Dětský podzim na České televizi přináší bohatou nadílku novinek

Letošní oslavy pětapadesátin dětmi milovaného večerníčku, mimochodem jeho podoba je jedna z mála věcí, která se v České televizi průběhu času nezměnila, se přehoupnou v oslavy výročí Studia kamarád. Na Déčku České televize už běží řada novinek a pokračují i oblíbené pořady.

Generální ředitel České televize Petr Dvořák se netají tím, že prioritou je původní tvorba vzdělávacích pořadů pro děti. Velké slovo dostává ekologie, úspěšnou novinkou je seriál Rejpavá žížala. Animovaná žížala společně se svojí holčičí kamarádkou Aničkou upozorňuje na problémy související s životním prostředím. V seriálu se objevuje řada žhavých témat počínaje úsporami světla a tepla, přes šetření vodou, recyklaci až po ochranu zvířat. Všechno je podáno hravou formou, kterou děti snadno chápou.

Příprava nejenom na šikanu
Dalším programem, který řeší žhavá témata současnosti, je pokračování Agenta v kapse. Děti se zde mohou dozvědět, s čím se mohou potkat zůstanou-li nečekaně samy, nebo jaké nepříjemnosti jim hrozí. Na pořadu dne tak jsou různé situace počínaje tím, jak se zachovat, když se ztratí na školní exkurzi až po opravdu složitý problém v podobě šikany.

Klasika v zábavném podání
Na pořadu dne je i cesta, jak dětem zajímavým způsobem představit klasickou hudbu. Houslový virtuos Pavel Šporcl pokračuje ve svém pořadu Hudební perličky Pavla Šporcla. Zve si do něj řadu profesionálních muzikantů i mladých hudebních talentů. I jejich prostřednictvím představuje klasickou hudbu pro děti stravitelnou formou. Stranou ale samozřejmě nezůstává ani moderní hudba, kterou v dalších pokračováních představuje Pětka z garáže.

Oblíbené postavičky oslaví čtyřicátiny
Od pětapadesátých narozenin Večerníčka oslavovaných dvěma premiérami nových večerníčkových seriálů ČT plynule přejde ke kulatému jubileu Studia Kamarád, které provázelo už několik generací, premiéru totiž mělo 4. ledna 1981. S nimi se pojí nezapomenutelné postavičky Jů a Hele. Plyšáka Jů namlouvá od počátku Jiří Lábus, za Hele si všichni neodmyslitelně představují Otu Jiráka.

Aktuálně v tv světě
Jak se projevuje druhá vlna pandemie koronaviru na sledovanosti televizního vysílání? Podle očekávání roste sledovanost ..
25.10.2020
Natáčení zbrusu nového pořadu nyní ohlásila Česká televize. Pod jejími křídly vzniká desetidílný televizní seriál ..
20.10.2020
TV Prima nyní upravuje programové schéma svého kanálu Prima Zoom. Cílem je zlepšit přehlednost a tematickou podobu ..
18.10.2020
Už avizovanou novinku v podobě sociálního experimentu nasadí na poslední říjnovou středu TV Nova. Předpokládá, že na ..
13.10.2020
S příchodem podzimu TV Prima vsadila na kutilství. Už 29. září 2020 úspěšně odstartoval nový pořad Fachmani. Během ..
11.10.2020
Návrat k už odvysílaným televizním pořadům začíná být pro spoustu Čechů velmi aktuální. Jasně to prozrazuje ..
08.10.2020
Letošní oslavy pětapadesátin dětmi milovaného večerníčku, mimochodem jeho podoba je jedna z mála věcí, která se ..
05.10.2020
Podzim na Primě se nesl ve znamení mnoha změn. Bylo třeba vyhodnotit fungování nového kanálu CNN Prima News, který ..
03.10.2020
Před nedávnem jsme informovali o zajímavé možnosti, kterou pro své diváky připravila televize Prima. Ta po neúspěchu ..
02.10.2020
Televize Nova s nástupem podzimu vsadila na osvědčené formáty, které již v minulosti přilákaly dostatek ..
01.10.2020