Čtvrtá řada seriálu Policie Modrava na televizní stanici TV Nova

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava už svou čtvrtou řadou. Televizní diváci se tedy mohou těšit na další napínavé příběhy z prostředí Kašperských hor na Šumavě. Krásná příroda nepochybně přispěla k pozitivnímu přijetí seriálu, který byl v roce 2016 nominován na Českého lva v kategorii Nejlepší dramatický televizní seriál.

Co jste o seriálu nevěděli

Režisérem seriálu je režisér a scénárista Jaroslav Soukup, jenž na něm začal pracovat již v roce 2007. První řada čítala 15 dílů, další řady pak už mají jen 8 dílů. Čtvrtá řada se natáčela od začátku června do konce října 2021 a svou premiéru má letos na podzim na TV Nova.

Víte, že předobrazem několika seriálových postav se stali skuteční obyvatelé Šumavy? Jedním z nich je například Emil Kintzl, což byl šumavský učitel a sportovec, jehož ztvárnil Ladislav Mrkvička. Emil Kintzl zemřel v březnu 2022 ve věku 88 let na následky těžkého úrazu, který utrpěl na sjezdovce v Kašperských horách. Na seriálu Policie Modrava se podílel svou pomocí při výběru vhodných lokalit pro natáčení.

Pro postavy prodavačky Katky Nováčkové (Taťjana Medvecká) a hotelové recepční Marie Bláhové (Dagmar Čárová) byly inspirací prodavačka z konzumu v obci Srní a dlouholetá recepční Hotelu Srní.

Hlavním tahounem seriálu je krásná příroda

V atraktivním prostředí kouzelné šumavské přírody se tedy rozehrají další příběhy hlavní hrdinky Jany Vinické, v podání herečky Soni Norisové, jež společně se svými kolegy Filipem Tomsou a Jaroslavem Satoranským vyšetřuje kriminální případy. Seriál nabízí snesitelné napětí, tajemství i příjemný humor, což je přesně to, co potřebuje divák, který si chce u televize odpočinout po celodenní práci. Šedesát šest minut uběhne stejně rychle jako bublající voda v potoce Modrava, když běží v korytě po kameních.

Aktuálně v tv světě
Ve filmu Ztratili jsme Stalina z roku 2017, který byl natočený v koprodukci Velké Británie, Francie a Belgie, se divák ..
25.09.2022
Televizní stanice Prima ZOOM začíná vysílat třídílný britský dokumentární seriál Vzestup nacistů, který diváky ..
21.09.2022

Do vysílání se vrací oblíbený kriminální seriál Policie Modrava ..

16.09.2022
Zajímavé pořady nabízí program na televizní stanici Prima ZOOM. Jedná se vesměs o dokument, které přinášejí ..
14.09.2022
Až si budete chtít odpočinout od shonu a starostí běžného dne, tak si nezapomeňte pustit televizní stanici JOJ Cinema, ..
12.09.2022
Televizní stanice Prima Love svůj program pořadu přizpůsobuje spíše ženskému publiku, které má rádo romantické filmy ..
11.09.2022
Televizní stanice Nova CINEMA uvede ve svém programu americký film z roku 2015 Rapeři z Comptonu. Zaujme především ..
04.09.2022
Internetová i tištěná média jsou plná informací ze života nejrůznějších celebrit, které se proslavily ve filmu nebo ..
31.08.2022
Detektivních příběhů není nikdy dost. Jsou oblíbené, protože přinášejí napětí i pobavení, což člověka dokáže ..
28.08.2022
Televizní stanice Prima Zoom se specializuje na dokumentární pořady z různých oblastí lidského života. Příznivci ..
24.08.2022