stačilo. A když se v hlavní roli objevil ve své době velmi populární lamač ženských srdcí Kevin Costner, co více si můžete přát?

Spoustě diváků jistě utkvěl v paměti také Alan Rickman v roli kouzelně ďábelského šerifa z Nottinghamu, který jde Robinovi po krku. Třešničkami na dortu jsou pak vedlejší role Sean Coneryho coby krále Richarda III. a Morgana Freemana coby Azima.

Film má vše, co má mít dobrodružný příběh

Snímek Robin Hood: Král zbojníků obsahuje vše, co si od dobrodružného filmu slibujete. Nechybí mu napětí, odvážní hrdinové i krásné ženy, perfektní výprava a skvělé akce, u nichž krev tuhne v žilách. Podmanivé kouzlo má i ústřední melodie Everything I Do, I Do It for You, kterou složil a nazpíval kanadský zpěvák Bryan Adams.

Zajímavosti o filmu Robin Hood: Král Zbojníků

Američtí filmaři si pečlivě vybírali exteriéry. Natáčelo se v Anglii a ve Francii, na zámku Tisbury a hradu Carcassonne. Většina písní, které si ústřední postavy ve filmu zpívají, skutečně vznikly ve středověku. Do role Robina Hooda se počítalo i s Melem Gibsonem, ale ten právě dokončoval snímek Hamlet.

Mariannu měla hrát původně Robin Wright, ale kvůli jejímu těhotenství ji nahradila Mary Elizabeth Mastrantonio. Sean Connery si účinkování ve snímku vydělal 250 tisíc amerických dolarů, které daroval na charitu.

Aktuálně v tv světě
Již 27. února vypukne na Voyo vysílání třetí řady nejdrsnější a nejnáročnější reality show. Diváci TV Nova si na ..
20.02.2024

Televizní stanice Prima si pro své diváky přichystala plynulý přechod z jednoho ..

18.02.2024
Jaro na České televizi bude skutečně plodné a pro diváky lákavé. Těšit se totiž můžeme například na komediálně ..
13.02.2024
V neděli 4. února 2024 oslavila stanice Nova již své 30. narozeniny. U té příležitosti se v Televizních novinách ..
10.02.2024
Tomáš a Tereza prožívají lovestory jako z filmu, jenomže potom dojde k jedné situaci, kterou si Tereza nenechá vysvětlit. ..
08.02.2024
Šestidílná minisérie Adama Sedláka Adikts pojednává o skupině studentů adiktologie, kteří se rozhodnou pro experiment, ..
04.02.2024
Přeneste se do dovolenkové a Čechy oblíbené destinace a společně s dvojicí detektivů se pusťte do vyšetřování ..
01.02.2024
Co když je žena natolik hodná obětavá, že se zasekne ve vztahu s někým, kdo s ní nemá vážné úmysly? To je případ ..
28.01.2024
V roce 2023 vyšel komediální seriál Dobré ráno, Brno! a diváci si jej nemohli vynachválit. Právě nadhled a nadsázka, s ..
25.01.2024
V roce 2021 měla v českých kinech premiéru romantická komedie Láska na špičkách. V hlavních rolích se objevila Vica ..
21.01.2024