Diváky Novy čeká nový komediální seriál

Televize Nova dokončila natáčení komediálního seriálu Mimořádné intelektové nadání. V hlavních rolích se představí Taťána Dyková, Roman Zach, Matěj Hádek nebo Anita Krausová. Příběh se inspiroval francouzským seriálem HPI -Hautpotentielintellectuel.

Svobodná matka tří dětí Marta Adamcová v podání Taťány Dykové je uklízečka, která se dostane do vyšetřovacího týmu pražské kriminálky jako konzultantka. I přesto, že původně nechtěla mít s policií nic společného, nabídku na pozici konzultantky nakonec přijala. Parťákem jí bude kapitán Kreiner, kterého hraje Roman Zach a šéfovat jim bude vedoucí kriminálky v podání Anity Krausové.

Režisér seriálu Marek Najbrt řekl, že je to seriál, který v sobě kombinuje napětí, detektivku a zároveň humor. Hlavní hrdinka je podle něj zároveň ztřeštěná, je docela zábavná a inteligentní a ten způsob, kterým ona přichází na řešení případů, je geniální.

Herečka Dyková byla se svou rolí spokojená. Uvedla, že se jí bude stýskat. Podle ní bylo tato postava náročná na jednu stranu, ale na druhou osvobozující, protože má takovou energii, což je v těchhle časech záviděníhodné.

Režie seriálu se ujali Tomáš Pavlíček a Marek Najbrt. Hlavním scenáristou je Zdeněk Jecelín a na scénáři s ním spolupracovali Václav Hašek a Josef Kokta.

Francouzská předloha má na databázi IMDb hodnocení 72%, zda se podobného diváckého úspěchu dočká i česká varianta, budeme vědět snad ještě letos. Nyní záběry míří do střižny a Nova chce seriál nasadit do vysílání co nejdříve.

Natáčení Mimořádného intelektového nadání probíhalo od prosince do začátku dubna. Nova se také pyšní tím, že natáčení seriálu bylo v souladu s principem zeleného natáčení a udržitelné produkce, neboli s ohledem na životní prostředí.

Aktuálně v tv světě
Televizní diváci nejsou jen příznivci zajímavých filmů s příběhem, ale také hudebních děl. K nim patří také ..
19.03.2023
Detektivních příběhů v televizi není nikdy dost. Jedná se o oblíbený žánr, u které si lze odpočinout od ..
15.03.2023
Akční komedie patří mezi oblíbený filmový žánr, protože diváci se rádi baví. Snímek Dobrá dvojka je oddychovka, ve ..
10.03.2023

Česká televize vysílá italský kriminální seriál ..

08.03.2023
Filmy s Jamesem Bondem jako ústředním hrdinou patří mezi fanoušky špionážních snímků k nejoblíbenějším. Televizní ..
06.03.2023
Na sobotní večer televizní stanice Nova připravila napínavý thriller Cizinec ve vlaku s Liamem Neesonem v hlavní roli ..
05.03.2023

Filmové snímky s příběhem odehrávajícím se na ..

26.02.2023
Zpěvák skupiny Queen Freddie Mercury je již třicet dva let po smrti, ale jeho písně žijí stále. Svou tvorbou i životem ..
24.02.2023
Jack Hunter: Ztracený poklad Ugaritů je skvělým dobrodružným filmem, který nabízí nejen poutavý příběh, ale také ..
18.02.2023
V zapadlém aljašském městečku Mystery mají všichni obyvatelé mužského rodu velkou zálibu v bruslení a v hokeji a ..
16.02.2023