Dětský kanál Tuty TV už nevysílá. Položily jej finance

Dětská televizní stanice Tuty TV ukončila v úterý 12. března své vysílání. Za tímto krokem se skrývají především dlouhodobé ekonomické potíže. Tuty TV vydala na svých webových stránkách prohlášení, ve kterém management Tuty TV osvětlil důvody, které je k tomuto kroku vedly, a také poděkoval divákům za přízeň.

Úspěchy byly, ale nestačily

Tuty TV začala vysílit v červnu 2017 a od té doby vysílala nepřetržitě v rozmezí 5:30 až 22:00 hodin. Program byl cílen na dětské diváky a mladší mládež. Typický program tedy zahrnoval:

  • animované seriály
  • pohádky
  • vlastní lifestylové pořady pro mládež.

Televizní stanice dosáhla ve věkové skupině mezi 4 a 14 lety poměrně výrazné oblíbenosti a většina nezávislých marketingových médiích hodnotila počínání Tuty TV jako úspěšné. Bohužel, malá soukromá stanice nedokázala dlouhodobě konkurovat o mnoho větším žralokům na trhu.V oficiálním vyjádření je například zmíněna skutečnost, že náklady na trasování signálu jsou v současné době velmi vysoké a z pohledu malé společnosti vycházel neuspokojivě poměr cena/výkon. Navíc se také ukázalo, že nastupující systém DVB-T2 je pro malou soukromou televizi do budoucna finančně zcela nereálný.

Těžké časy pro menší stanice

Provozovatelem televizní stanice Tuty TV byla české společnost TutyBroadcasting, za kterou vystupoval Miroslav Maxa. Kdo je však skutečným majitelem, není známo. Česká televizní scéna přišla tedy o dalšího hráče na poli úzce zaměřených kanálů. Dětské pořady patří dlouhodobě k nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším, a to zvlášť v dopoledních hodinách, kdy je sledovanost televize celkově nejnižší. I malá stanice zaměřená na tuto cílovou skupinu tedy má možnost uspět, ale je zřejmé, že to není tak jednoduché, jak by se mohlo stát. Navíc konkurence nikdy nespí a vymýšlet stále nový kreativní program, který by malé diváky u televizních obrazovek udržel, je obtížné.

Aktuálně v tv světě
Dvoudílná minisérie Stockholmský syndrom, která volně navazuje na minisérii Spravedlnost (oceněno Českým lvem), se již ..
18.07.2019
TV Nova neváhá a vrací na obrazovky oblíbenou zpěváckou show Tvoje tvář má známý hlas. Na televizních obrazovkách se ..
16.07.2019
Poslední měsíc školního roku před pár dny skončil a my můžeme vystavit pomyslné vysvědčení i televizním stanicím. ..
14.07.2019
Letošní ročník filmového festivalu v Karlových Varech sice právě skončil, ale my už se díky němu můžeme těšit na ..
10.07.2019
Televizní diváci v České republice se mohou již brzy těšit na novou stanici. Společnost FTV Prima totiž získala od Rady ..
07.07.2019
Televize Nova oznámila na začátku června hned několik změn, ke kterým došlo v jejím vedení. Z pozice generálního ..
05.07.2019
Komerční televizi TV Prima se loňský rok vydařil – alespoň po finanční stránce. Jako i předchozí roky, i v roce 2018 ..
30.06.2019
S přicházejícím létem přichází i nové pořady a nová vysílání. Televize Nova vyrazila do boje o sledovanost se ..
27.06.2019
Léto a letní prázdniny většinou nebývají obdobím, kdy lidé tráví svůj volný čas u televizních obrazovek. To je ..
23.06.2019
Ať už české či zahraniční krimiseriály patří v současné době mezi nejoblíbenější typy televizních pořadů. ..
19.06.2019