Déčko chystá skvělý podzimní program. Zahrnuje zábavu i vzdělávání

Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou nabídku dětského kanálu Déčko. Na podzim si totiž připravil zajímavé novinky nejen pro nejmenší diváky.

Pat a Mat v nových dílech

Mladší ročníky se mohou těšit například na ekologicky zaměřený seriál Rejpavá žížala, nové díly Pata a Mata nebo večerníček Honza a beránek podle Josefa Lady. Po prázdninové pauze se na obrazovky vrací i Agent v kapse nebo Pětka z garáže. A aby nebyla televize jen o zábavě, ale přinesla i trochu poučení a vzdělání, nebude chybět ani seznamování s klasickou hudbou v pořadu Hudební perličky Pavla Šporcla.

Ekologie hýbe i Déčkem

Déčko se také po celý školní rok plánuje věnovat zejména tématu ochrany životního prostředí. Je to téma, které hýbe celou společností, a programový tým dětského kanálu považuje za přínosné seznámit i malé děti s touto důležitou tematikou. Environmentální výchova totiž stále v řadě škol chybí, ale přitom je to oblast, se kterou se i nejmenší děti denně setkávají. Zábavnou formou ji tak Déčko představí i malým divákům.

Kanál Déčko ale nepůsobí jen na televizních obrazovkách. Jednotlivé pořady doplňuje interaktivním obsahem, hrami a aplikacemi také oblíbený webový portál Decko.cz. Právě na něm běží celoroční soutěž nazvaná Planeta je Prga, která se bude opět soustředit na téma ochrany a zachování životního prostředí.

UčíTelka bude zase učit

Vzdělávání se ale vrací od nového školního roku i v podobě pokračování UčíTelky, která se tolik osvědčila v době, kdy byly školy zcela uzavřené. V rozšířené verzi pokračuje i platforma ČT edu, kde mohou malí i velcí diváci najít zajímavý vzdělávací obsah, který rozšíří a upevní jejich znalosti a dovednosti získané ve školních lavicích. I přes prázdniny byl tento portál hojně navštěvovaný.

 

Aktuálně v tv světě
Podzim nás vítá za okny i na televizních obrazovkách. Na většině televizních kanálů bude podzimní nabídka sestávat ..
16.09.2020
S nástupem nového školního roku se situace vrací do starých kolejí také na televizních obrazovkách. Již od posledních ..
13.09.2020
Hodně se mluví o tom, co nabídnou hlavní televizní programy pro dospělé, ale bylo by škoda přehlédnout i zajímavou ..
10.09.2020
Televize Nova prozradila, jak se jí v loňském roce finančně dařilo. Z údajů vyplývá, že televizní skupina ..
06.09.2020
Pořad UčíTelka na České televizi nejednomu rodiči vytrhl během karantény trn z paty. A přestože jsme si mysleli, že se ..
03.09.2020
Během pandemie koronaviru došlo k nucenému odložení přechodu na DVB-T2. Byť situace stále není zrovna ideální, ..
30.08.2020
Podzimní televizní sezóna oficiálně startuje. Léto se rychle přehouplo a zejména komerční televize se opět pouští do ..
27.08.2020
Září se kvapem blíží a největší české televize již intenzivně pracují na spuštění podzimního vysílání. ..
23.08.2020
Letošní podzim bude na ČT 1 jiný než dřív. Podle doposud zveřejněných informací se zdá, že neuvidíme tolik ..
21.08.2020
Po prvním čtvrtroku vysílání CNN Prima News se nesjpíšzačíná rekapitulovat a vyhodnocovat, a to s sebou nese i nějaké ..
16.08.2020