Čtvrtá řada seriálu Policie Modrava na televizní stanici TV Nova

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava už svou čtvrtou řadou. Televizní diváci se tedy mohou těšit na další napínavé příběhy z prostředí Kašperských hor na Šumavě. Krásná příroda nepochybně přispěla k pozitivnímu přijetí seriálu, který byl v roce 2016 nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál.

Co jste o seriálu nevěděli

Režisérem seriálu je režisér a scénárista Jaroslav Soukup, jenž na něm začal pracovat již v roce 2007. První řada čítala 15 dílů, další řady pak už mají jen 8 dílů. Čtvrtá řada se natáčela od začátku června do konce října 2021 a svou premiéru má letos na podzim na TV Nova.

Víte, že předobrazem několika seriálových postav se stali skuteční obyvatelé Šumavy? Jedním z nich je například Emil Kintzl, což byl šumavský učitel a sportovec, jehož ztvárnil Ladislav Mrkvička. Emil Kintzl zemřel v březnu 2022 ve věku 88 let na následky těžkého úrazu, který utrpěl na sjezdovce v Kašperských horách. Na seriálu Policie Modrava se podílel svou pomocí při výběru vhodných lokalit pro natáčení.

Pro postavy prodavačky Katky Nováčkové (Taťjana Medvecká) a hotelové recepční Marie Bláhové (Dagmar Čárová) byly inspirací prodavačka z konzumu v obci Srní a dlouholetá recepční Hotelu Srní.

Hlavním tahounem seriálu je krásná příroda

V atraktivním prostředí kouzelné šumavské přírody se tedy rozehrají další příběhy hlavní hrdinky Jany Vinické, v podání herečky Soni Norisové, jež společně se svými kolegy Filipem Tomsou a Jaroslavem Satoranským vyšetřuje kriminální případy. Seriál nabízí snesitelné napětí, tajemství i příjemný humor, což je přesně to, co potřebuje divák, který si chce u televize odpočinout po celodenní práci. Šedesát šest minut uběhne stejně rychle jako bublající voda v potoce Modrava, když běží v korytě po kameních.

Aktuálně v tv světě
Jsou filmy, které si pustíte na nedělní odpoledne, když si chcete odpočinout od každodenního shonu. Český film ..
27.01.2023
Když se řekne režisér Zdeněk Podskalský st., je to záruka dobré zábavy. Na svém kontě má tento tvůrce řadu ..
19.01.2023
Televizní stanice Prima pravidelně zásobuje diváky reprízami seriálů natočený už dříve. Patří k nim i italská ..
17.01.2023
Televizní stanice ČT2 připravila na sobotní večer pro diváky lahůdku v podobě německo-rakouské minisérie Sisi z roku ..
15.01.2023
Filmy se životopisnou tématikou patří k oblíbeným pořadům. Režisér Joe Wright se rozhodl natočit snímek o období ..
11.01.2023
Televizní stanice Prima Zoom připravila pro své diváky dokumentární lahůdku USA v podobě osmidílného seriálu, v němž ..
08.01.2023

Spisovatel Vladimír Neff je autorem knižní předlohy ..

05.01.2023
Nový rok lze přivítat různě. S přáteli na horách, s rodinou doma nebo s partnerem v některé zajímavé destinaci. Pokud ..
01.01.2023
Diváci si už zvykli, že do svého vysílacího programu na poslední den v roce ČT1 zařazuje opakování klasické televizní ..
31.12.2022
Vánoce již klepou na dveře, takže by to možná chtělo raději se podívat na nějakou pěknou pohádku. Americký film Únos ..
24.12.2022