Dejte sbohem roku 2023 společně s princem Mamánkem

Přestože je krásné mít pěkný vztah se svoji maminkou, ne vždy je to žádané. Například tehdy, kdy jste princ, je vám 39 let, většinu života pouze bloumáte po zámku a neženete se do ženění.

Děj pohádky

Princ Ludvík Otomar Karel XII. je typickým představitelem mamánka. Ke své mamince Ludmile má velmi vřelý vztah a bydlení na zámku je velmi pohodlné a na prince nejsou kladeny žádné nároky. Možná i proto je ustrašený a raději se drží máminých sukních. Jenomže jednoho dne se jeho svět otočí vzhůru nohama. Moudrý král Radomil se totiž rozhodne, že je načase, aby princátko poznalo, jaký je skutečný svět za hradbami paláce.

Princ se tak probudí v lese, na sobě má obyčejné šaty a doprovod mu dělá nekompromisní a drsný rytíř Hudroval. Tato dvojice se následně vydává poznávat svět a princ se tak vůbec poprvé naživo setkává s věcmi, o kterých do té doby četl pouze v knížkách. Nebudou samozřejmě chybět čarodějové, čarodějnice a dokonce ani paní Smrt.

Zajímavosti o pohádce

V hlavní roli prince Ludvíka Otomara Karla XII. se představil Jan Budař. Mimo jiné se Budař ujal také role scénáristy a režiséra.

Do role královny Ludmily chtěl Jan Budař obsadit Janu Nagyovou. Jenomže na ni nemohl sehnat kontakt. Kontaktovat se mu ji nakonec povedlo prostřednictvím Instagramu, kde napsal zprávu její dceři.

Král, kterého si zahrál Martin Huba, nosí na krku Řád draka. Tento řád skutečně existoval a byl založen již v roce 1409 Zikmundem Lucemburským. Členové řádu měli za úkol ochraňovat křesťanskou víru a těšili se celé řadě výsad. Po smrti Zikmunda ovšem celý řád upadl v zapomnění.

Role hrobaře byla napsána na tělo Milanovi Lasicovi. Ten ovšem roli odmítl. Stejně tak role Leonarda Hudrovala z Dětenic byla psána přímo pro Ondřeje Vetchého, který postavu skutečně ztvárnil.

Určitě vás nepřekvapí, že princ Ludvík je jedním z nejstarších českých pohádkových princů.
Jste zvědaví, jak to s princem Mamánkem dopadne? To můžete zjistit 30. 12. 2023 na ČT1.

Aktuálně v tv světě
Jsme si před spravedlností všichni rovni? A mohou být k odhalení vraha použity nelegální metody? Právě tyto otázky si ..
17.04.2024
Zajímalo by vás, jak probíhá výcvik prvotřídních špionů? Nahlédněte pod pokličku špičkové nevládní a supertajné ..
15.04.2024
Nedáte dopustit na charismatického francouzského herce Alaina Delona a rádi se podíváte na libovolný snímek, ve kterém si ..
09.04.2024
Máte rádi záhady, náboženskou symboliku, historii a Francii? Nenechte si ujít dobrodružnou výpravu s Robertem Langdonem a ..
07.04.2024

Do České republiky dorazila 2. dubna 2024 nová televizní stanice. Nese název Warner TV, ..

04.04.2024
Od doby, kdy se nechvalně proslulí manželé Stodolovi vydali na vražedné tažení, uplynulo již dvacet let. I po letech ale ..
31.03.2024

Když v roce 2018 skončilo vysílání pořadu Ano, šéfe!, málokdo čekal, že by se Zdeněk ..

27.03.2024

Těšíte se na to, až si v létě projdete křížem krážem Českou republiku a poznáte ..

24.03.2024
Pět obávaných lovců se opět vydává na lov. Máte-li rádi oblíbený vědomostní pořad Na lovu, nenechte si ujít ani ..
20.03.2024
Zajímá vás, jak to chodí v castingové agentuře? Televizní stanice Prima vám již brzy nabídne odpovědi na vše, co vás ..
17.03.2024